سایت جامع خودرو در ایران


» سوپرکار جدید porsche با نام 960 تا سال 2019 شناسایی خواهد شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶


سه سال پیش بود که گزارشاتی منتشر شد مبنی بر اینکه porsche قصد ساخت سوپرکار موتور سیکلت میان یا میانی جدیدی را جهت جنگ سر راست با ferrari 458 (و امروزه ۴۸۸) دارد. حال گزارش ها جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد این سوپراسپرت جدید porsche که به‌بردباری‌بسیار ۹۶۰ نام دارد تا سال ۲۰۱۹ شناسایی خواهد شد. همچنین در این گزارش ها جدید گفته شده که پیشرانهٔ این خودرو یک نمونهٔ هشت سیلندر تخت خواهد بود. با پروا به گزارش ها، این موتور سیکلت جدید برای انجام آزمایش ها بر روی مدل کیمن نصب شده است. این موتور سیکلت جدید مجهز به یک آی تی خواهد بود که VarioCom نامیده می‌شود. این فناوری، تراکم متغیر موتور سیکلت است که فرمان می‌دهد پیشرانه به‌طور همیشگی در اوج نیرو و بازده خود بماند بدون آنکه خطر پکیدن هستی داشته باشد.

porsche-960-2015

گفته شده نسخه‌ای از این موتور سیکلت که در کیمن باره آزمایش پیمان گرفته است نزدیک ۶۵۰ اسب بخار نیرو دارد. شایعات نشان می‌دهند که این پیشرانه مجهز به چهار توربوشارژر از آن موتور سیکلت W16 بوگاتی شیرون خواهد بود. در حال آماده مدل ۷۱۸ کیمن مجهز به یک موتور سیکلت چهار سیلندر تخت با یک توربوشارژر است درحالی‌که برخی از نسخه‌های دودمان کنونی ۹۱۱ نیز مجهز به پیشرانهٔ شش سیلندر تخت با دو توربوشارژر هستند؛ بنابراین در موتور سیکلت ۷۱۸ یک توربوشارژر برای هر چهار سیلندر و در موتور سیکلت ۹۱۱ یک توربوشارژر برای هر سه سیلندر هستی دارد درحالی‌که در موتور سیکلت ۹۶۰ یک توربوشارژر برای هر دو سیلندر هستی خواهد داشت. حتی امکان دارد porsche بعداً مدل ۹۶۰ توربو را نیز فرآوری کند که برای هر سیلندر دم یک توربوشارژر نصب شده باشد!

9127518441730697522

porsche 960 بر روی پلت‌فرم ماجولار اسپرت جدید volkswagen‌واگن ساخته خواهد شد یعنی پلت‌فرمی که پیمان است زیربنای دودمان آیندهٔ porsche 718 کیمن، دودمان سوم audi R8 و جانشین lamborghini اوراکان باشد. با پروا به اینکه audi R8 و lamborghini اوراکان هردو مجهز به سیستم چهارچرخ جنباننده هستند و همچنین porsche هم در بسیاری از سوپراسپرت‌هایش از این سیستم کاربرد می‌کند، بنابراین چشمداشت می‌رود ۹۶۰ هم مجهز به سیستم چهارچرخ جنباننده باشد. همچنین چشمداشت می‌رود نسخهٔ سبک‌وزن‌تر و دیفرانسیل عقب این خودرو نیز عرضه شود.

 

منبع: Car&Driverلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


مطالب محبوب
اینستاگرام