سایت جامع خودرو در ایران


» اونتادور، دوست داشتنی برای تیونرها ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

اونتادور، دوست داشتنی برای تیونرها

دسته بندی : خودرو تاریخ : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵


اونتادور، دوست داشتنی برای تیونرها
lamborghini اونتادور را می توان به سرنویس یکی از جذابترین سوپراسپرت های ۵ سال گذشته در بازار جهانی نامید. این خودرو که با برندی ایتالیایی و اصالتی خشمگین در بازار معامله می شود، همیشه باره پروا شرکت ها و کمپانی های تونینگ واقع شده است. حتی بسیاری از کمپانی های سازنده بازی های کامپیوتری، اونتادور را به سرنویس یکی از جذابترین خودروهای باره کاربرد خریداران این بازی ها شناسایی می کنند.
بی گمان مهندسان lamborghini به شکلی ویژه کار کرده اند که همچنان این گاو خشمگین برای بسیاری از کسان در سطح جهان دوست داشتنی واقع شده است. موتور سیکلت ۶٫۵ لیتری۱۲ سیلندر که به چهره پایه نیرو ۶۹۰ اسب بخار خروجی را تحویل می دهد، مایه شده تا اونتادور شتاب صفر تا ۹۷ کیلومتر بر ساعت را در ۲٫۹ ثانیه ثبت کند و به سقف سرعت ۳۵۴ کیلومتر بر ساعت به چهره رسمی و ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت به چهره غیر رسمی برسد. این ها تنها مشخصات نسخه LP700-4 است و در نسخه های بعدی نیرو این سوپر اسپرت به ۷۵۰ اسب بخار هم رسیده است. گیربکس ۷ دنده خودکار توان این را دارد که نیرو را به چهار چرخ این خودرو منتقل کند. پس می توان اوانتادور را در بحث مهندسی به سرنویس یکی از کم نظیرترین خودروهای حال آماده جهان شناسایی کرد.
ولی در بخش طراحی گواه دم هستیم، در بازاری که سلیقه مردم سال به سال تغییر می کند و دیگر طرح های کاربرد شده را قبول ندارد، هنوز خطوط طراحی اوانتادور چشم نوازی می کند و گیرایی ویژه به خود را دارد. همین خطوط طراحی و گیرایی این خودرو برای ثروتمندان مایه شده تا امروز بسیاری از مراکز تیونینگ معتبر جهانی در این خودرو به چهره استاندارد دست برده و نسخه های ویژه خود را از اونتادور روانه بازار کنند. هامان نسخه ۷۰۰ اسب بخاری اوانتادور را به ۷۶۰ اسب بخار رسانده است و از طراحی دم را در بخش بدنه و تو یا درون تا اندازه ای زیباتر کرده است. شهرت هامان هم مایه شده تا امروز کیت های هامان برای اونتادور فروش خوبی را داشته باشند. کمپانیWheelsandmore هم نسخه ای از اونتادور شناسایی کرده است که بر پایه مدل SV بوده و از نظر ظاهری سبک این کمپانی را دنبال می کند. کمپانی MANSORY هم که مدیریت دم بر دوش کوروش منصوری است، تا به امروز نسخه های مختلفی را از اونتادور شناسایی کرده است. مدل J.S.1 Edition که به سفارش James Stunt (بازرگان بریتانیایی) ساخته شده است، نزدیک ۸۲۰ اسب بخار نیرو دارد شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۲٫۷ ثانیه ثبت می کند. منصوری در شناسایی نسخه های گوناگون از اونتادور به مدل ۱۲۵۰ اسب بخاری هم اشاره کرده است.
با این تفاسیر می توان فهمید که بحث تیونینگ هیچ وقت انتها ندارد و همیشه افرادی هستند که خلاقیت دیگران را به اوج می رسانند.

حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرولینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام