سایت جامع خودرو در ایران


» لندروور دیسکاوری 2017 به سیستم هوشمند تنظیم صندلی مجهز می‌ شود ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷


لندروور دیسکاوری مدل ۲۰۱۷ به سیستم هوشمند تنظیم صندلی‌ها مجهز خواهد شد. این سیستم به مالکان دیسکاوری فرمان می‌دهد تا چیدمان صندلی‌های خودرو را از راه دور و از هر کجای جهان مهار کنند.

لندروور دیسکاوری مدل ۲۰۱۷ به سیستمی مجهز خواهد شد که پیش از این همانند دم دیده نشده بود، این سامانه با نام تنظیم صندلی هوشمند یا (Intelligent Seat Fold) شناخته می‌شود و به مالک خودرو فرمان می‌دهد تا از هر کجای جهان اقدام به تنظیم صندلی‌های خودرو کند.

مالکان خودرو با گذاشتن نرم افزار (InControl Remote) بر روی تلفن همراه هوشمند خود می توانند در زمانی به اندازه‌ی ۱۴ ثانیه صندلی‌های دو رده پایان خودرو را تنظیم کنند، بدین سان نیازی به تنظیم و تا کردن دستی صندلی‌ها هستی نخواهد داشت.

لندروور دیسکاوری ۲۰۱۷ همانند مدل کنونی خود دارای هفت شماره صندلی خواهد بود و در رده دوم دم سه شماره صندلی و در رده سوم دو شماره صندلی هستی خواهد داشت. در چنین چیدمانی، صندلی‌های رده سوم می‌توانند در کف صندوق بار تا شوند.

%d9%84%d9%86%d8%af%d8%b1%d9%88%d9%88%d8%b1-%d8%af%db%8c%d8%b3%da%a9%d8%a7%d9%88%d8%b1%db%8c-2017-3

سیستم تنظیم هوشمند صندلی لندروور این امکان را فراهم می‌کند تا تنها با لمس کردن کلیدها شمار صندلی‌ها افزایش یا کاهش پیدا کند. این صندلی‌ها توانایی تا شدن از راه کلیدهایی بر روی ستون C و یا در تو یا درون محفظه‌ی بار را دارند و ضمنا از راه صفحه نمایش مرکزی موجود در کنسول میان یا میانی نیز می‌توان دم‌ها را تا کرد.

الکس هسلوپ، مهندس بزرگتر دیسکاوری در لندروور در باره این سیستم می‌گوید: «این امکان شگفت انگیز، دیسکاوری جدید را جدا از دیگر خودروها خواهد کرد. این درستی که مالکان می‌توانند در حالی که کارهای پهلویی مانند خرید را انجام می‌دهند هم‌زمان بتوانند صندلی‌های خودرو را تغییر دهند یک انقلاب بزرگ در زمینه‌ی راحتی است که فناوری‌های جدید ارائه می‌دهند.»

%d9%84%d9%86%d8%af%d8%b1%d9%88%d9%88%d8%b1-%d8%af%db%8c%d8%b3%da%a9%d8%a7%d9%88%d8%b1%db%8c-2017-4

لندروور برای نشان دادن کارایی و کارایی این سیستم مهار از راه دور اقدام به یک ماجراجویی با کمک بیر گلیز (Bear Grylls) کرد. بیر گریلز ۴۲ ساله در حالی که به همراه شش تن از اعضای تیم نمایشی چتربازان نیروی دریایی سلطنتی از یک هواپیما به پایی پرید، در حالی که با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت در حال سرنگونی بود اقدام به تنظیم صندلی‌های دیسکاوری جدید نمود.

گریلز در این باره گفت: «لندروور ثابت کرد که چرا دیسکاوری جدید یک شاسی‌بلند خانوادگی تمام عیار است. اینکه درستی که دم‌ها برای نخستین بار سیستم تنظیم هوشمند صندلی‌ها را شناسایی کرده‌اند و سیستم نیز در هنگام سرنگونی آزاد عملکرد خوبی از خود نشان داد بسیار شگفت انگیز است.»

%d9%84%d9%86%d8%af%d8%b1%d9%88%d9%88%d8%b1-%d8%af%db%8c%d8%b3%da%a9%d8%a7%d9%88%d8%b1%db%8c-2017-5

وی پیوستگی داد: «مطمئن نیستم که کسان زیادی از این سامانه به این شکل کاربرد کنند ولی به هر روی فناوری با چنین عملکردی یک گزینه‌ی عالی برای کسانی است که می‌خواهند خودروی خانوادگی خود را آماده کنند.»

%d9%84%d9%86%d8%af%d8%b1%d9%88%d9%88%d8%b1-%d8%af%db%8c%d8%b3%da%a9%d8%a7%d9%88%d8%b1%db%8c-2017-1

 جزئیات فنی و زمان ورود به بازار

دودمان پنجم لندروور دیسکاوری در اوخر همین ماه رونمایی خواهد شد. تا کنون تنها تصاویر تبلیغاتی از این خودرو منتشر شده است ولی Autocar توانسته است به بخشی از جزئیات فنی این خودرو دست پیدا کند.

مدل ۲۰۱۷ این خودرو به پیشرانه‌ی دیزلی اینجینیوم (Ingenium) با حجم ۲ لیتر مجهز خواهد شد. پیشرانه‌ی ۳ لیتری شش سیلندر نیز در دو گونه دیزلی و بنزینی نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده است که نتیجه‌ی گسترش‌ی فناوری پیسرانه‌های ماژولار بدست لندروور است.

این خودرو همچنین از شاسی آلومینیومی مونوکوک همانند با رنج‌rover کاربرد خواهد کرد و این باره سبب خواهد شد تا از دودمان کنونی خود که ۲۶۲۲ کیلوگرم وزن دارد سبک‌تر باشد.

لندروور دیسکاوری مدل ۲۰۱۷ در نمایشگاه خودروی پاریس در اواخر این ماه رونمایی خواهد شد. زمانی که این مدل وارد بازار می‌شود در سطح بالاتر بازار در سنجش با مدل امروزی خود پیمان خواهد گرفت. بها این مدل از ۴۷ هزار و ۴۹۵ یورو آغاز خواهد شد که بسیار نزدیک به بها رنجروور اسپرت ۶۲ هزار و ۳۴۵ دلاری است.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام