سایت جامع خودرو در ایران


» کلافه‌کننده‌ترین خودروی مفهومی گیتی! ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


خودروهای مفهومی یا کانسپت همیشه طراحی‌های بسیار هیجان‌انگیز و جذابی دارند چراکه قوانین فیزیکی یا محدودکننده‌ی بسیار عموماً نادیده گرفته می‌شوند. برخی حتی می‌توانند پرواز کنند! نیروبخش برخی از این خودروهای کانسپت ها راکتورهای هسته‌ای هستند! و یا اینکه یکی از این خودروهای مفهومی می‌تواند طرح مطالعاتی فولکس واگن‌واگن کوپه CJ سال ۱۹۹۷ باشد.

volkswagen-cj-1997
حتی نام این خودرو هم خسته‌کننده است!
اندیشه نمی‌کنیم که حتی خودروی مفهومی مضحک‌تری از این نمونه هستی داشته باشد. این خودرو تنها دودمان چهارم جتا/بورا است و فولکس واگن یک سال پیش از عرضه‌ی نسخه‌ی تولیدی این خودروی کانسپت را شناسایی کردند. سال ۱۹۹۹ فولکس واگن‌واگن فرآوری کامل مدل جتا/بورای ۴ درب را آغاز کرد. در سال ۱۹۹۸ فولکس واگن‌واگن فولکس واگن نسخه‌ی تولیدی بورا را در نمایشگاه‌های خودرویی نشان داد. در سال ۱۹۹۷ این شرکت نسخه‌ی کانسپت دو درب را به جهانیان عرضه کرد.

01_volkswagen_cj_concept_1997
حتی فولکس واگن‌واگن نیز از این خودرو خسته شده بود. کنفرانس خبری رسمی این شرکت در نمایشگاه خودروی دیترویت سال ۱۹۹۷ برگزار شد و فولکس واگن گفت که این خودرو گیرا‌ترین نسخه‌ای نبوده که ساخته‌اند و رویای عالی این شرکت نیست و البته دید ویژه فولکس واگن را نشان نمی‌دهد. همچنین فولکس واگن پذیرفتن کرد که این کانسپت جهان را شگفت‌زده نخواهد کرد.

vw-study-cj-1997-03
این طرح مطالعاتی CJ خودروی چندان بدی نیست و یا کمینه بدتر از دودمان چهارم جتا نیست. منظورمان این است که این خودرو یک جتای دودمان چهارم است. سورپرایزی هستی ندارد.
volkswagen-w12-coupe
این خودرو یک جتا با دو در است. همین تنها!

vw-study-cj-1997-02
فولکس واگن‌واگن پیش‌ازاین هر کاری کرده است! هنگام‌ها کانسپت فوق‌العاده‌ی W12 کوپه را ساخته‌اند که بسیار گیرا بوده و سقف سرعت بسیار بالایی دارد.
مردم هنوز هم آرزو دارند که فولکس واگن هنگام خودرو را بسازد. تصاویر هنگام خودرو هنوز هم در اینترنت دست‌به‌دست می‌شوند.

volkswagen-w12-coupe
ولی آیا پیکچر‌های کانسپت کوپه‌ی CJ در اینترنت دلبستگی‌مندی دارد؟ آیا کسی هنگام‌ها را به یاد می‌آورد؟ نه به راستیً. خیلی‌ها این خودرو را تنها نگاه می‌کنند و از هنگام رد می‌شوند.

vw-study-cj-1997-04
این خودرو بدترین کانسپتی است که ما دیده‌ایم. آیا به نظر شما بدتر از این خودرو نیز هستی دارد؟!

منبع: jalopnikلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام