سایت جامع خودرو در ایران


» audi Q7 e-tron در برابر volvo XC90 T8 هیبرید ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


volvo XC90 T8 و audi Q7 e-tron در تلاش‌اند تا ترکیب مناسبی از راحتی یک شاسی‌بلند بزرگ و هزینه‌های کم یک هاچبک هیبریدی کوچک را ارائه کنند. سیستم‌های هیبرید پیشرفته‌ی این خودروها مصرف سوخت کمی داشته و در حالت تمام الکتریکی می‌توانند پاسخگوی مسافت‌های کوتاه باشند. خب در مبارزه‌ی این دو برند آلمانی و سوئدی کدام‌یک برنده خواهد بود؟

  • استایل و نمای ظاهری

e-tron-vs-t8-lead
هیچ‌یک از دو خودروی موردبحث نما بدی ندارند و درازا هر یک نزدیک ۵ متر بوده و نما با هیبت هنگام‌ها در جاده حس گیرایی برپایی می‌کند. به لطف نسبت‌های طراحی پسندیده هر دو خودرو ابعاد و فضای مناسبی دارند.

2016 Volvo XC90 T8
۲۰۱۶ Volvo XC90 T8

در چشمان ما volvo XC90 دلپذیر تر از Q7 e-tron است البته جلوپنجره‌ی بزرگ audi نیز ظاهری گیراتر دارد. چراغ‌های LED چکشی volvo که امضای این کمپانی است به همراه رینگ های ۱۹ اینچی آلیاژی audi حس جدا و گران‌بهایی را برای دو خودرو به ارمغان آورده است.

Audi Q7 e-tron TDI Quattro
Audi Q7 e-tron TDI Quattro

خودرویی که در پایان گزینش می‌کنید به ترجیحات شخصی شما بازمی‌گردد ولی volvo به شایستن بسیار برای کسان گیرا‌تر خواهد بود.

e-tron-vs-t8-interior
کنسول میانی پهن Q7 فضای میان راننده و سرنشین جلویی را جدا می‌کند. داشبورد نرم این خودرو با کمینه دکمه‌ها دارای صفحه‌نمایش پیمان گرفته در بخش بالایی است. کیفیت مواد بکار رفته و هماهنگی هنگام‌ها با یکدیگر فوق‌العاده بوده و این خودرو به‌چهره استاندارد از کاکپیت مجازی عالی audi سود می‌برد.

e-tron-vs-t8-value
جدای از دسته‌دنده‌ی ویژه، تمایزهای بسیار کمی میان volvo XC90 T8 و مدل‌های عادی این خودرو هستی دارد. به کارگیری مواد با رنگ روشن در کابین volvo مایه شده که این خودرو جادارتر از audi به نظر بیاید هرچند به کارگیری تریم فلز پولیش خورده و برخی جزئیات دیگر کابینی امروزین را به ارمغان آورده‌اند.

e-tron-vs-t8-engines
هر دو خودرو به آسانی ۷ تن را حمل می‌کنند ولی volvo کمی جادارتر است. در بحث فضای صندوق‌عقب، تعیین برنده به گونه گزینش آرایش صندلی‌ها بستگی دارد. اگر همه‌ی صندلی‌ها باره کاربرد پیمان گیرند فضای بار audi 405 و volvo 347 لیتر است ولی با تا کردن صندلی‌های پشتی این فضا در volvo به ۹۹۸ لیتر می‌رسد که از فضای ۸۹۰ لیتری audi بیشتر است.

e-tron-vs-t8-conclusion
با استانداردهای شاسی بلندهای بزرگ،Q7 یکی از بهترین خودروهایی است که می‌توانید بخرید چراکه در هنگام سواری ثابت‌قدم و پایدار دریافتن می‌شود. زمانی که این خودرو با سیستم تعلیق بادی سفارشی گزینش شود راحتی و آسایش فوق‌العاده‌ای به همراه دارد.

e-tron-t8-driving
XC90 نیز از فرزانش‌ی مشابهی در فرمایش راحتی کاربرد می‌کند. دوری از رینگ‌های ۲۱ اینچی مایه شده که سواری خودرو نرم باشد و برای شاسی‌بلندی با این اندازه، هنگام عبور از پیچ‌ها نبود تکان‌های بدنه امری بسیار خوب به نظر می‌رسد.

2016-Volvo-XC90-T8-2
audi با سیستم سفارشی فرمان پذیری چهارچرخ عرضه می‌شود که نه‌تنها پایداری خودرو در سرعت‌های بالا را افزایش می‌دهد بلکه به‌طور قابل‌توجهی دایره‌ی گردش را کمتر کرده و مانور پذیری خودرو در سرعت‌های پایین را بهبود می‌بخشد که وِیژگی مفیدی در شهر است.

Audi Q7 e-tron TDI Quattro
هر دو خودرو در حالت تمام الکتریکی آرام و ساکت هستند. حتی با به کارگیری پیشرانه ی آفروختگی درونی نیز آرامش خودروها حتی در سرعت‌های بالا به هم نمی‌خورد.

این شاسی بلندهای بسیار کم‌مصرف روشی نسبتاً متفاوت را در سیستم‌های هیبریدی خود بکار گرفته‌اند. هر دو خودرو از پیشرانه‌های الکتریکی برای بهبود بهره وری خود بهره برده‌اند ولی volvo از پیشرانه‌ی بنزینی و audi از پیشرانه‌ی دیزلی کاربرد می‌کنند.

پیشرانه‌ی دیزلی ۳ لیتری توربوی audi در دیگر ساخته‌های این کمپانی نیز بکار رفته ولی به لطف پیشرانه‌ی الکتریکی این خودرو تنها در ۶ ساعت از سکون به تندی ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

2016 Audi Q7 e-tron 2.0 TFSI quattro
پیشرانه‌ی ۲ لیتری توربو و سوپرشارژردار بنزینی volvo 39 اسب بخار بیش از نیرو ۳۶۸ اسب بخاری audi فرآوری می‌کند و به سرنویس نتیجه volvo می‌تواند در ۵٫۶ ثانیه با شتاب ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

The all-new XC90 T8
در بحث مصرف سوخت audi اعداد فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند. مصرف سوخت ۲٫۱ لیتر در هر صد کیلومتر volvo خیلی خوب است ولی در برابر مصرف ۱٫۷ لیتری audi حرفی برای گفتن ندارد. باتری هر دو خودرو را می‌توان از راه سوکت خانگی شارژ کرد ولی تا زمانی که شارژر تند را گزینش نکنید باید تا ۸ ساعت چشم براه شارژ باتری‌ها بمانید.

  • ارزش در برابر مبلغ پرداختی

محدوده‌ی حرکتی الکتریکی audi Q7 e-tron فوق‌العاده بوده و در کاربرد‌های روزمره اقتصادی‌تر از volvo نشان می‌دهد مخصوصاً اگر تنها مسافت‌های کوتاه را طی کنید. هر دو خودرو کمترین نرخ مالیات را دارند بنابراین در برابر شاسی بلندهای عادی کمی ارزان‌تر هستند.

2015 Audi Q7 E-TRON TDI
مصرف سوخت فوق‌العاده‌ی audi با بها آغازی کمتر volvo تلافی می‌شود. مدل سطح پایه‌ی تریم Momentum volvo بهای ۵۹۹۹۵ دارد درحالی‌که audi کمینه بهای ۶۵ هزار دلاری را طلب می‌کند. سیستم تعلیق بادی آسان و سیستم فرمان پذیری هر چهارچرخ audi به ترتیب بهای ۲ و ۱۱۰ پوندی را به بهای کلی اضافه می‌کند.

2016-Volvo-XC90-T8-3

گزینش خودروی برتر در این سنجش کار آسانی نیست. هر دو خودرو ترکیب مناسبی از کاربردی بودن، اشرافیت و راحتی باره چشمداشت از یک شاسی‌بلند ۶۰ هزار پوندی را ارائه می‌دهند.

e-tron-vs-t8-styling
برای برخی کسان گزینش خودروی برتر در مدلی زیباتر چکیده می‌شود. برند audi برای بسیاری از کسان گیرا‌تر است ولی ولووی ارزان‌تر نیز بی گمانً ارزش نگاه کردن را داراست.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام