سایت جامع خودرو در ایران


» کپی برابر بن یک فرآورده چینی از خودروی اروپایی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶


خودروسازی چینی “zotye” که از خودروهای تولیدی هنگام در تو یا درون کشور می‌توان به Z300 یا سدان تولیدی سایپا با نام “آریو” اشاره کرد، روز گذشته از تازه ترین فرآورده خود در قالب یک خودروی شاسی بلند با نام SR9 پرده برداری کرد.

%d8%b2%d9%88%d8%aa%db%8c-3

از لحاظ طراحی خودرو، باز هم چینی‌ها به سراغ کپی برداری از محصولات مطرح بازارهای جهانی رفتند و این بار شاسی بلند porsche به تور طراحان شرکت zotye گرفتار شد. طراحانی که برای گسترش و فرآوری SR9، چه در نمای جلویی خودرو و چه در نمای عقبی و چه از لحاظ امکانات، از porsche ماکان الگو برداری کرده‌اند و حتی به خود دردسر یک طراحی کلی شاسی را هم نداده‌اند و بدنه zotye SR9 در قالب porsche کاین و ماکان تکامل پیدا کرده است و بر روی برخی از قطعات هنگام هم که زوم می‌کنیم، دقیقا به قطعات بکار رفته با همان طراحی بر روی porsche ماکان می‌رسیم.

%d8%b2%d9%88%d8%aa%db%8c-4

در نمای جلویی خودرو، طراحان zotye SR9 از چراغ‌هایی جدید با طراحی جدید تکه ها درونی کاربرد کرده‌اند، ولی ورودی‌های گوشه ‎ها سپر با نواری از LED در بالای هنگام و تیغه‌هایی ستانی در میان هنگام، دقیقا همانگونه هستند که در porsche ماکان باره کاربرد پیمان گرفته‌اند. مه شکن‌های این ماشین هم همچون ماکان در زیر ورودی‌‌های گوشه ‎ها سپر نصب شده، ولی به شکل مستطیلی درآمده‌اند و ورودی قسمت زیر سپر هم دقیقا مانند به ورودی‌های هوای رادیاتور ماکان قالب گیری شده است.

%d8%b2%d9%88%d8%aa%db%8c-5

نمای عقبی خودرو هم به غیر از خروجی‌های دوبل اگزوز در هر طرف، در چراغ‌های عقب، اسپویلر سقفی با چراغی LED در میان هنگام، شب نماهای دو طرف سپر عقب و همچنین فرم کلی شاسی، مانند به ماکان طراحی و فرآوری شده است، با این تفاوت که جای نصب پلاک از روی سپر به درب پنجم عقب منتقل شده است.

در محدوده قدرتی porsche ماکان ویژه بازار چین نیز یک پیشرانه ۲ لیتری با توان ۲۳۷ اسب بخاری باره کاربرد پیمان گرفته است و بر بنیاد اطلاعات منتشر شده بدست وبسایت‌های منبع، در زیر کاپوت zotye هم یک موتور سیکلت ۲ لیتری به خدمت گرفته شده که به انگیزه عدم کاربرد هنگام از توربوشارژر، بیشینه ۱۷۷ اسب بخار توان فرآوری می‌کند.

درباره بها zotye هم می‌توان گفت که شرکت سازنده قیمتی ۲۷ هزار و ۴۰۰ دلاری را برای هنگام در نظر گرفته است و این یعنی قیمتی سه برابر ارزان‌تر از porsche ماکان، ولی porsche کجا و zotye کجا!

%d8%b2%d9%88%d8%aa%db%8c-1%d8%b2%d9%88%d8%aa%db%8c-2%d8%b2%d9%88%d8%aa%db%8c-7%d8%b2%d9%88%d8%aa%db%8c-6لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام