سایت جامع خودرو در ایران


» بررسی renault کوئید ، خودرویی برای ارزان پسندها ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


کوئید فرآورده همکاری چهار شاخه renault در کره، ژاپن، فرانسه و هندوستان است. طراحی هنگام در استودیوهای طراحی renault در بمبئی و چنای انجام شده، ساز و برگ درونی در کره فرآوری شده، موتور سیکلت و گیربکس فرآوری فرانسه بوده، الکترونیک خودرو در ژاپن گسترش یافته و سرانجام فرآوری فرآورده پایانی در هند چهره می‌گیرد.

آگاهی ها خودرو – یکی از رقابتی ترین بخش ها در بازار خودرو مربوط به گروه کامپکت یا سگمنت A می‌باشد. کلاسی که بیشتر با خودرو هایی مانند fiat ۵۰۰، مینی کوپر یا kia پیکانتو شناخته می‌شود. خودرو های این کلاس الزاما سواری لذت بخشی نداشته و از دینامیک رانندگی بالایی برخوردار نیستند یا کسی برای پیک نیک واپسین هفته یک خانواده پرجمعیت از خودروی کامپکت کاربرد نمی‌کند. ولی ویژگی های مهم این کلاس اقتصادی بودن، پسندیده بودن برای شدامد شهری و امور روزمره است.

renault کوئید

renault کوئید

به گزارش آگاهی ها خودرو ، همه خودرو های کلاس A ضرورتا هاچ بک نیستند و می‌توان در میان آنها حتی اس یو وی هایی را نیز نگریستن کرد. یکی از این SUV ها یا بهتر بگوییم شبه SUV ها که بدست شاخه هندی renault طراحی و فرآوری شده renault کوئید است.

جرارد دتوربت، دستیار renault-nissan و کسی که باید وی را پدر لوگان، داستر و اکنون کوئید بدانیم معتقد است روند فروش خودرو های هاچ بک با نزول روبرو شده و اکنون اس یو وی ها جای آنها را گرفته اند. البته حق هم با اوست و گواه این ادعایش هم آمار فروش خوب کوئید در هندوستان می‌باشد.

renault کوئید

renault کوئید

کوئید بر پای بست راهبرد CMF renault فرآوری شده که مربوط به ساخت خودرو های ارزان بها و کامپکت می‌باشد. در این روش چندین خودرو با به کارگیری پلتفرم مشترک فرآوری می‌شوند تا علاوه بر اینکه هزینه و زمان ساخت کاهش یابد، تعمیر و نگهداری آنها نیز ساده تر شود.

کوئید فرآورده همکاری چهار شاخه renault در کره، ژاپن، فرانسه و هندوستان است. طراحی هنگام در استودیوهای طراحی renault در بمبئی و چنای انجام شده، ساز و برگ درونی در کره فرآوری شده، موتور سیکلت و گیربکس فرآوری فرانسه بوده، الکترونیک خودرو در ژاپن گسترش یافته و سرانجام فرآوری فرآورده پایانی در هند چهره می‌گیرد.

 

طراحی بیرونی

همانطور که گفتیم وقتی درباره یک خودروی کامپکت و ارزان بها بحث می‌کنید باید سطح انتظارات خود را در همان میزان حفظ کنید. البته این بدان آرش( arash) نیست که طراحان renault کوشش نکرده اند حتی الامکان ظاهری گیرا برای کوئید دست و پا کنند. این شبه اس یو وی بیشتر به یک هاچ بک بزرگ می‌ماند که بلندی تعلیق هنگام افزایش یافته است.

renault کوئید

renault کوئید

البته در طراحی کوئید نکات قابل ذکری هم هستی دارد. چراغ ها از طرحی جسورانه برخوردار هستند. الماس renault در میان یا میانی جلو پنجره می‌درخشد و خود طراحی خود جلوپنجره نیز مانند خودروهای ارزان بها نیست. بالای گلگیرها دو ابرویی پلاستیکی نصب شده تا نما خودرو را عضلانی تر کند. درازا، پهنا و بلندی کوئید به ترتیب ۳۶۷۹، ۱۵۷۹ و ۱۴۷۸ میلی متر بوده و فاصله میان دو محور ۲۴۲۲ میلی متر است. بلندی کف خودرو از زمین ۱۸۰ میلی متر است ولی رینگ های کوچک ۱۳ اینچی به طور هوشمندانه ای مایه بیشتر نشان دادن این بلندی می‌شود.

renault کوئید

renault کوئید

حجم های (کمان های ) بکار رفته در طراحی کوئید بسیار گرد و نرم بوده و از طراحی های تیز و لبه دار خبری نیست. قطعات پلاستیکی سیاه رنگی که روی درب ها و پایین سپرها پیمان دارد در تقویت جلوه بصری خودرو کارساز بوده اند. همانندی نمای عقب کوئید به یک هاچ بک بیشتر دانستن می‌شود و سادگی این بخش ارزان بها بودن خودرو را در ذهن تداعی می‌کند.

طراحی درونی

طراحی داشبورد احتمالا انتظارات شما را برآورده خواهد کرد. یک طراحی ساده با فضاهای کاربردی که در هنگام خبری از انبوه دکمه ها نیست. کنسول جلو با یک پوشش کرومی فراگرفتن شده و در هنگام از نمایشگر همانند renault داستر کاربرد شده است. این نمایشگر مهار سیستم مولتی مدیا، راهبری و نقشه و وابستگی گوشی همراه از راه بلوتوث را به عهده دارد. در پایین صفحه نمایش نیز مهار های مربوط به تهویه دلپذیر پیمان دارد.

renault کوئید

renault کوئید

نمایشگر پشت فرمان کاملا دیجیتالی بوده و کم وبیش کلیه اطلاعات باره نیاز را نشان می‌دهد. البته همه به جز دورشمار که جای هنگام کاملا خالی است. جلوی سرنشین کناری راننده سه فضای پسندیده برای پیمان دادن اشیا پیمان دارد که هریک پایین دیگری پیمان گرفته است.

renault کوئید

renault کوئید

فضای تو یا درون خودرو نسبت به دیگر رقبا شاید بیشتر باشد ولی به ویژه صندلی های عقب برای مسافرت های طولانی چنگی به دل نمی‌زنند و شیشه های عقب دستی نکته درنگ برانگیزی است. به راستی چشمداشت شما از فضای درونی کوئید نباید بیشتر از یک هاچ بک ۲+۲ باشد. کیفیت پلاستیک کاربرد شده در تو یا درون پسندیده است ولی در حد یک فرآورده اروپایی نبوده و حتی خودرو های فرآوری برزیل نیز از کالا بهتری در تو یا درون کاربرد می‌کنند.

renault کوئید

renault کوئید

پیشرانه

renault برای کوئید یک پیشرانه کاملا جدید را گسترش داده است. موتور سیکلت سه سیلندر ۸۰۰ سی سی ۱۲ سوپاپه که ۵۴ اسب بخار نیرو و ۷۴ نیوتن متر گشتاور فرآوری می‌کند. همچنین گیربکس ۵ دنده دستی که نیرو موتور سیکلت را به چرخ ها انتقال می‌دهد نیز کاملا جدید است. بخش هایی مانند مکنده روغن و منیفولد هوا از پلاستیک درست شده اند تا ارزان تر و سبک تر از آب دربیایند. مصرف سوخت این موتور سیکلت بر پایه اعلام renault ۳٫۹ لیتر در صد کیلومتر است.

renault کوئید

renault کوئید

شاید میزان اندک نیرو موتور سیکلت در نگاه نخست شگفتی برانگیز باشد ولی برای وزن ۶۶۰ کیلویی کوئید به ویژه در سفرهای درون شهری کاملا پسندیده است. البته اکید رهنمود می‌شود از این خودرو چشمداشت یک شاسی بلند راستین با توانایی های آفرود را نداشته باشید و وظایف دشوار را به هنگام محول نکنید. در این چهره عملکرد نرم و بی صدا و مصرف سوخت هنگام در شهر شما را خوشنود می‌کند.

رانندگی و هندلینگ

همانطور که گفته شد وزن کوئید ۶۶۰ کیلوگرم است و ۶۰ کیلو از سبک ترین رقیب خود نیز سبک تر می‌باشد. این وزن کم شبهاتی را در باره ایمنی کوئید به ذهن متبادر می‌کند. به گفته renault ایمنی این فرآورده در حد استانداردهای هندوستان است و این یعنی ایربگ به چهره سفارشی و هنگام هم تنها برای راننده قابل نصب خواهد بود. از ترمز ABS نیز بطور کلی خبری نیست.

تعلیق کوئید در جلو از گونه مک فرسون و در عقب چند میله ای است و کیفیت رانندگی هنگام پایین تر از renault داستر پیمان دارد. فرمان الکتریکی عملکرد ریزبین و خوبی دارد. ترمزها کمی سفت کنش می‌کنند و با پروا به نبود ABS و پهنا کم تایر ترمزگیری در سطوح لغزنده دشوار بوده و گمان کردن قفل شدن چرخ ها بالاست.

اگر بخواهیم نگاهی کلی به renault کوئید بیاندازیم باید گفت که renault هنگام را متناسب با شرایط بازار هند طراحی کرده و به سرنویس یک خودرو ارزان بها شهری گزینه مناسبی می‌تواند باشد. طراحی بیرونی هنگام پذیرفتنی بوده و در تو یا درون نیز به سرنویس یک هاچ بک فضای مناسبی در پسندیدن می‌گذارد. ولی بطور قطع اگر renault قصد عرضه هنگام در بازارهای بیرون از هندوستان را داشته باشد باید امکانات رفاهی و ایمنی زیادی را به هنگام اضافه کند.

منبع : overdrive

بررسی renault کوئید ، خودرویی برای ارزان پسندهالینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام