سایت جامع خودرو در ایران


» شاسی‌بلند ۲۰۱۷ audi ، با چهار چرخ هوشمند می‌پیچد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶


کمپانی audi از شاسی‌بلند لوکس خود رونمایی کرد که چرخهای عقب دم در سرعت بالا «هم‌جهت» و در سرعت پایین «خلاف‌جهت» چرخهای جلو می‌چرخند.

به گزارش آگاهی ها خودرو ،کمپانی audi، برای سال ۲۰۱۷، نمونه جدیدی از شاسی‌بلندهای خود را ارائه کرده است. audi Q7 علی‌رغم صندلیهای ۳ ردیفه با گنجایش ۷ سرنشین و وزنی بالغ بر ۲۲۴۰ کیلوگرم، به یاری سیستمهای پیشرفته خود از قابلیت مانور کم‌نظیری برخوردار است.

۱۳۹۵۰۸۲۳۱۳۴۹۱۵۹۴۷۹۱۹۲۵۸۴

بهره‌گیری از موتور سیکلت سوپرشارژر ۶ سیلندر V شکل با حجم ۳ لیتر در این خودرو، خروجی ۴۴۰ اسب بخار با گشتاور ۳۳۳ نیوتون متر را به ارمغان می‌آورد. گیربکس تخصصی ۸ سرعته این خودرو نیز به یاری موتور سیکلت نیرومند دم آمده تا مایه شود این خودرو سنگین وزن برای رسیدن با شتاب ۹۷ کیلومتر بر ساعت تنها به ۵٫۷ ثانیه زمان نیاز داشته باشد.

سیستم فرمان این مدل، از چهار چرخ خودرو بهره می‌گیرد که مایه شده Q7 برای گردش به دایره‌ای تنها به قطر ۱۲٫۴ متر نیاز داشته باشد؛ این میزان کمتر از مدلهای همانند مانند ب‌ام‌و X5 است.

در سرعتهای بالا چرخهای عقب به طرف راستای چرخهای جلو تغییر جهت می‌دهند. از این روی سرعت و تیزی فرمان نسبت به یک سیستم فرمان دو چرخ عادی، کاملاً ملموس است و هندلینگ بهتری را برپایی می‌کند.

در همان سان، در سرعتهای پایین‌، چرخهای عقب خلاف جهت چرخهای جلو چرخش می‌کنند؛ به این وسیله، ابعاد دایره گردش به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. برآیند اینکه، گذر از پیچهای تندی که در سر راهتان پیمان دارند، آسان‌تر از پیش خواهند بود.

بدین سان Q7 بدون هیچ مشکلی از پیچها عبور می‌کند و خودرویی بسیار چابک است.

یکی دیگر از انگیزه ها هندلینگ ویژه Q7 آپشن «سیستم تعلیق گازی» است. همچنین کاهش ۲۱۵ کیلوگرمی وزن این مدل در قابلیت گردش پسندیده Q7 جدید، بسیار مؤثر بوده است.

علاوه بر موارد فوق، نقش نسخه جدید موتور سیکلت سوپرشارژر ۳ لیتری V6 audi را نمی‌توان نادیده گرفت. این موتور سیکلت با قدرتی به میزان ۳۳۳ اسب‌بخار و گشتاور حداکثری برابر ۴۴۱ نیوتن‌متر در بازه ۲۹۰۰ تا ۵۳۰۰ دور بر دقیقه، این خودرو ۲٫۲ تنی را در ۵٫۷ ثانیه با شتاب ۹۶٫۶ کیلومتر بر ساعت می‌رساند؛ همین عملکرد خوب موتور سیکلت تا رسیدن به مرز ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت پیوسته دارد. در همین حال، سیستم سوپرشارژر در زمان پسندیده خود را از میل‌لنگ جدا می‌کند تا در مصرف سوخت خودرو صرفه‌جویی شود. گو اینکه شاید گیربکس ۸ سرعته تیپ‌ترونیک Q7 در شتاب این خودرو از موتور سیکلت نیز تأثیرگذارتر باشد.

اگر یک رهگذر پیاده یا یک راننده حواس‌پرت ناگهان سر راه شما نما شود، سیستمهای هوشمند ایمنی این خودرو پرکار می‌شوند و در پایان می‌توانند این کراس‌اور ۷ سرنشینه را کاملاً متوقف کنند. بسته با شتاب خودرو اگر حسگرهای راداری Q7 شکل یک وسیله نقلیه یا یک انسان را در جلوی خودرو تشخیص دهند، یک هشدار اولیه برای راننده نمایش داده می‌شود و در گام بعدی، یک پالس به سیستم ترمز ارسال می‌گردد. پس از دم، کمربندهای ایمنی به‌چهره خودکار، تنگ‌تر می‌شوند و شیشه‌ پنجره‌ها نیز اگر پایین باشند، به بالا جنبش می‌کنند. ترمز اضطراری اعمال می‌شود. همه اینها در حالتی خوشبینانه، در مدت‌زمانی چهره می‌گیرند که یک راننده برای جلوگیری از یک برخورد دربایستن دارد. البته audi کاربرد این فناوری ایمنی را در یک هوای هموار و در روشنایی روز نشان داده است. شدنی است این سیستم در این شرایط مهار‌شده کارآیی داشته باشد، ولی مطمئناً‌ کسی در دنیای حقیق همه‌چیز را به عهده این سیستم واگذار نمی‌کند.

در این خودرو یک سیستم هوشمند رانندگی میان خطوط نیز در هستی دارد. این سیستم وقتی با کروز مهار انطباقی راداری در Q7 هماهنگ شود، می‌تواند سیستم مهار خوبی برای راننده به ارمغان بیاورد. این سیستم وقتی پرماسیدن کند که دستهای راننده برای چند لحظه از روی فرمان آزاد شده، هشدار را به صدا درمی‌آورد.

audi با طراحی یک کابین خوب یک بار دیگر یکی از نقاط قوتش را به رخ کشید. بلندی پایین داشبورد و طراحی دلنشین درونی، بزرگان و دید بسیار خوب نسبت به پیرامون گوشه ‎ها را برپایی کرده است. در کابین Q7 هیچ جزئی پیدا نمی‌کنید که اضافی یا ارزان‌بها باشد. سیستم اطلاعات و سرگرمی audi MMI همچنان به سرنویس ساده‌ترین سیستم برای کاربرد در هنگام رانندگی، باقی‌ مانده است. راهبری نقشه‌های گوگل، ویژگی جدید «کابین دیجیتال» audi، شناسایی «opel‌کار‌پلی»، سیستم صوتی پیشرفته ۳D با ۲۳ اسپیکر و توان ۱۹۰۰ وات،و همچنین یک سیستم روشنایی درونی LED با امکان برپایی نورپردازی با ۹۰۰ ترکیب رنگی گوناگون از آپشنهای درونی Q7 است.

بها audi Q7 مدل ۲۰۱۷ میان ۵۵ تا ۶۵ هزار دلار ــ به نسبت آپشنها ــ برآورد زده می‌شود.

منبع:تسنیم

شاسی‌بلند ۲۰۱۷ audi ، با چهار چرخ هوشمند می‌پیچدلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام