سایت جامع خودرو در ایران


» خودروسازان ما را در ساخت مستند «غزال ایرانی» یاری ندادند ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷


وحید فرجی بیان کرد که خودروسازان به گروه او برای ساخت مستند «غزال ایرانی» درباره یک خودرو خورشیدی هیچ کمکی نکردند.


خودروسازان ما را در ساخت مستند «غزال ایرانی» یاری ندادند

به گزارش آگاهی ها خودرو به نقل از مهر ، وحید فرجی کارگردان سینمای مستند درباره مستند «غزال ایرانی» گفت: اوایل تابستان سال گذشته که سومین خودرو خورشیدی در دانشگاه تهران در حال ساخت بود، من هم آغاز به ساخت مستندی درباره دم کردم البته دم زمان گروه سازنده این خودرو در حال آماده شدن برای رفتن به پیکار خودرو های خورشیدی در استرالیا بودند. این پیکار معتبرترین پیکار خودرو های خورشیدی است که در دم خودورهای این چنینی باید در ۳ هزار کلیومتر و در مسیرهای سخت به پیکار با یکدیگر بپردازند بنابراین ما هم به همراه این گروه به استرالیا رفتیم و بخش هایی از مستند را در آنجا ضبط کردیم.

وی با اشاره به اینکه این مستند درباره تلاش چند نخبه برای ساخت یک خودرو خورشیدی است، سرنویس کرد: من همیشه دلبستگی داشتم فیلمی درباره پیرامون زیست بسازم برآیند اینکه تصمیم به ساخت این مستند گرفتم. من به این اندیشه می کردم که می توان راهکارهایی برای حفظ پیرامون زیست ارایه داد از این روی ساخت خودرو های خورشیدی یکی از این راهکارها بود و به نظرم به تصویر کشیدن این جستار بایستگی داشت.

فرجی سرنویس کرد: ما در «غزال ایرانی» به کاستی ها، دشواری ها و آرزوهای این نخبگان هم پرداخته ایم برای نمونه یکی از آرزوهای این نخبگان این بود که این خودرو ها به فرآوری انبوه برسند.

وی در پایان با اشاره به اینکه خودروسازان در زمان فرآوری این مستند هیچ کمکی نکردند، خاطرنشان کرد: خودروسازان نه به ما و نه به گروه سازنده این خودرو خورشیدی کمک نکردند برای نمونه وقتی مراحل آزمایش یک خودور انجام می شود باید در یک دالانه باد باره آزمایش پیمان بگیرد ولی هیچکدام از خودروسازان دستور آزمایش این خودور خورشیدی را در دالانه های باد خود ندادند.

این فیلم پیمان است روز شنبه ۱۰ مهر ساعت ۱۷:۳۰ در تالار سوره دامنه هنری رونمایی شود.

خودروسازان ما را در ساخت مستند «غزال ایرانی» یاری ندادندلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام