سایت جامع خودرو در ایران


» فروش بیشتر از حد چشمداشت خودروهای کارکرده در نیمه نخست سال 2016 ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


با آغاز سال ۲۰۱۶ برخی از تحلیل‌ها افت فروش شدیدی را برای بها و ارزش خودروهای کارکرده پیش‌بینی کرده بودند. نگاهی به آمار فروش ماه جولای این خودروها نشان داده که به راستی با اینکه افزایش فهرست خودروهای کارکرده و مشوق‌های گیرا برای فروش خودروهای جدید، بازار خودروهای دست‌دوم عملکرد نسبتاً خوبی داشته است.

2015-Subaru-WRX-STI-Launch-Edition-Scottsdale-Porsche-Dealer
بر پایه گزارش اتوموتیونیوز، تحلیل‌های مقدماتی پیش‌بینی کرده بودند که به علت عرضه بیش‌ازحد خودروهای لیزینگی، بازار خودروهای کارکرده با افت و رکود روبرو شود. بر پایه برآورد‌های این منبع تا پایان سال ۲۰۱۶ ۳٫۱ میلیون دستگاه خودروی لیزینگ شده وارد بازار خواهد شد که نسبت به شمار ۲٫۳ میلیون دستگاهی سال پیش رشد چشمگیری به حساب می‌آید. اتوموتیونیوز گفته که بهای پیش‌بینی شده برای خودروهای دست‌دوم امسال افت ۳ تا ۵ درصدی خواهد داشت.

car-dealership
هرچند، این پیش‌بینی‌ها پژوهنده یا پژوهشگر نشده است. درخواست برای پیکاپ تراک ها یک انگیزه بزرگ برای حفظ ارزش بازار این خودروها بوده است. بر پایه آگاهی ها منتشر شده، ارزش خودروهای ساب کامپکت و میدسایز نسبت به سال پیش پایین‌تر آمده ولی فروش بالای تراک های کارکرده افت سگمنت های لاغر‌تر را خنثی و جبران نموده است.

dealership
کارشناسان اعتقاد دارند که ارزش خودروهای کارکرده در نیمه دوم سال همین‌گونه نخواهد ماند. عموماً خودروسازان با نزدیک شدن به پایان سال مشوق‌های بیشتری را ارائه می‌کنند که همین فرمایش می‌تواند مصرف‌کنندگان بیشتری را از خرید خودروهای دست‌دوم بازدارد.

ford-dealership

منبع: motortrendلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام