سایت جامع خودرو در ایران


» کم‌کاری سازمان راهداری در نصب دوربین‌ های هوشمند ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷


در حالی وزیر راه آبان‌ماه گذشته از نصب ۶۰۰ دوربین ثبت تخلف در جاده‌های کشور تا پایان سال ۹۴ آگاهی ها داده بود که با گذشت نزدیک شش ماه از سال ۹۵، وی از نصب ۵۰۰ دستگاه از دوربین‌ها آگاهی ها داده است.

به گزارش آگاهی ها خودرو ، عباس آخوندی با بیان این‌که برای کاهش سرعت به افزایش نیرو مدیریت الکترونیک جاده نیاز است، اظهار کرد: وزارت راه در دولت یازدهم قرارداری برای نصب و راه‌اندازی نزدیک ۲۰۰۰ دوربین هوشمند جاده‌ای امضا کرد  تا در هر ۱۰ کیلومتر از ۳۴ هزار کیلومتر راه‌های شریانی کشور، یک دوربین هوشمند نصب شود.

۱۳۹۲۱۱۱۳۰۹۰۰۳۰۹۲۱۲۰۲۹۷۴۴

وی با بیان این‌که هم‌اکنون نزدیک ۵۰۰دوربین در راه‌های شریانی کشور نصب شده است، تصریح کرد: سرعت در آزادراه تهران- قم ۱۰ کیلومتر بر ساعت کاهش یافته است و از این روی از شدت تصادفات آمار تلفات رانندگی نیز کاسته می‌شود.

وی بیان کرد: تفاوت دوربین‌های هوشمند جدید با دیگر دوربین‌ها در ثبت میانگین زمان لازم با سرعت مجاز حد فاصل دوربین پیش و پس است و اگر زودتر به دوربین بعدی برسد بی گمان تاوان خواهد شد و نیرو کنترلی دم خوشبختانه بهتر است.

این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی آبان‌ماه سال گذشته پای شهرنشینی را به جستار تصادفات رانندگی باز کرده و گفته بود: این‌که جامعه در ظرف ۳۰ سال گذشته جمعیت سه برابر و خودروها ۱۲ برابر شده است، بنابراین شهرنشینی و زندگی نوین و خودرو مسئله راستین اجتماعی است که نمی‌توانیم از دم چشم پوشی کنیم.

آخوندی افزود:‌در جهت تنزل مخاطرات جاده باید کنش کنیم، ضمن دم‌که مدیریت جاده‌ها را به شکل خیلی جدی بگیریم. بحث سیستم آی تی و دوربین ها در جاده‌ها مسئله بسیار مهمی است.

وی با بیان این‌که برنامه نصب ۱۸۸۰ دوربین در دستور کار پیمان دارد،‌ اظهار کرد: تا پایان امسال (سال ۹۴) ۶۰۰ دستگاه دوربین نصب می‌شود و امیدوارم تا دو سال آینده این شمار به ۲۲۰۰ دستگاه افزایش یابد.

نزدیک به شش ماه از سال ۹۵ می‌گذرد ولی برنامه نصب دوربین‌های ثبت سرعت ما بر پایه وعده‌های داده شده پیش نمی‌رود و تا اینجای کار ۱۰۰ دستگاه از برنامه عقب است. به نظر می‌رسد سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به سرنویس سرپرست نتوانسته به وظایف و تعهدات خود در این رابطه کنش کند. این سازمان طی ماه‌های تازه درگیر موضوعات مختلفی از آنگونه انتزاع دامنه راهداری از ادارات راه و شهرسازی و پیوست دم به ادارات همه حمل‌ونقل و پایانه‌ها بوده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم

کم‌کاری سازمان راهداری در نصب دوربین‌ های هوشمندلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام