سایت جامع خودرو در ایران


» دلالان به بازار خودرو بازگشتند! ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

دلالان به بازار خودرو بازگشتند!

دسته بندی : اخبار عادی ، بازار خودرو ، خودرو ، دلالان تاریخ : سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵


چند روزی است که بازار دلالی و خرید و فروش حواله خودروی renault ساندرو استپ‌وی راه افتاده است؛ بازاری که مصرف‌کنندگان راستین بازنده اصلی هنگام هستند.


دلالان به بازار خودرو بازگشتند!

به گزارش آگاهی ها خودرو به نقل از ایسنا، تا چند سال پیش که عرضه خودروهای درونی کمتر از تقاضای هنگام بود، در کنار بازار خودرو، بازار خرید و فروش حواله خودروها نیز داغ و پر رونق بود، به‌گونه‌ای که سوداگری برخی کسان این بود که خودرو را در کارخانه ثبت‌نام کرده و حواله هنگام‌را در بازار آزاد به قیمتی گران‌تر بفروشند.

با این حال در چند سال پسین به انگیزه افزایش عرضه خودرو در کنار رکود بازار و کاهش تقاضای مصرف‌کنندگان، بازار خرید و فروش حواله خودروها نیز کم وبیش از میان رفته و منسوخ شده است. با این حال در چند روز پسین مجددا بازار خرید و فروش حواله یک خودرو راه افتاده است.

شرکت Pars Khordro ابتدای هفته جاری فروش و پیش فروش خودروی renault ساندرو استپ‌وی را آغاز کرد. بر پایه اعلام این شرکت ۴۰۰۰ دستگاه خودروی استپ‌وی عرضه شده در مدت کمتر از ۳۰ دقیقه به فروش رسیده است.

به دنبال هنگام برخی شهروندان درخواست کننده خرید این خودرو در تماس با ایسنا اعلام کردند که به انگیزه پر شدن گنجایش، کامیاب به ثبت‌نام برای خرید این خودرو از راه تارنما فروش نشده‌اند و در مراجعه به نمایندگی‌های فروش Pars Khordro نیز متوجه شده‌اند که برخی از این نمایندگی‌ها، حواله این خودرو را با قیمتی بالاتر از بها کارخانه در بازار آزاد عرضه کرده‌اند.

به گفته این شهروندان، برخی دلالان و نمایندگی‌های فروش Pars Khordro نسبت به ثبت‌نام این خودرو در سایت فروش اینترنتی و فروش حواله هنگام با بها‌ چند میلیون تومان بالاتر در بازار آزاد اقدام کرده‌اند.

در این شرایط که بازار خرید و فروش حواله خودروها پس از مدت‌ها دوباره راه افتاده است، شاید بهتر باشد سیستم فروش خودروسازان به‌گونه‌ای اصلاح شود که دلالان، واسطه‌ها و نمایندگی‌های فروش دیگر اساسا نتوانند خودروها را با هدف دلالی و واسطه‌گری خریداری کنند.

راهکار اصلی در این زمینه بازداشته شدن خرید و فروش حواله خودروها در بازار است. به گفته کارشناسان، خودروسازان باید سیستم فروش خود را به‌گونه‌ای اصلاح کنند که امکان انتقال حواله خودروی ثبت‌نامی از شخص ثبت‌نام کننده، به دیگران هستی نداشته باشد. در هنگام چهره دیگر گواه بروز رویدادها این چنینی به سود دلالان و سودجویان و به زیان مصرف‌کنندگان نخواهیم بود.

دلالان به بازار خودرو بازگشتند!لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام