سایت جامع خودرو در ایران


» افزایش نرخ بیمه خودروی رانندگان پیشامد‌آفرین ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


همه بیمه‌هایی که در کشور هستی دارند، قابل کاربرد برای همه مردم است؛ در همان سان بر پای بست قانون جدید، بیمه خودروی رانندگان پیشامد‌آفرین افزایش می‌یابد؛ ضمن اینکه رانندگان می‌توانند تا سقف ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بدون به کارگیری کروکی، از خدمات بیمه کاربرد کنند .

به گزارش آگاهی ها خودرو به نقل از مهر ، عبدالناصر همتی در برنامه «تیتر امشب» شبکه آگاهی ها، درباره بررسی چالش‌های صنعت بیمه کشور گفت: همه بیمه‌هایی که در کشور هستی دارند، قابل کاربرد برای همه مردم است؛ در همان سان بر پای بست قانون جدید، بیمه خودروی رانندگان پیشامد‌آفرین افزایش می‌یابد؛ ضمن اینکه رانندگان می‌توانند تا سقف ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بدون به کارگیری کروکی، از خدمات بیمه کاربرد کنند .

رئیس‌همه بیمه مرکزی افزود: در همه جای جهان، تمام ماشین‌ها بیمه دارند و امکان دغلی هستی ندارد؛ ولی در ایران درصدی از خودروها فاقد بیمه هستند و همین امکان دغلی، سبب ریزبین‌تر شدن شرکت‌های بیمه‌ای می‌شود؛ این در شرایطی است که جلوگیری از هدر رفتن وقت دیگران یکی از برتری های کروکی نکشیدن در تصادفات سطح پایین است .

وی تصریح کرد: بیمه‌ها پرد اخت‌های خسارتی چند هزارتایی دارند و در مواقعی نیاز به بررسی بیشتر سبب پروا به کروکی‌ها در برخی از تصادفات می‌شود؛ در این میان شرکتی مثل بیمه ایران روزانه ۲ میلیارد تومان بیمه شخص ثالث پرداخت می‌کند و باید پذیرفت با این میزان پرداختی در برخی موارد داشتن دقت لازم است .

رئیس‌همه بیمه مرکزی پافشاری کرد : شرکت‌های بیمه بیش از اینکه دریافت کنند، خدمات به بیمه‌گذاران ارائه می‌دهند و همین مایه زیان شرکت‌ها می‌شود؛ مصوبات دولت و عدم هماهنگی با تعیین خونبها از طرف توان دادگستری مایه این زیان و زیان از سوی شرکت‌های بیمه است؛ در زمینه درمان هم ۳۴ درصد زیان‌های صنعت بیمه در سال گذشته در زمینه درمان بوده و همین به انگیزه نبود سازمان تعیین‌کننده تعرفه بیمه در کشور است.

وی گفت: بیمه بدنه جزو بیمه‌های اختیاری است و شمار کسانی که این بیمه را دارند، در ایران بسیار کم است؛ در این میان علت خواستن کروکی در برخی از تصادفات هستی شرکت‌های انبوه بیمه‌ای در کشور است؛ بر این پای بست، قانون فراگیر ۶۶ ماده‌ای بیمه در سنا تصویب شده است که می‌تواند خیلی از دشواری ها را در صنعت بیمه حل و فصل کند .

همتی بازگو کرد: بر پایه قانون جدید، پیش‌بینی شده است افرادی که دارای نمره منفی بالا و یا نمره مثبت در پیشینه رانندگی‌شان هستند بتوانند تغییراتی را در نرخ بیمه‌شان داشته باشند .

وی خاطرنشان کرد: از راهنمایی و رانندگی می‌خواهیم سامانه‌شان را روی شرکت‌های بیمه باز کنند؛ مساله زندگی سودمند و پیمایش خودرو در قانون بیمه جدید در نظر گرفته شده است؛ مشخص نشدن گناهکار در تصادفات موضوعی است که ارائه خدمات به بیمه‌گذاران را دشوار می‌کند و در این مواقع باید به شهربانی مراجعه شود و همین باره سبب طولانی شدن مراحل بیمه‌ای می‌شود.

همتی با اشاره به افت بها خودروها در تصادفات و تحت پوشش پیمان گرفتن این جستار در بیمه‌ها گفت : در بیمه‌ها تنها زیان‌های مادی که به ماشین وارد می‌شود؛ پرداخت می‌گردد و کاهش ارزش ماشین، مسئله‌ای است که در قانون به هنگام اشاره‌ای نشده است و این جستار باید در چارچوب بیمه بدنه باره بررسی پیمان گیرد .

رئیس‌همه بیمه مرکزی گفت: تلاش بیمه مرکزی این است که چشم وهمچشمی میان شرکت‌های بیمه‌ای کوچک بسیار شود و بازرسی بر عملکرد آنها را افزایش دهد؛ اگر شرکت بیمه گسترش به ورشکستگی دچار شده است بی گمان دشوار از نبود بازرسی است. این شرکت بیمه با تخفیف حق بیمه شخص ثالث به مردم و سرمایه گذاری در مسکن، هنگام پرداخت زیان دچار کمبود مالی شد و بیمه مرکزی در این شرایط ناچار به پرداخت زیان‌هایش شد.

وی با بیان اینکه بیمه گسترش منحل نشده است گفت: به راستی تکاپو این شرکت متوقف شده است تا وضعیتش تعیین تکلیف شود؛ بر پای بست برآوردها، بیمه گسترش چیزی نزدیک ۹۰۰ میلیارد تومان در پرداخت زیان ها کم آورده است که تاکنون ۵۱۰ میلیارد تومان هنگام را بیمه ایران پرداخت کرده و به زودی ۱۴۰ میلیارد تومان دیگر هم از راه این شرکت بیمه پرداخت خواهد شد.

همتی گفت: سامانه رقابتی و نظارتی در بازار بیمه باید به چهره هماهنگ چهره گیرد و به راستی اگر بیمه مرکزی توانسته به بیمه گسترش کمک کند، به علت هستی بیمه اتکائی بوده است؛ سامانه‌های مالی به مهار و بازرسی ریزبین نیازمند هستند و در کشور ما نیز متأسفانه هنوز بازارهای مالی تکامل نیافته‌اند و نمی‌توانیم به یکباره سیستم مالی کشور را رها کنیم و به چشم وهمچشمی شدید بپردازیم و از سویی دیگر نمی‌توانیم همه چیز را ببندیم و تنها بیمه مرکزی تعیین کننده باشد.

وی گفت: اگر نمایندگان سنا ابزارهای نظارتی ریزبین تری را در پسندیدن بیمه مرکزی پیمان دهند، از هنگام پیشباز می‌کنیم؛ در این راه آغاز باید توانگری مالی و بازرسی مالی نیرومند شود و پس از هنگام از میزان تعرفه ها کاسته شود و به زودی با عملی شدن این روند صنعت بیمه با توان بیشتری به مردم خدمت می کند.

همتی با مثبت خواندن روند رو به رشد بیمه در ایران گفت: اکنون نفوذ بیمه به دو درصد رسیده این در حالیست که نزدیک ۲۰ سال پیش نفوذ بیمه ۳۴ صدم درصد بود البته بر پایه دستک چشم انداز باید به نفوذ دو و نیم درصدی برسیم.

افزایش نرخ بیمه خودروی رانندگان پیشامد‌آفرینلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام