سایت جامع خودرو در ایران


» لافِراری آپِرتا؛ باد و اسب یال‌افشان! ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶


صاحب مارانللو نیمروز روز ۲۹ سپتامبر (۸ام مهرماه) در نمایشگاه ۲۰۱۶ پاریس از نسخه روباز لافِراری افسانه‌ای موسوم به لافِراری آپرتا (Aperta) پرده برداشت.
فرنام آپرتا پیش‌ازاین در مدل‌های تک و اندک فِراری ازجمله ۴۵۸ آپرتا و ۵۹۹ اِس‌اِی آپرتا مورداستفاده پیمان گرفته بود که نشان می‌دهد این ‌بار هم با یک نسخه ویژه و فرآوری اندک روبرو هستیم که ارتباطاتی هم با جشن ۷۰ سالگی کمپانی دارد!

Ferrari LaFerrari Aperta

Ferrari LaFerrari Aperta
شاخص‌ترین ویژگی این گونه همان‌طور که گمان می‌زنید سقف باز شونده است که از گونه پارچه‌ای استاندارد (soft-top) یا فیبر کربنی سفارشی (hard-top) خواهد بود. البته تفاوت‌ها با برادر کوپه به اینجا ختم نمی‌شوند. همانند بسیاری از خودروهای روباز، محافظی در انتهای اتاق بالای صندلی‌ها تعبیه شده تا مراقب سر سرنشینان باشد. دگرگونی ها زیادی روی شاسی فیبر کربنی اعمال شده تا پایداری پیچشی و آئرودینامیک بدنه ثابت مانده و با نسخه کوپه برابری کند. درب‌ها پروانه‌ای بوده و گوشه باز شدنشان نسبت به پیش متفاوت است. شیوه نصب و گوشه رادیاتورها عوض شده تا برخلاف نسخه کوپه، هوای داغ را به سمت زیر بدنه هدایت و دفع کنند؛ به همین منظور نیز یک مجرای تازه روی کاپوت و یک ژنراتور چرخشی (Vortex) زیر بدنه نصب شده است. درب‌ها هم اصطلاحاً پروانه‌ای هستند و با گوشه متفاوتی نسبت به لافراری کوپه باز می‌شوند.

Ferrari LaFerrari Aperta
آئرودینامیک بدنه به‌گونه‌ای بازبینی شده تا در حالت بدون سقف و شیشه‌های پهلوییِ بسته، ضریب درگ همانند نمونه کوپه باشد. دو تکه کوچک L-شکل در گوشه‌های بالایی شیشه جلو پیمان داده شده‌اند که باد را به سمت بالا هدایت کرده و از برپایی فشار هوا در قسمت عقبی کابین (هنگام سقف باز) جلوگیری می‌کنند. یک عضو متوقف کننده هوا نیز در پشت صندلی‌ها جای گرفته تا در سرعت‌ بسیار، جریان هوای بالای شیشه جلو و کابین را طوری جهت دهی کند که اخلالی در راحتی شرنشینان برپایی نشود.

ferrari-laferrari-aperta-2017-2
در بخش فنی ولی قضیه به‌پیمان پیش است. بلوک ۶۲۶۲ سی‌سی ۱۲ سیلندر V شکل ۷۸۹ اسب بخاری در کنار گردآور باتری و موتور سیکلت برقی ۱۶۱ اسب بخاری مجموعاً ۹۵۰ اسب بخار قوت تحویل جعبه‌دنده ۷ سرعته دو کلاچه می‌دهد تا به چرخ‌های عقب برسند. بر پایه اعلام فِراری، کارایی و سرعت کنش لافِراری آپرتا در خط سر راست به‌هیچ‌وجه نسبت به پیش کمتر نشده؛ هنوز هم در کمتر از ۳ ثانیه مرز ۹۶ کیلومتر بر ساعت را رد می‌کند و قدرتمندانه تا سقف ۲۱۷ مایل بر ساعت (۳۴۴٫۳ کیلومتر بر ساعت) می‌تازد. اِنریکو گالیِرا (Enrico Galliera) مدیر بازاریابی و امور بازرگانی کمپانی درباره هنگام می‌گوید: خوب است که می‌توانیم ببینیم چکار کرده‌ایم!

Ferrari LaFerrari Aperta
هنوز اطلاعات رسمی در باره بها لافِراری آپرتا نداریم، ولی بنابر منبعی که وب‌سایت اتوکار بدان اشاره کرده، پیش از محاسبه مالیات، نزدیک ۳٫۵ میلیون یورو می‌ارزد. پیمان است مجموعاً ۲۰۹ دستگاه از هنگام روی خط فرآوری برود. بر پایه گفته‌های مسئولین آگاه، تاکنون ۲۰۰ دستگاه هنگام فروخته شده و تنها ۹ دستگاه باقی مانده که برای هفتادمین سالگرد زایش اسب سلطنتی کنار گذاشته شده‌اند. [دانلود ویدئو]

منبع: motortrendلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


مطالب محبوب
اینستاگرام