سایت جامع خودرو در ایران


» کدام شرکت بیشترین خودروی الکتریکی را در جهان می‌فروشد؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


نیمی از خودروهای الکتریکی که بدون برپایی هر گونه آلایندگی در جاده‌های سراسر جهان در حال رفت و آمد هستند از کمپانی‌ای نیستند که خیلی‌ها اندیشه می‌کنند. گروه renault-nissan در بیانیه‌ای اعلام کرد “این شرکت که بزرگترین تولیدکننده گونه ها خودروهای الکتریکی در دنیاست، از دسامبر ۲۰۱۰ و با آغاز فروش nissan لیف تاکنون ۳۵۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی فروخته است. هم اکنون بیش از نیمی از خودروهای الکتریکی فروخته شده در جهان از آن گروه خودروسازی renault-nissan می‌باشد. می‌دانم، شما هم مانند من شگفتی کرده‌اید.

nissan leaf
چیزی که شاید بیشتر متعجبتان کند: در حالی که همه در باره این بحث می‌کنند که آیا تسلا خواهد توانست امسال به رکورد فروش ۹۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی برسد یا نه، گروه خودروساز renault nissan در سکوت خبری کامل بر پایه ادعای مقامات خود توانسته رکورد فروش ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی در یک سال، میان آگوست ۲۰۱۵ تا آگوست ۲۰۱۶ را بشکند. این در حالی است که پیروان ماسک و تسلا ماه پیش در باره این گفتگو می‌کردند که میزان فروش nissan لیف رو به سرنگونی گذاشته است.

Renault ZOE electric car
Renault ZOE electric car

این گروه خودروسازی فرانسوی-ژاپنی رکورد جهانی فروش خودروهای الکتریکی را در حالی به خود برگزیدن داده که گردآور‌ای گوناگون از گونه ها خودروهای الکتریکی را در میان مدل‌ها خود دارند و تنها nissan لیف و renault Zoe نیست که این روزها خوب می‌فروشند. nissan خودروی بازرگانی سبک e-NV۲۰۰ را می‌فروشد، renault van کانگو Z.E، سدان SM۳ Z.E. و مدل توئیزی، یک خودرو دو سرنشین کوچک شهری را در میان محصولات خود دارد.

Renault Twizy 2016
Renault Twizy 2016

چیزی که به نظر می‌رسد نادیده گرفته می‌شود تلاش‌های تسلا برای حضوری پرکار در دو بازار مهم و راهبردی خودروهای الکتریکی جهان، اروپا و چین می‌باشد. در هر دو منطقه، قوانین سفت و سخت زیادی از نظر میزان آلایندگی خودروها تا سال ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد.

Tesla Model 3 2018
Tesla Model 3 2018

چین سرمایه گذاری زیادی روی خودروهای الکتریکی کرده است و جمعیت ۱.۳۵ میلیارد نفری خود را بیش از پیش برای خرید خودروهای الکتریکی زیر فشار پیمان می‌دهد. اگر سوبسیدها و مشوق‌های دست‌ودلبازانه دولت نتواند هنگام‌ها را برای خرید خودروهای الکتریکی متقاعد کند، بی گمانً قوانین سفت و سخت خواهد کرد. هر روز که می‌گذرد شهرهای چینی بسیاری پشت سر هم برآنند روش پکن را دنباله روی کنند و به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک ازآنش خودروهای بنزینی و دیزلی در بسیاری از شهرهای این کشور بازداشته خواهد شد. می‌گویید چین زیرساخت پسندیده برای شارژ خودروهای الکتریکی ندارد؟ یک بار به پکن سفر کنید و خواهید دید که محل‌های شارژ خودروهای الکتریکی همه جای شهر، در کوچه و خیابان و حتی آپارتمان‌ها هستی دارد.

Renault Kangoo Van Maxi Z.E.
Renault Kangoo Van Maxi Z.E.

اروپا برای پیروی از قوانین سفت و سخت آلایندگی و میزان فرآوری کربن دی اکسید سرمایه‌گذاری بالایی روی خودروهای دیزلی انجام داده است. بحث رسوایی آلایندگی موتورهای دیزلی volkswagen واگن دشواری ها زیادی برای این برنامه اروپایی‌ها برپایی کرد و به طور ناگهانی، خودروسازهای اروپایی که در باره خودروهای الکتریکی با شک و دودلی حرف می‌زدند اکنون برای هنگام‌ها سر و دست می‌شکنند. میزان فروش خودروهای الکتریکی در آمریکا رشدی منفی را تجربه کرده است و هنوز خیلی از چین و اروپا در این زمینه عقب است. فروش خودروهای الکتریکی در آمریکا میان ماه‌های ژانویه تا جولای امسال ۷۸۱۷۹ دستگاه اعلام شد که در سنجش با ۱۱۶۰۹۹ دستگاه مدت همانند سال گذشته، کاهش شدیدی را نشان می‌دهد. یکی از انگیزه ها اصلی این کاهش فروش خودروهای الکتریکی در آمریکا ارزان شدن بها بنزین ذکر شده است.

Nissan Leaf charging
Nissan Leaf charging

منبع: forbesلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام