سایت جامع خودرو در ایران


» گسترش همکاری‌ خودرویی ایران و آلمان ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

گسترش همکاری‌ خودرویی ایران و آلمان

دسته بندی : اخبار عادی ، خودرو ، خودروساز ، قطعه ساز تاریخ : چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵


رئیس اتاق ایران و آلمان اعلام کرد؛

رئیس اتاق بازرگانی ایران و آلمان با اشاره به حضور شرکت‌های خودروساز و تکه ساز آلمانی در ایران، گفت: در حال آماده دشواری ها بانکی پروانه اجرای برخی قراردادها را میان دو کشور نمی‌دهد.


گسترش همکاری‌ خودرویی ایران و آلمان

به گزارش آگاهی ها خودرو به نقل از مهر ،امید یراقی در  نشستی خبری گفت: راه برای بازرگانی میان ایران و آلمان دوباره باز شده است. ایران پیش از انقلاب بزرگترین بازار صادراتی آلمان پس از آمریکا بود.

وی با بیان اینکه هدف این نیست که ایران دوباره بازاری برای کالاهای صادراتی آلمان باشد، افزود: ریسک پذیری و جستار مالیات‌ها از آنگونه مشکلاتی است که برای سرمایه گذاری آلمان در ایران هستی دارد البته دولت تلاش می‌کند که ریسک پذیری را در کشور کاهش دهد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و آلمان با اعلام اینکه در چندماه گذشته قراردادهای زیادی میان شرکت‌های بخش خصوصی به امضا رسیده است، بازگو کرد: فرآوری خودروی فولکس واگن واگن را در ایران آغاز کردیم و امیدواریم که از سال دیگر گواه فرآوری این خودرو در کشور باشیم.

یراقی با بیان اینکه یکی از نکاتی که ما به هیات‌های بیگانه پافشاری می‌کنیم جستار امنیت در ایران است، گفت: شریک‌های بازرگانی مانند روسیه روز جدید برای آلمان‌ها کمرنگ تر می شوند بنابراین ایران می‌تواند از این جستار به سرنویس یک فرصت کاربرد کند.

وی با اشاره به دشواری ها بانکی میان ایران و آلمان، افزود: به غیر از بانک ایران و اروپا که در هامبورگ است، بانک دیگری در آلمان با ایران وابستگی ندارد و این بانک  ۵.۵ میلیارد یورو تبادل بانکی با ایران داشته است که جای خوشحالی است ولی باید این خدمات گسترش پیدا کند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و آلمان به برپایی یک مرکز ویزای بازرگانی آلمان و سوئیس در ایران اشاره کرد و افزود: یک ساختمان جداگانه برای جستار ویزاهای بازرگانی، برگزاری کنفرانس‌ها و ملاقات‌های میان بازرگانان این کشورها تحت وارسی سفارت آلمان و سوئیس در حال راه اندازی است تا کار بازرگانان و بازرگانان این کشورها آسان تر انجام گیرد.

یراقی با پافشاری بر اینکه از اواخر سال تکاپو بازرگانان اتاق پررنگ تر و بیشتر خواهد شد، بازگو کرد: اکنون شرکت‌های آلمانی در بخش انرژی‌های تجدید پذیر در ایران آغاز به همکاری کردند در بخش توربین‌های گازی یک پیمان نامه ۳.۶ میلیارد یورویی منعقد شد ولی هنوز دشواری ها بانکی مایه می‌شود که اجرای این قراردادها زمان بر باشد.

وی درباره برنامه‌های اتاق برای صنعت نساجی ایران، گفت: فعلا سرمایه گذاری شرکت‌های نساجی آلمان در ایران رخداد نیافتاده است ولی صنایع نساجی ما در کشور نیاز به خودرو آلات آلمانی دارد به ویژه اینکه این صنعت در کشورهای گسترش نیافته مایه اشتغالزایی زیادی می شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و آلمان درباره حضور پررنگ چینی‌ها در بازار ایران و برنامه آلمان برای جایگزین شدن به جای چینی‌ها، افزود: تجربه به تولیدکنندگان ثابت کرده که خودرو آلات چینی قابل چشم وهمچشمی با خودرو آلات آلمانی نیستند و تولیدکنندگان ایرانی هم از این جستار زیان زیادی را متحمل شدند البته باید پروا داشت که خودرو آلات آلمانی بها بالایی دارند و باید بررسی شود که برای چه تولیدی و با چه حجمی خودرو آلات وارد می‌شود.

وی پیوستگی داد: البته راه اندازی یک خط فرآوری نیاز به فاینانس دارد ولی اکنون دشوار اصلی بانک‌ها هستند که باید منابع مالی را تامین کنند که هنوز وابستگی خود را با ایران از سر نگرفته‌اند.

یراقی به گرایش آلمانی‌ها برای حضور در بازار خودرو و تکه سازی ایران اشاره کرد و گفت: در حال آماده دو شرکت بزرگ آلمانی که در بخش تکه سازی تکاپو دارند در ایران حضور دارند، همچنین همکاری مگاموتور و یک شرکت آلمانی برای موتور سیکلت tiba در گذشته انجام شده است. همچنین همکاری دوباره مرسدس با Iran KHodro دیزل هم از دیگر همکاری‌های شرکت‌های دو کشور است.

گسترش همکاری‌ خودرویی ایران و آلمانلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام