سایت جامع خودرو در ایران


» پنج شیوه ای که نشان می دهد خودروها یا صاحبانشان کدام یک باهوش تر هستند ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶


در این نوشتار با پنج روش آشنا می‌شوید که به شما می‌گوید شما یا خودروی‌تان کدام‌یک باهوش تر هستید.

چیزی که ماجرا را ترسناک می‌کند این است که ما در این راه گسترش در جایگاه مناسبی پیمان نخواهیم گرفت. سیر تکامل هوش مصنوعی شدنی است همیشه به خواست‌ی آدمی پیش نرود و کار دست بشریت دهد!

این روزها حتی خودروهای شخصی ما می‌توانند از ما باهوش‌تر باشند و بی گمان گسترش‌ی خودروهای خودران فاقد راننده در این باره، خود گویای همه چیز است.

در حال آماده، برخی فناوری‌های پیشرفته خودروهایی را گسترش داده‌اند که توانا به انجام تصویر‌العمل و اقدامات پیشگیرانه در برخورد با موانع احتمالی جاده هستند. برخی خودروها می توانند از رفتار راننده در جاده و با فراگیری تکنیک رانندگی قابل پیش‌بینی، همانند یک راننده رفتار پیشگیرانه داشته باشند.

به‌سرنویس یک نمونه فنی در مکانیک، سیستم‌های انتقال نیرو دوکلاچه‌ی خودکار امروزین در جایگزینی دنده در زمان پسندیده بسیار تند‌تر و کارآمدتر از یک راننده‌ی عادی کنش می‌کنند. در سطح پایین‌تر نیز این ویژگی‌ها هستی دارند، مثل والدینی سخت‌گیر که در زمان ناخشنودی با صدای بلند هشدار می‌دهند. مثلاً زمانی‌که کمربند ایمنی خود را نبسته‌اید یا چراغ‌ها را روشن گذاشته‌اید، صدای هشدار می‌آید.

در پیوسته پنج شیوه‌ای ارائه شده است که نشان می‌دهد خودروها از برخی کسان باهوش‌تر هستند.

خودرو به‌چهره خودکار در هنگام غروب آفتاب چراغ‌های جلو را روشن می‌کند و در زمان طلوع خورشید هنگام‌ها را خاموش می‌کند

%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-2

همگی راننده‌های گیج و حواس‌پرتی را دیده‌ایم که یادشان می‌رود در شب چراغ‌های خودروی خود را روشن کنند.

بیشتر هنگامی‌که در حال رانندگی در خیابان‌هایی با روشنایی کامل هستید، به‌راحتی فراموش می‌کنید که چراخ‌های خودرو خود را روشن کنید، به ویژهً در خودروهای مدرنی که صفحه‌ی کیلومترشمار هنگام‌ها چه چراغ‌ها روشن باشند و چه خاموش، با افزارها مخصوصی مشخص و روشن هستند.

در این حالت شما شگفتی می‌کنید که چرا خودروهای روبرویی مدام در حال نوربالا زدن برای شما هستند و پس از گذشت مدت زمانی سرانجام متوجه می‌شوید که چراغ‌های خودروی شما خاموش است.

سیستم خودکار روشن و خاموش کردن چراغ‌ها به شما کمک می‌کند و شما برای اینکه متوجه شوید چه زمانی چراغ‌های خودروی خود را روشن کنید نیاز ندارید تا چراغ‌های خیابان‌ها را چک کنید و در این شرایط مزاحمتی برای دیگر خودروها برپایی نخواهید کرد.

خودرو نقاط کور را تحت پوشش پیمان می‌دهد

2012 Toyota Camry HL blind spot monitor

پوشش نقاط کور گیر از برخورد خودروی شما با موانع پهلویی می‌گردد. درستی این است که اگر شما آینه‌های خودروی خود را هم به درستی تنظیم کرده باشید، بازهم نقاط کور هستی دارند و متأسفانه نمی‌توانید اطمینان داشته باشید که خودروهای پهلویی فاصله‌ای کافی با خودروی شما را رعایت کنند و با نگاه به نشانه‌های ارسالی شما بدست چراغ‌هایتان مواظب باشند.

در اکثر مواقع پوشش نقاط کور با یک چراغ کوچک در آینه‌های پهلویی خودرو انجام می‌شود که در زمان هستی گیر در نقطه‌ی کور به رنگ قرمز روشن می‌شود یا چشمک می‌زند.

برخی کسان نمی‌دانند چگونه به‌طور درست نقاط کور را چک کنند و برای هنگام‌ها این ویژگی کمک بسیار بزرگی خواهد بود و همچنین مایه می‌شود دیگر رانندگان نیز در امان باشند.

خودرو فاصله‌ی ایمنی خود با خودروی جلویی را حفظ می‌کند

%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-4

سیستم کروز مهار انطباق یافته‌ی خودرو، برای کسانی‌که نمی‌توانند فاصله‌ی پسندیده و ایمن خود با موانع احتمالی جلو را رعایت کنند، ابزاری کامل است. متأسفانه هنوز مشخص نیست چرا برای برخی کسان فهم این مسئله دشوار است که اگر شما پشت به پشت خودروی جلویی جنبش کنید و هنگام خودرو ناگهان ناچار به توقف شود شما دچار سانحه خواهید شد.

سیستم کروز مهار انطباق یافته به‌طور هوشمند سرعت شما را بر بنیاد سرعت خودروی جلویی شما تنظیم می‌کند تا فاصله‌ی ایمنی شما با هنگام حفظ شود.

 خودرو زمانی‌ که شما نیازی به ترمز کردن نمی‌بینید، ترمز می‌کند

%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-5

سیستم ترمز اورژانسی خودکار در جلوگیری از بروز یک برخورد خفته یا کاهش صدمات یک سانحه وارد کنش می‌شود.

این سیستم پیرامون گوشه ‎ها خودرو را برای بروز خطرات احتمالی اسکن می‌کند و اگر خودروی جلویی شما به ناگهان ترمز کند، این سیستم نیز برای شما خودرو را متوقف می‌سازد.

سیستم‌های ترمز اورژانسی خودکار گونه ها مختلفی دارند که در سرعت‌های متفاوت کنش می‌کنند ولی تصویر‌العمل تند‌تر هنگام نسبت به شما کمک شایانی خواهد کرد.

 خودروی شما زمانی‌که به سمت عقب جنبش می‌کنید، صدای موسیقی را کم می‌کند

 

امروزه خودروهایی هستی دارند که زمانی‌که شما خودرو را در چگونگی دنده عقب پیمان داده و قصد جنبش به سمت عقب را دارید، صدای موسیقی را کم می‌کنند تا تمام تمرکز و پروا راننده به راه و کاری که در حال انجام هنگام است، پیمان گیرد.

چند خودروساز این ویژگی را در خودروهای خود ارائه می‌دهند و شدنی است در مواجهه با هنگام شما دانستن خوبی نداشته باشید چون درست در میان پخش موسیقی باره دلبستگی‌ی خود اگر بخواهید دنده عقب بگیرید، موسیقی قطع می‌شود و صفحه نمایش پشت خودرو را نمایش می‌دهد و سنسور دنده عقب به شما اعلام خطر می‌کند.

زمانی‌که به هنگام خو می‌کنید، تازه مشخص می‌شود که چه ویژگی خوبی ارائه شده است. این تغییر ناگهانی در میزان صدا، تمرکز کامل بر روی رانندگی در مواجهه با عابران سربه‌هوا و دوچرخه‌سواران بی‌پروا را در پی دارد. اگر هم به راستی از این ویژگی خوشتان نمی‌آید می‌توانید هنگام‌را غیرفعال کنید و خودتان صدای موسیقی را کم کنید.

%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-1

حال وقت هنگام رسیده که نظرات خود را با ما در میان بگذارید و بگویید شما باهوش‌تر هستید یا اتومبیلتان؟لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام