سایت جامع خودرو در ایران


» citroen از خودرو رالی C3 مدل 2017 رونمایی کرد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

citroen از خودرو رالی C3 مدل ۲۰۱۷ رونمایی کرد

دسته بندی : CITROEN ، RALLY ، خودرو ، سیتروئن ، سیتروئن C3 WRC تاریخ : پنج شنبه ۱ مهر ۱۳۹۵


ستیروئن در نمایشگاه پاریس امسال از مدل C3 WRC رونمایی خواهد کرد و با دم به چشم وهمچشمی با ford فیستا ST خواهد پرداخت.مدل مفهومی از خودروی citroen C3 WRC برای سال ۲۰۱۷ رونمایی شد. این خودرو از سال آینده در مسابقات جهانی رالی یا همان WRC که بدست FIA برگزار می‌شود شرکت خواهد کرد، چشمداشت می‌رود که این خودرو به چشم وهمچشمی جدی با ford فیستا ST بپردازد.

%d8%b3%db%8c%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%a6%d9%86-c3-wrc-1

با هستی پیروزی‌های بسیاری که citroen در مسابقات رالی داشته ولی این خودروساز هیچگاه از نام‌های درشت پیکار ای در مدل‌های خیابانی خود کاربرد نکرده است ولی این روال در آینده پیوستگی نخواهد یافت و منابعی از درون این شرکت گزارش داده اند که مدلی ویژه از C3 در راه است.

%d8%b3%db%8c%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%a6%d9%86-c3-wrc-11

مدل C3 WRC نوید بخش بازگشت دوباره‌ی citroen با مسابقات رالی پس از سال‌ها مطالعه و تحقیقات است. نتیجه‌ی این تحقیقات به طور موثری روی فرآوری خودروی برای تیم پیکار ای citroen در سال ۲۰۱۷ تمرکز کرده است. برای سال ۲۰۱۷، خودروها با قوانین جدیدی سازگار خواهند شد و از پیشرانه‌هایی نیرومند‌تر و ایروداینامیک بهتری بهره مند خواهند بود.

%d8%b3%db%8c%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%a6%d9%86-c3-wrc-10

مدل مفهومی C3 WRC در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی خواهد شد. این مدل نشان می‌دهد که مدل سال آینده دارای ظاهری عضلانی بر روی بدنه‌ی دودمان آینده‌ی این هاچ بک است. این خودروی مفهومی دارای پهنای ۱۸۷۵ میلی متر است که بیش از ۴۹ میلی متر در سنجش با خودروی MPV citroen C4 پیکاسو پهن‌تر است. این خودرو بیشتر این افزایش پهنا را مدیون افزایش سایز گلگیرها است، این کار به این منظور انجام شده تا گلگیرهای خودرو بتوانند محور پهن این خودرو را پوشش دهند.

%d8%b3%db%8c%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%a6%d9%86-c3-wrc-9

درازا این خودرو نیز در سنجش با خودروی پیشین citroen در مسابقات WRC یعنی مدل DS3 WRC مدل ۲۰۱۵ به میزان ۵۵ میلی متر بیشتر است و درازا دم به ۴۱۵۰ میلی متر رسیده است. این افزایش درازا به این انگیزه چهره گرفته که محدودیت‌های ایروداینامیکی در این مسابقات کمتر شده اند و بدین سان سازنده توانسته در این خودرو از سپر و اسپویلر بزرگ‌تری در جلو کاربرد کند.

%d8%b3%db%8c%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%a6%d9%86-c3-wrc-8

برای همخوانی با نیروی رو به پایینی که در بخش جلویی خودرو فرآوری می‌شود در این مدل از یک بال عقب بزرگ نیز کاربرد شده است و برای افزایش کارایی بال، دم را تا حد شدنی به عقب کشیده اند.

%d8%b3%db%8c%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%a6%d9%86-c3-wrc-7

citroen اعلام کرده است با اینکه این که این خودرو به سرنویس یک مدل مفهومی به نمایش در خواهد آمد ولی همگی قوانین خودروهای WRC در دم رعایت شده است، چون شدنی است سال آینده این خودرو با کمترین دگرگونی ها در مسابقات شرکت کند. با این حال برای بهبود سرعت خودرو شدنی است که تغییراتی در ماه‌های سرانجام سال ۲۰۱۶ در این خودرو برپایی شود.

%d8%b3%db%8c%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%a6%d9%86-c3-wrc-6

در زیر کاپوت این خودرو یک پیشرانه‌ی چهار سیلندر توربوشارژردار به حجم ۱.۶ لیتر پیمان گرفته است که می تواند ۳۸۰ اسب بخار قوت فرآوری کند. با چنین قدرتی، این خودرو کم وبیش چهار برابر نیرومند‌تر از قدرتمندترین نسخه‌ی خیابانی citroen C3 است و نزدیک ۸۰ اسب بخار نیز از خودروی رالی سال ۲۰۱۵ citroen نیرومند‌تر است. مدل ۲۰۱۷، بخش اعظم این افزایش قوت خود را مدیون به کارگیری سیستم اندک کننده‌ی ۳۶ میلی متری توربوشارژرها و همچنین قوانین جدید خودروهای پیکار ای است.

%d8%b3%db%8c%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%a6%d9%86-c3-wrc-5

این خودرو با آنکه از ابعاد بزرگ‌تری نسبت به پیش برخوردار است ولی به پروا به قوانین جدید وزن دم ۲۵ کیلوگرم سبک‌تر از مدل ۲۰۱۵ است. مدل ۲۰۱۵ citroen وزنی برابر ۱۲۰۰ کیلوگرم داشت.

خودروی مفهومی C3 WRC در نمایشگاه مونت کارلو رالی در ژانویه‌ی ۲۰۱۷ نیز شرکت خواهد کرد و الهام بخش مدل پیکار ای خواهد بود. این خودرو به چشم وهمچشمی با محصولات دیگر سازندگان همانند فولکس واگن واگن، hyundai، M-Sport و toyota خواهد پرداخت. toyota نیز پس از ترک مسابقات رالی WRC در سال ۱۹۹۹ دوباره به این مسابقات باز خواهد گشت.

%d8%b3%db%8c%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%a6%d9%86-c3-wrc-4

citroen در مسابقات WRC پس از لانچیا به سرنویس دومین کمپانی کامیاب شناخته می‌شود. این شرکت توانسته ۹۴ قهرمانی و ۸ فرآورده را در این مسابقات داشته باشد. بیشتر پیروزی‌های این برند از سال ۲۰۰۴ و زمانی که سباستین لوب به این تیم پیوست به دست آمده است.

%d8%b3%db%8c%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%a6%d9%86-c3-wrc-3

کریس میک بریتانیایی در گسترش‌ی خودروی C3 WRC به این خودروساز کمک کرده است و پیمان است در فصل ۲۰۱۷ رانندگی این تیم را نیز به عهده بگیرد. همچنین پال ناگل نیز به سرنویس کمک راننده در کنار وی حضور خواهد داشت.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام