سایت جامع خودرو در ایران


» آمار فروش بازارهای مهم جهان (از ژانویه تا آگوست 2016) ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


فروش خودروهای سواری در چین، هند، اروپا و ژاپن در ماه آگوست ۲۰۱۶ افزایش یافت درحالی‌که خرید خودروهای جدید در بازارهای بزرگی چون آمریکا، روسیه و برزیل با کاهش روبرو شد. بازار خودروهای جدید در چین کم وبیشً ۳۰ درصد در ماه آگوست گسترش یافته و فروش خودرو از ابتدای سال تا به اینجا با افزایشی ۱۶ درصدی به ۱۴ میلیون دستگاه رسیده است. فروش خودروهای سواری در اروپا و هند نیز افزایش داشته و البته ژاپن نیز یکی از ماه‌های خوبی که به‌ندرت رخداد می‌افتد را گواه بوده است. در آمریکا فروش خودروهای سبک کمی ناتوان‌تر از مدت همانند پیش بوده درحالی‌که همین رخداد یعنی کاهش فروش در بازارهای روسیه و برزیل پیوستگی یافته است. VDA پیش‌بینی می‌کند که فروش خودرو در سراسر جهان در سال ۲۰۱۶ با رشدی ۳ درصدی به ۸۰٫۴ میلیون دستگاه برسد.

worldwide-car-sales

 • فروش جهانی خودرو در سال ۲۰۱۶ (ژانویه تا آگوست)

فروش خودروهای سبک جدید در چندین بازار مهم جهانی بر پایه تحلیل‌های آماری VDA در جدول زیر نشان داده شده است:

درصد تغییر

ژانویه تا آگوست ۲۰۱۶ درصد تغییر آگوست ۲۰۱۶

منطقه

۷٫۸

۱۰۱۱۰۷۰۰ ۹٫۵ ۸۵۵۵۰۰

اروپا

۱۴٫۹-

۸۹۵۴۰۰ ۱۸- ۱۱۳۷۰۰

روسیه

۰٫۵

۱۱۶۱۵۱۰۰ ۳٫۴- ۱۵۰۵۹۰۰

ایالات‌متحده آمریکا

۴٫۱-

۲۷۶۰۲۰۰ ۲٫۹ ۲۷۹۴۰۰

ژاپن

۲۲٫۸-

۱۳۰۵۶۰۰ ۱۰٫۹- ۱۷۸۳۰۰

برزیل

۷٫۵

۱۹۳۸۷۰۰ ۱۶٫۷ ۲۵۸۷۰۰

هند

۱۵٫۸

۱۳۹۲۸۴۰۰ ۲۹٫۷ ۱۷۵۰۷۰۰

چین

 

آمار فروش تراک ها نیز در بازارهای آمریکا، روسیه و برزیل در نظر گرفته شده است.

درصد تغییر نسبت به مدت همانند سال گذشته بیان شده است.

US-car-sales-subcompact-crossover-segment-2016-Q1

 • پیوستگی‌ی رشد فروش چشمگیر خودروها در چین

در آگوست ۲۰۱۶ بازار خودروهای جدید چین دوباره بزرگ‌ترین و تند‌ترین بازار از نظر رشد در جهان بوده است. فروش خودروهای جدید کم وبیشً ۳۰ درصد افزایش یافته و به ۱۷۵۰۷۰۰ دستگاه رسیده است که بیش از دو برابر اندازه‌ی بازار اروپا است.

Roewe 950
در طی ۸ ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۶ بازار خودروی چین ۱۵٫۸ درصد گسترش یافته که بیش از دو برابر نرخ رشد بازارهای اروپا و هند است. این میزان رشد بیش ‌از پیش‌بینی‌های چهره گرفته است.VDA رشد فروش خودروها در چین در یک سال را از ۸ درصد به ۱۰ درصد و به گفته ای ۲۲ میلیون خودرو افزایش داده است.

 • رشد نیرومند در فروش خودروهای جدید در بازار اروپا

فروش خودروهای سواری جدید در اتحادیه اروپا و کشورهای عضو انجمن بازرگانی آزاد اروپا در ماه آگوست با رشد ۹٫۵ درصدی به ۸۵۵۵۰۰ دستگاه رسیده است. در جولای ۲۰۱۶ فروش خودرو در اروپا پس از رشد پیاپی در ۳۴ ماه با افت ۲٫۳ درصدی روبرو شده بود که انگیزه اصلی دم کمتر بودن روزهای کاری است.

European car sales analysis Full Year 2015
در ماه آگوست فروش خودرو در ۵ بازار اصلی اروپا رشدی نیرومند داشته است: در این ماه گواه رشد ۲۰ درصدی در بازار خودروی اروپا، رشد ۱۵ درصدی در اسپانیا، رشد ۸ درصدی در آلمان، رشد ۷ درصدی در فرانسه و سرانجام رشد ۳ درصدی بریتانیا هستیم. هرچند حجم فروش در این ماه به‌طور سنتی کمترین میزان در میان ماه‌های سال دارد.

در ۸ ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۶ فروش بازار خودروهای سواری جدید اروپا با رشد ۷٫۸ درصدی به ۱۰۱۱۰۷۰۰ دستگاه رسیده است.

 • فروش ناتوان‌تر خودروهای جدید در ماه آگوست در آمریکا

آمار فروش خودروهای سبک جدید در آمریکا نشان می‌دهد که ماه آگوست چندان عملکرد خوبی بر جای نگذاشته و گواه افت ۳٫۴ درصدی هستیم. در این ماه ۱۵۰۵۹۰۰ دستگاه خودرو در آمریکا فروخته شده است. البته این باره را باید تقصیر سالنامه دانست چرا که آگوست ۲۰۱۵ یک انجام هفته‌ی بیشتری درباره فروش خودرو داشته است.

Cadillac dealership 01
آمار فروش ۸ ماهه‌ی ابتدایی امسال برای بازار آمریکا کم وبیشً یکنواخت بوده و گواه رشد ۰٫۵ درصدی در فروش هستیم. در این بازه‌ی زمانی ۱۱۶۱۵۱۰۰ دستگاه خودروی جدید به خانه‌ی مشتریان راه یافته است. درحالی‌که فروش تراک ها و شاسی بلندها با رشد ۸ درصدی به ۶٫۹ میلیون دستگاه رسیده، خودروهای سواری نیز رشد ۹ درصدی داشته و بهره ۴٫۷ میلیون دستگاهی از آمار فروش کلی را به خود برگزیدن داده‌اند.

VDA به بازار آمریکا در ماه‌های آینده کمی بدبین بوده و پیش‌بینی می‌کند که امسال بازار آمریکا با افت ۲ درصدی گواه فروش ۱۷٫۱ میلیون دستگاه خودرو باشد.

 • رشد فروش پیوستگی‌دار بازار خودروی هند

بازار خودروی هند در ماه آگوست نیز به عملکرد خوب خود پیوستگی داده و فروش خودروهای جدید با ۱۶٫۷ درصد افزایش در این ماه به ۲۵۸۷۰۰ دستگاه رسیده است.

Men walk inside a Tata Motors showroom on the outskirts of Agartala
از ابتدای امسال تا پایان ماه آگوست نیز کم وبیشً ۲ میلیون دستگاه خودرو در این بازار فروخته شده که رشد ۷٫۵ درصدی را نشان می‌دهد.

 • فروش بیشتر خودرو در ژاپن در ماه آگوست

در ژاپن، فروش خودروهای سواری جدید رشد ۲٫۹ درصدی را در ماه آگوست تجربه کرده و ۲۷۹۴۰۰ دستگاه خودروی جدید به مشتریان تحویل داده شده است. ماه آگوست دومین ماه امسال است که بازار خودروی ژاپن رشد فروش را تجربه کرده است.

2016-Toyota-Mirai-106-876x535
در ۸ ماهه‌ی ابتدایی سال ۲۰۱۶ بازار خودروی ژاپن با افت ۴٫۱ درصدی روبرو بوده و کامیاب به فروش ۲۷۶۰۲۰۰ دستگاه خودروی جدید شده است.

 • فروش ناتوان‌تر خودرو در روسیه

فروش خودروهای سبک جدید در روسیه در ماه آگوست با افت ۱۸ درصدی به ۱۱۳۷۰۰ دستگاه رسیده است. تا به اینجای سال بازار خودروهای روسیه کاهش کم وبیشً ۱۵ درصدی داشته و کمتر از ۹۰۰ هزار دستگاه خودروی جدید فروخته شده است.

Lada XRAY 2016

 • افت فروش پیوستگی‌دار در بازار خودروی برزیل

در برزیل فروش خودروهای سبک جدید با افت ۱۱ درصدی به ۱۷۸۳۰۰ دستگاه در ماه آگوست رسیده است. هرچند برخی نشانه‌ها حاکی از بهبود اقتصاد برزیل هستند چراکه افت فروش ماه آگوست این بازار کمتر از افت چشمگیر ۲۲٫۸ درصدی در ۸ ماهه‌ی ابتدایی امسال است.

renault-kwid-captur-koleos-for-brazil

منبع: best-selling-carsلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

  مطالب محبوب
  اینستاگرام