سایت جامع خودرو در ایران


» بردباری هستی نرم‌افزار دغلی در گیربکس‌های خودکار audi ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶


رسوایی دیزل گیت سرشناس که منجر به دگرگونی عظیمی در گروه volkswagen‌واگن شد اثرات بسیاری را در پی داشته است. در این باره نرم‌افزار مخصوصی ساخته شده که تنها برای یک هدف ویژه به خودرو فرمان می‌داد تا در هنگام آزمایش‌های آلایندگی عملکرد بهتری داشته باشد؛ ولی به‌تازگی رگلاتورهای آمریکا نرم‌افزار مخصوصی را در یکی از گیربکس‌های خودکار audi کشف کرده‌اند که برای نشان دادن آلایندگی کم گسترش داده شده است. هفته‌نامه بیلد آلمان می‌گوید که این نرم‌افزار از نسخه‌ی کشف شده در دیزل گیت متفاوت است و نه‌تنها در خودروهای دیزلی بکار رفته بلکه خودروهای بنزینی نیز پذیرای دم هستند.

audi-badge
بنا به گفته‌های بیلد این نرم‌افزار توانا است تا بفهمد که فرمان خودرو می‌چرخد یا خیر. نرم‌افزار یاد شده که در گیربکس‌های خودکار معینی نصب شده بنا به گوشه‌ی چرخش فرمان می‌فهمد که خودرو در شرایط آزمایش پیمان دارد یا خیر. زمانی که غربیلک فرمان بیشتر از ۱۵ درجه و در هر جهتی بچرخد نرم‌افزار به‌چهره خودکار خاموش می‌شود. با روشن شدن این نرم‌افزار گیربکس خودکار در “حالت دور پایین” کار کرده و مایه می‌شود تا دنده‌ها در دور پایین‌تری ی شوند و به همین ترتیب گواه مصرف و آلایندگی کم خودرو باشیم.

Audi A6 3.0 BiTDI quattro Black Edition
بیلد بدون اشاره به هیچ منبعی خاطرنشان ساخته که audi به کارگیری این نرم‌افزار را در ماه می و درست پیش از کشف جستار بدست رگولاتور آمریکایی متوقف کرده است. این آگاهی ها هزاران خودروی مجهز به گیربکس AL 551 و این نرم‌افزار ویژه را در برمی‌گیرد. از آنگونه‌ی این مدل‌ها می‌توان به Q5 ،A6 و A8 اشاره کرد. تا هنگام نگارش این آگاهی ها رگلاتور آمریکایی و audi هیچ توضیحی دراین‌باره نداده‌اند ولی اگر این جستار صحت داشته باشد باید گفت که volkswagen‌واگن دوران بسیار سخت‌تری خواهد داشت. شاید ورشکستگی این گروه دور از ذهن باشد ولی دیزل گیتی دیگر می‌تواند اثری بسیار گود بر شرکت داشته باشد و صنعت خودرو را به‌کلی دگرگون نماید.

2014 Audi Q5
منبع: autonewsلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها


مطالب محبوب
اینستاگرام