سایت جامع خودرو در ایران


» با پیشرانه‌ جدید هارلی دیویدسون آشنا شوید ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶


شرکت آمریکایی هارلی دیویدسون از پیشرانه کاملا جدیدی با نام میلواکی ۸ رونمایی کرده است. این پیشرانه قوت و گشتاور بیشتری را در کنار لرزش کمتر فرآوری می‌کند.

هارلی دیویدسون نهمین دودمان از پیشرانه‌های آمریکایی V-Twin سری Milwaukee-Eight را شناسایی کرد؛ این پیشرانه‌ها در دودمان جدید خود، قوت و گشتاور بیشتری را در کنار لرزش کمتر فرآوری می‌کنند. همچنین مسئله‌ی دفع گرما و طنین تولیدی بدست سیستم اگزوز در این پیشرانه بهبود یافته است.

هارلی دیویدسون (3)

پیشرانه‌های جدید هارلی دیویدسون اهمیت بسیار زیادی دارند چرا که این کمپانی مستقر در میلواکی معمولا پیشرانه‌ی جدید شناسایی نمی‌کند؛ ولی وقتی این رویداد می‌افتد پیشرانه‌های جدید به شیوه غیرقابل باوری هواداران زیادی پیدا می‌کند. قوت بیشتر، گشتاور بیشتر، مصرف کمتر و کاهش لرزش، امروزه به بخش عادی از کار و جنبش‌های شرکت‌ها تبدیل شده است ولی برای هارلی سواران چنین چیزی بسیار متفاوت از منش این شرکت است. هواداران هارلی دیویدسون‌ نمونه‌های استوک را بیش از چیزهای جدید دوست دارند بنابراین اگر یک پیشرانه صدا و حسی مانند هارلی‌های استوک منتقل نکند هارلی سواران هنگام را نخواهند خرید و به سراغ مدل‌های استوک خواهند رفت بنابرین نغز خواهد بود که ببینیم بازار به این پیشرانه‌ی امریکایی جدید چه واکنشی نشان خواهد داد.

هارلی دیویدسون (6)

بر روی کاغذ، این پیشرانه بسیار برتر از پیشرانه Twin Cam (دو میل سوپاپ) پیشین است، پیشرانه‌ی جدید با داشتن ۴ سوپاپ در هر سر سیلندر و ضریب تراکم بالاتر، ۱۰ درصد قوت بیشتری از پیشرانه‌ی استوک Twin Cam فرآوری می‌کند. دگرگونی ها دیگر این پیشرانه دربرگیرنده انتقال گرما بهتر، کلاچ سبک‌تر و بهبود جریان گازها در مانیفولد هوا و اگزوز به میزان ۵۰ درصد هستند. همچنین به کارگیری دسته موتورهای لاستیکی و شفت بالانسر درونی سبب شده تا این پیشرانه در دور آرام لرزش کمتری داشته باشد.

هارلی دیویدسون (4)

هارلی همچنین ادعا می‌کند که توانسته با حذف نویزهای مکانیکی متفرقه، به صدای بهتری از اگزوز این پیشرانه دست پیدا کند. پیشرانه ی میلواکی در آغاز و بیشتر بر روی موتور سیکلت سیکلت‌های تورینگ به کار خواهد رفت. مهندسین هارلی دیویدسون اقدام به تقویت سیستم شارژر موجود در این پیشرانه کرده‌اند تا بتواند پاسخگوی وسایل الکتریکی بسیار این موتور سیکلت سیکلت‌ها مانند چراغ ها، گرمکن صندلی، سیستم صوتی و غیره باشد.

هارلی دیویدسون (12)

این پیشرانه در سه نسخه‌ی زیر به فرآوری خواهد رسید:

 • نسخه نخست از گونه خنک شونده با روغن و دارای ۱۷۵۰ سی‌سی حجم است. این پیشرانه بر روی مدل‌هایStreet Glide، Road Glide،  Electra Glide، Road King و Freewheeler به کار خواهد رفت.
 • نسخه دوم از گونه آب خنک و به حجم ۱۷۵۰ سی‌سی است و در مدل‌های Ultra Limited, Road Glide Ultra و Tri Glide Ultra کاربرد خواهد شد.
 • نسخه سوم نیز از گونه آب خنک بود و دارای ۱۸۷۰ سی سی حجم است. این پیشرانه هم در مدل‌های CVO Limited و CVO Street Glide به کار گرفته خواهد شد.هارلی دیویدسون (16)

نکته ای که بخش خبری هارلی دیویدسون به هنگام اشاره نکرده است مسئله‌ی آلایندگی است. پیشتر هارلی دیویدسون برای دور زدن آزمایش آلایندگی ابزاری را به مشتریانش می‌فروخت تا با هنگام بتوانند آلایندگی موتورسیکلت خودشان را مهار کنند ولی پیشرانه‌های سری میلواکی با استاندارد یورو ۴ همخوانی دارند تا امکان فروش آنها در بازار اروپا نیز آماده شود. احتمالاً نسخه های یورو ۵ و یورو ۶ این پیشرانه‌ها نیز به فرآوری خواهد رسید که نشان دهنده‌ی وقت زیادی است که هارلی دیویدسون برای رونمایی از پیشرانه‌هایش صرف می‌کند.

هارلی دیویدسون (5)
هارلی دیویدسون (2)
هارلی دیویدسون (1)
هارلی دیویدسون (13)
هارلی دیویدسون (14)
هارلی دیویدسون (7)
هارلی دیویدسون (8)
هارلی دیویدسون (9)
هارلی دیویدسون (10)
هارلی دیویدسون (11)

منبع:NEWATLAS

The post با پیشرانه‌ جدید هارلی دیویدسون آشنا شوید appeared first on اروند پلاک.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

  مطالب محبوب
  اینستاگرام