سایت جامع خودرو در ایران


» بررسی nissan کیکس، سوغات برزیل ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

بررسی nissan کیکس، سوغات برزیل

دسته بندی : 2016 ، بررسی فنی و تخصصی ، جدید ، خودرو ، کراس اوور ، نیسان تاریخ : دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵


شاید این خودرو هم‌اکنون مختص بازار آمریکای لاتین باشد ولی شاسی‌بلند nissan کیکس می‌تواند گزینش برجسته‌ای برای مصرف‌کنندگان این بازار محسوب شود.

Nissan Kicks SUV 2016
Nissan Kicks SUV 2016

جهان از ورود شاسی بلندهای کوچک سیر نمی‌شود و حالا نیز شاسی‌بلندی جدید برای پاسخ به حجم بالای درخواست در این بخش وارد بازار شده که nissan کیکس نام دارد.

Nissan Kicks SUV 2016
Nissan Kicks SUV 2016

این خودرو در کنار برادران سرشناس خود یعنی جوک، قشقایی و مورانو پیمان می‌گیرد. نخستین بازار فروش این خودرو آمریکای لاتین است ولی nissan برنامه‌ریزی کرده تا هنگام را در بیش از ۸۰ کشور جهان عرضه نماید. البته انگلستان و اروپای غربی در برنامه‌ی nissan نیستند. این شرکت به روشنی به دودمان بعدی جوک که در اواخر سال بعدی از راه می‌رسد اندیشه می‌کند.

Nissan Kicks SUV 2016
Nissan Kicks SUV 2016

nissan کیکس بر پایه‌ی پلتفرم V این شرکت شکل گرفته و همان گردآور قطعات شاسی و درونی مشترک با میکرا را به اشتراک می‌گذارد و البته گسترش‌ی معماری هنگام با جوک کنونی همخوانی دارد. این خودرو از به‌روزترین گردآور قطعات بهره نمی‌برد ولی nissan اعتقاد دارد که کیکس از فناوری کافی برای بازارهایی چون آمریکای لاتین برخوردار است. چگونگی این بازار به‌گونه‌ای است که کیکس با قیمتی گیرا در هنگام عرضه می‌شود.

Nissan Kicks SUV 2016
Nissan Kicks SUV 2016

درازا کلی خودرو ۴۲۹۵ میلی‌متر است که ۱۶۰ میلی‌متر بیشتر از درازا جوک بوده و البته با بلندی ۱۵۹۰ میلی‌متری قدبلندتر از این خودرو نیز هست. اساساً کیکس مدلی میان جوک و قشقایی است. در درستی کیکس در بازارهایی حضور احتمالی خواهد داشت که جوک و قشقایی موجود نبوده و یا در بخش گران‌تر بازار حضور دارند.

Nissan Kicks SUV 2016
Nissan Kicks SUV 2016

نما خودرو ترکیبی از استایل جوک بوده که دربردارنده‌ی گوژ جدا در کناره ‎ ها کمان چرخ‌های عقب و چراغ‌های انحنادار عقب است و البته نمای جلوی آشنای nissan را نیز نباید از یاد برد. عناصری از خودروی کانسپت Sway را نیز می‌توان در چراغ‌ها و جلوپنجره‌ی جلو نگریستن نمود.

Nissan Kicks SUV 2016
کیکس یک خودروی شسته‌ورفته است مخصوصاً وقتی به سقف سیال هنگام با ستون C رنگی که با رنگ‌های گوناگون قابل سفارش است پروا می‌کنیم این مهم بیشتر به چشم می‌آید. در مقام سنجش، ford اکواسپورت که رقیبی احتمالی برای کیکس است نمایی استوک دارد.

Nissan Kicks SUV 2016
در زمان عرضه تنها یک پیشرانه در دسترس است که از گونه ۴ سیلندر بنزینی ۱٫۶ لیتری با نیرو ۱۱۳ اسب بخاری و گشتاور ۱۵۲ نیوتون متری است. البته نسخه‌ی دیگر با نیرو ۱۱۸ اسب بخاری و گشتاور ۱۴۹ نیوتون متری نیز در دیگر نقاط آمریکای لاتین در دسترس است. این خودروی ویژه برزیل متفاوت است زیرا طوری برنامه‌ریزی شده که از درهم اتانول نیز کاربرد کند. کیکس برزیلی به سیستم گرمایی خاصی مجهز است که راننده را از افزودن بنزین به باک در روزهای سرد سال بی‌نیاز می‌کند.

Nissan Kicks SUV 2016
کیکس برزیلی از گیربکس CVT که nissan هنگام را Xtronic می‌نامد کاربرد می‌کند ولی دیگر نقاط آمریکای لاتین می‌توانند گیربکس ۵ سرعته دستی را نیز سفارش دهند. با اینکه ماهیت خشن جاده‌های این منطقه، کیکس تنها به‌چهره دیفرانسیل جلو عرضه خواهد شد.

Nissan Kicks SUV 2016
کیکس به برخی فناوری‌های جالبی مجهز است که ویژه جاده‌های مناطق آمریکای لاتین طراحی شده است. از دسته‌ی این سیستم‌ها، مهار نشان پرکار است که برای حفظ خودرو در جاده، در هنگام عبور از پیچ‌ها ترمز را به کار می‌گیرد. دیگر سیستم نیز مهار سواری پرکار است که به‌طور مختصری ترمز را در هنگامی که خودرو از دست‌اندازی بزرگ عبور می‌کند پرکار می‌کند. این یک تلاش هوشمندانه از سوی nissan است و شرکت را از به کارگیری سیستم دامپر پرکار گران‌بها بی‌نیاز کرده است.

Nissan Kicks SUV 2016
البته در جاده حس کردن درگیر شدن سیستم به راستیً سخت است. کیکس در پیچ‌ها به‌طور معقولی تخت باقی می‌ماند و به طور مؤثری از پس چاله‌ها و دست‌اندازها برمی‌آید.

Nissan Kicks SUV 2016
باید بگوییم که مجال کمی برای بررسی دینامیکی کیکس داشتیم ولی این خودرو دریافتن بدوی بیشتری نسبت به اکواسپورتی دارد که برخی قطعات خود را با فیستا به اشتراک می‌گذارد.

Nissan Kicks SUV 2016
شاید امکان‌پذیر باشد که شاسی خودرو با برخی بهبودها در بازار اروپای غربی نیز بدرخشد ولی پیشرانه جستار متفاوتی است. این نسخه گشتاور کاملاً کمی دارد ولی گیربکس CVT بیشینه کاربرد را از نیرو پیشرانه می‌برد.

Nissan Kicks SUV 2016
شاید به کارگیری پیشرانه‌ی ۱٫۲ لیتری توربو چاره‌ساز باشد ولی باید گفت که با این کار بهای کیکس در سنجش با رقبایی چون اکواسپورت بالاتر رفته و هنگام را به خودروهایی چون honda HR-V و jeep رنگید نزدیک‌تر می‌کند.

Nissan Kicks SUV 2016
در تو یا درون کابین، داشبورد خودرو ترکیبی از قطعات و سوئیچ‌های ساخته‌های nissan است. صفحه‌نمایش رنگی کوچکی میان سرعت‌سنج و دورشمار پیشرانه هستی دارد که همه‌چیز را نشان می‌دهد. مدل‌های فول این خودرو دارای صفحه‌نمایش ۷ اینچی TFT هستند. کیفیت خودرو مخصوصاً در نواحی که با دست لمس می‌شوند بهتر از جوک است.

Nissan Kicks SUV 2016
فضای معقولی در بخش جلویی کابین هستی دارد و درحالی‌که در بخش عقبی در جایگاهی بالاتر می‌نشینید ولی کسان قدبلند دریافتن راحتی نخواهند داشت. صندوق بار حجم ۳۸۳ لیتری دارد و nissan ادعا می‌کند که این گنجایش در این کلاس بالا است.

Nissan Kicks SUV 2016
پس از این همه سخن باید گفت که کیکس به‌طور ویژه ارزان نیست و در بازار برزیل بهای آغازی نزدیک ۲۱ هزار پوندی دارد ولی قوانین پیچیده‌ی این کشور درباره بها خودروهای وارداتی و مالیات مربوط به پیشرانه‌ها به این چم(cham ) است که خودروی تولیدی nissan می‌تواند با رقبا در سطحی همانند باشد.

Nissan Kicks SUV 2016
کیکس برای اروپا طراحی نشده ولی شاید ارزش هنگام را داشته باشد که nissan به عرضه ی هنگام در این منطقه نیز اندیشه کند. البته باید گزینش‌های بهتری برای پیشرانه‌ها در نظر بگیرد. کیکس آمریکای لاتین در بازار این منطقه پیشنهادی برجسته است. این خودرو کابین بهتری از اکواسپورت دارد و از نظر دینامیکی نیز از رقبایی چون jeep رنگید چندان عقب نیست.

مشخصات nissan کیکس ۲۰۱۶

بها: مشخص نشده
پیشرانه: ۴ سیلندر ۱٫۶ لیتری بنزینی
نیرو/گشتاور: ۱۱۳ اسب بخار/۱۵۲ نیوتون متر
گیربکس: CVT، دیفرانسیل جلو
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: اعلام نشده
بیشینه سرعت: اعلام نشده
مصرف سوخت: اعلام نشده

منبع: autoexpressلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام