سایت جامع خودرو در ایران


» «ناآمادگی تکه سازان» انگیزه کاهش ۲۰ درصدی درونی سازی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶


مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و بازرگانی گفت: در زمان آغاز همکاری های جهانی، تکه سازان آمادگی درونی سازی ۴۰ درصدی خودروهای فرآوری مشترک را نداشتند، بنابراین خودروسازان پروانه گرفتند و کار را با ۲۰ درصد ساخت تو یا درون آغاز کردند.

به گزارش آگاهی ها خودرو به نقل از ایرنا، امیرحسین قناتی این مطلب را در گفت و گو با گزارشگر اقتصادی ایرنا و در پاسخ به این پرسش که «بر بنیاد سیاست های وزارت صنعت پیمان بود همکاری های خودرویی با ساخت تو یا درون ۴۰ درصدی آغاز شود، چرا اکنون بحث ۲۰ درصد مطرح شده است؟، بیان کرد:

 با پروا به تسریع در اجرای پیمان نامه، نخستین فرآوری مشترک باید امسال راهی بازار می شد ولی تولیدکنندگان درونی آمادگی تامین ۴۰ درصد را نداشتند.
مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت پافشاری کرد: ولی بی گمان میزان ژرفا تو یا درون را باید در سال آینده به ۴۰ درصد برسانند.
وی پیوستگی داد: آغاز همکاری ها همیشه به برخی مقدمات نیاز دارد و در بحث رساندن ژرفا ساخت تو یا درون خودروهای فرآوری مشترک شرکت های ایرانی و طرف های بیگانه به ۴۰ درصد، تکه سازان درونی نیز باید این آمادگی را داشته باشند.

براساس سیاست های وزارت صنعت، در همکاری های خودرویی باید ژرفا ساخت تو یا درون خودروها از ۴۰ درصد آغاز شود و در مدت ۲ سال به ۸۰ درصد برسد.
قناتی در پاسخ به پرسش دیگر مبنی بر اینکه «پس از اجرای برجام بحث همکاری شرکت های خودروساز ایرانی با volkswagen واگن و fiat مطرح شد، آیا این مذاکرات رها شده است؟» گفت: این مذاکرات رها نشده و هنوز در حال گفتگو با طرف های بیگانه هستیم.
وی پیوستگی داد: در این مذاکرات، بحث الزامات ما و رعایت چارچوب همکاری هایی که بدست وزارت صنعت مشخص شده مطرح شده است و تا زمانی که آنها پژوهنده یا پژوهشگر نشود همکاری ها شکل نخواهد گرفت.

«ناآمادگی تکه سازان» انگیزه کاهش ۲۰ درصدی درونی سازیلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام