سایت جامع خودرو در ایران


» نخستین ترن‌ هوایی معلق میان زمین و هوا ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

نخستین ترن‌ هوایی معلق میان زمین و هوا

دسته بندی : اخبار ، خودرو تاریخ : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵


به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  فارس، نخستین ترن هوایی جهان مجهز به باتری که به چهره معلق میان زمین و هوا باقی می‌ماند، تکاپو خود را در کشور چین آغاز کرد.

این قطار شگفت آسمانی که در شهر چنگدو چین مستقر شده است، می‌تواند با بیشینه سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت زیر مونوریل‌های هوایی جنبش کند.

این ترن هوایی به باتری لیتیومی مجهز شده است تا هنگام پرواز در هوا به هیچ منبع انرژی دیگری نیاز نداشته باشد. ترن هوایی جدید در هر جنبش خود می‌تواند ۱۲۰ رهنورد را حمل کند.

کارشناسان چینی روز گذشته برای نخستین بار از این ترن هوایی رونمایی کردند و با این هستی هنوز به طور ریزبین گفته نشده است که این دستگاه از چه زمانی به چهره همگانی در پسندیدن مردم پیمان می‌گیرد. طی هفته پیش‌رو پیمان است آزمایش‌های از نو روی ترن هوایی معلق انجام شود.

«زای وانمینگ» مدیر اصلی طراحی این پروژه روشنگری داد که ترن هوایی آنها نسبت به آنچه که تاکنون ساخته می‌شود هزینه کمتری دارد و به واسطه بهره‌مندی از منابع الکتریکی، نسبت به ترن‌های مغناطیسی با پیرامون زیست بسیار سازگار است.

چنگدو نخستین شهر جهان محسوب می‌شود که با ترن هوایی معلق مسافران خود را جابجا می‌کند و پیمان است از سال آینده شانگهای هم این سیستم را به وسایل نقلیه همگانی خود اضافه کند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام