سایت جامع خودرو در ایران


» جاده های چین مجهز به اتومبیلهای خودران با پلتفورم ویژه ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


موتور سیکلت جستجوی چینی بایدو از همکاری خود با شرکت ان ویدیا سازنده تراشه های سخت افزاری برای ساخت پلتفورمی هوشمند برای کاربرد در ماشین های خودران آگاهی ها داده است.

به گزارش آگاهی ها خودرو ،این پلتفورم مجهز به نقشه های بسیار باکیفیت بر پایه خدمات کلود خواهد بود و جهت یابی و مسیریابی را برای کاربران تسهیل می کند.

۲۱۸۴۰۰۴

Jen-Hsun Huang  مدیر عامل ان ویدیا با اعلام این آگاهی ها در کنفرانس جهانی بایدو افزود: همکاری ما دو شرکت استعدادهای گسترده ای را در گستره هوش مصنوعی شکوفا می کند.

بایدو موافقت گردانیدن وسایل نقلیه کالیفرنیا را برای آزمایش وسایل نقلیه خودکار و بدون نیاز به راننده در جاده ها و خیابان های همگانی این شهر کسب کرده است. این شرکت پانزدهمین شرکت آی تی است که پروانه آزمایش خودروهای خودران را در کالیفرنیا به دست می آورد.

پیمان است بایدو از پلتفورم یاد شده در تاکسی های خودران در کشور چین کاربرد کند. البته شدنی است شرکت های دیگری نیز درخواست کننده به کارگیری پلتفورم یاد شده باشند. این پلتفورم به چهره باز طراحی می شود تا دیگر خودروسازان به به کارگیری هنگام در تولیدات خود دلگرمی شوند.

ان ویدیا می گوید خودروهای هوشمند و خودرانی که با به کارگیری این پلتفورم فرآوری شوند سه ویژگی خواهند داشت: بهره مندی از ابررایانه ای موسوم به Drive PX که از توان کافی برای پردازش داده های دریافتی از حسگر و دوربین خودرو برخوردار است. یک سیستم عامل بر پایه الگوریتم پیشرفته هوش مصنوعی و یک نقشه سه بعدی فوق ریزبین بر پایه خدمات کلود که به طور مرتب جدید خواهد شد.

چشمداشت می رود عرضه پایانی این خودرو ظرف دو سال آینده رویداد بیفتد. البته شرکت بایدو پیش از این با کامیابی یک خودروی خودران را در مسافتی ۳۰ کیلومتری باره آزمایش پیمان داده بود. خودروهای خودران ساخت این شرکت ظرف سه سال آینده در  ده شهر چین باره کاربرد پیمان خواهند گرفت. این شرکت اتوبوس های خودران را هم تا سال ۲۰۱۸ برای کاربرد در جاده های چین به کار می گیرد.

منبع:مهر

جاده های چین مجهز به اتومبیلهای خودران با پلتفورم ویژهلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام