سایت جامع خودرو در ایران


» تولدی دوباره و شگفت‌انگیز برای استون مارتین ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

تولدی دوباره و شگفت‌انگیز برای استون مارتین

دسته بندی : آستون مارتین ، خودرو ، مصاحبه تاریخ : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵


سالیان بازپسین به تازگی برای استون مارتین سال‌های شلوغ و پرکاری بوده است. مدل DB11 کاملاً جدید به تازگی عرضه شده و خریداران بسیار ثروتمند نیز چشم براه هایپرکار AM-RB 001 هستند. از سوی دیگر مدل بسیار اندک DB10 به آقای جیمز باند تحویل داده شده و سوپرکار ویژه پیست ولکان نیز مایه شده تا هر فرد خوش‌شانسی که تجربه‌ی سواری با دم را داشته باشد کاملاً خوشنود به خانه برگردد. همچنین مدل‌های ویژه GT12 و GT8 نیز عرضه شده‌اند.

aston-martin
کافی نیست؟ خب برنامه‌ی پیکار‌ی استون مارتین احیا شده و طیف جدیدی از محصولات پهلویی این شرکت نیز در دسترس بوده و کارخانه‌ی جدید این شرکت در ولز برای ساخت کراس اوور DBX ساخته می‌شود. اوه قایق لوکس AM37 را نیز نباید فراموش کرد.

aston-martin-01
همه‌ی این‌ها در دو سالی که اندی پالمر سکان هدایت این شرکت را بر دوش گرفته رخ داده‌اند. سال پیش ما در گفت‌وگویی خواندنی با پالمر نخستین سال حضور او در شرکت را بررسی کردیم. امسال ما با کارمندان استوک و جدید استون مارتین درباره‌ی دگرگونی ها چهره گرفته در شرکت گفت‌وگو کرده‌ایم.

Aston Martin CEO Andy Palmer
مدیر طراحی مارک ریچمن پستی و بلندی‌های زیادی را در ۱۱ سالی که همراه استون بوده به چشم دیده است. او می‌گوید:

ما دوران بسیار سختی را داشته‌ایم. شما می‌توانید یک کشتی فوق‌العاده با ظاهری گمان‌انگیز باشید ولی وقتی کاپیتانی نداشته باشید جهتی نخواهید داشت و گاهی اوقات با خود خواهید گفت که هدف چیست؟ اندی این هدف را به استون مارتین برگرداند تا یک شرکت فوق‌العاده باشیم.

Marek Reichman
ریچمن همچنین فاش ساخت که دید پالمر چگونه به او و تیم طراحی‌اش کمک کرده است:

هرزمانی که اندی درباره‌ی جزئیات گفتگو می‌کرده مرا بیشتر مشتاق می‌ساخته است. او یک قطب نمای درونی دارد که به دیدش جهت دقیقی می‌دهد. برای مسئول بزرگتر خلاق این ویژگی زندگی را بسیار ساده‌تر می‌کند.
ما از فرآوری یک خودروی جدید در هر ۴ سال به فرآوری مدل جدید به همراه نسخه‌های ویژه در یک سال رسیده‌ایم. ما درباره‌ی راه پیش رو چیزهای بسیاری می‌دانیم. دم چیزی که می‌توانیم انجام دهیم و دم چیزی که باید انجام دهیم.

یان هارتلی از سال ۱۹۸۹ و در سن ۱۶ سالگی به استون مارتین پیوسته و یکی از پسینیان کارآموزانی بوده که زیر دست مدیر پیشین ویکتور گانتلت آموزش دیده است. او هم‌اکنون مدیر بزرگتر در تیم دینامیک استون است و روی خودروهایی چون DB11 کار کرده است.

aston-martin-13
او گفت:

چندین سال پیش انگار در کارخانه‌ی سرپوشیده‌ای کار می‌کردیم که وقتی باران می‌آمد باران از سقف تأسیسات استوک می‌چکید و به تو یا درون نفوذ می‌کرد. ما باید در چنین محیطی کار می‌کردیم.
استون مارتین همیشه شلوغ بوده ولی هم‌اکنون ما در حال گسترش‌ی خودروهای بیشتری هستیم. در زمان عرضه‌ی مدل‌های V8 و DB9 ما تنها یک پروژه را پیش از آغاز پروژه‌ای جدید انجام می‌دادیم؛ ولی حالا پروژه‌های زیادی داریم که شما را به چالش وا می‌دارد تا به راه‌های متفاوتی برای گسترش‌ی خودرو اندیشه کنید.

دگرگونی ها چهره گرفته در ۲ سال گذشته تأثیرات بزرگی روی نیروی کار داشته است دم‌گونه که هارتلی روشنگری می‌دهد:

در گذشته همیشه پستی و بلندی هستی داشته است. بازه‌ی زمانی خوبی در هنگام گسترش‌ی مدل‌ها هستی داشته ولی پس‌ازآن آمار فروش افت کرده و شما برای پیمان دادن قطعات مدل‌ها درون یکدیگر تقلا می‌کردید؛ ولی الآن کاملاً روشن است که جدایی خوبی میان خودروهایمان هستی دارد و ما می‌دانیم که بازار طالب چیست. ما به بخش‌های جدیدتر و هیجان‌انگیزتری مثل کراس اوورها ورود می‌کنیم.

Ceri Davies و William Savage نیز به تازگی به استون مارتین پیوسته‌اند. تا چند وقت پیش Davies در صنعت هوایی مشغول به کار بوده است. حالا او تکنسین ساخت در گایدون است ولی به زودی در استون مارتین مشغول به کار خواهد شد.

او می‌گوید:

من می‌خواهم که تغییری انجام دهم و این فرصت را داشته باشم تا با کمپانی باشخصیتی چون استون کار کنم و مطمئناً این کار هیجان‌انگیز است.

William Savage کارآموزی است که در گایدون کار می‌کند و در دانشگاه وارویک مشغول به تحصیل است. او دنبال کننده‌ی قدم‌های پالمری است که کار خود را به سرنویس یک کارآموز آغاز کرده بود.

aston-martin-14
او می‌گوید:

دیدن اینکه اندی چگونه در پیشه‌ی خود پیشرفت کرده فوق‌العاده است و البته باید گفت که شما همیشه ناچار نیستید در دانشگاه و با رتبه‌ی عالی تحصیل کنید.

چیزی که در خلال گفتگو با کارمندان استون مارتین دستگیر ما شد این است که دو سال آینده حتی شلوغ‌تر از گذشته خواهد بود. پیام روشن است: هنوز چیز زیادی ندیده‌اید.

منبع: autoexpressلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام