سایت جامع خودرو در ایران


» شعبده‌بازی kia؛ بررسی کادنزا 2017 ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


از مدل پرفروش سول گرفته تا عملکرد عالی در مطالعه‌ی کیفیت اولیه‌ی جی دی پاور، kia همیشه کمپانی‌ای روبه‌جلو بوده است.

2017 KIA Cadenza
۲۰۱۷ KIA Cadenza

باور کردن اینکه kia از زمان شناسایی و ورود به بازار آمریکا در سال ۱۹۹۴ تا به امروز چه روندی را طی کرده سخت است. نخستین خودروهای kia در بازار آمریکا از نظر مشتریان خنده‌دار و مضحک بودند ولی پس از ۲۲ سال kia در این بازار جایگاه رفیعی داشته و شعار “نیرو سورپرایز” این شرکت بیش از هر زمان دیگری به درستی نزدیک است.

2017 KIA Cadenza
kia همیشه تلاش کرده تا پیشرفت کند. مدل جوان کادنزا نیز برای سال ۲۰۱۷ نو شده و معماری نیرومند‌تر، سبک‌تر و مستحکم‌تری دارد و از تازه ترین فناوری‌ها برای تضمین لذت بردن راننده سود می‌برد.

2017 KIA Cadenza
کادنزا گرایش دارد یک فرآورده ویژه برای مصرف‌کنندگانی باشد که چیزی بیش از اپتیما می‌خواهند ولی از طرفی چندان تمایلی به مدل بزرگ‌تر و لوکس‌تر K900 نیز ندارند. طراحان و مهندسان kia رقبایی چون chevrolet ایمپالا، toyota آوالون، chrysler 300 و حتی lexus ES 350 را در هنگام ساخت این خودرو هدف پیمان داده‌اند.

2017 KIA Cadenza
از نظر ابعاد نیز kia کادنزا ۲۰۱۷ درست میان رقبای خود پیمان می‌گیرد. فاصله‌ی میان محورها، پهنا و درازا کلی خودرو تنها چندین سانتی‌متر با حریفان متفاوت است.

2017 KIA Cadenza
در طراحی خودرو گواه دماغه‌ی ببری برجسته شده و خطوط سر راست ساده هستیم. این طراحی کلی تمیز و شسته‌رفته بدست کسان درک می‌شود البته طراحی هنگام قدری همگانی‌تر بوده و پروفایل کلی هنگام می‌تواند از آن فیوژن،۲۰۰ و حتی سوناتا دانسته شود. به همین ترتیب جلوپنجره‌ی هنگام نیز قابل توصیف نیست. در چند سخن کوتاه باید گفت طراحی کادنزا می‌تواند نگاه‌ها را جلب کند ولی ما چیزی بیش از این را می‌خواهیم.

2017 KIA Cadenza
ولی خریداران در این کلاس طراحی پرزرق‌وبرق نمی‌خواهند. ساده و تمیز، گیرا و درک شده صفاتی هستند که خریداران را جذب می‌کنند و این همانی است که kia ارائه می‌کند. افزون بر آن کابین خودرو نیز مهم و حیاتی است.

2017 KIA Cadenza
کابین کادنزا ناامیدکننده نیست و به راستیً ممتاز و لوکس نشان می‌دهد. از ساخته‌های lexus یا آکورا خیلی دور نیست و طراحی و کیفیت ساخت کابین به راستیً خوب است. تنها به دگرگونی ها kia از دهه ۹۰ میلادی تا به امروز اندیشه کنید!

2017 KIA Cadenza
کابین کادنزا بسیار جادار است و شاید بهترین خودروی کلاس از این رو باشد. فضای کافی برای سرنشینان صندلی‌های جلو مهیاست و صندلی عقب نیز بزرگ بوده و به همین ترتیب صندوق خودرو نیز جادار است.

2017 KIA Cadenza
ولی این تنها جادار بودن نیست که کابین را ممتاز می‌کند. کالا مواد بکار رفته در کابین به‌طور غیرمنتظره‌ای خوب و باکیفیت است و گواه پلاستیک‌هایی با کیفیت بالا، چرم خوب و کلیدهای پسندیده هستیم. شایان‌ذکر است که فناوری‌های پیشرفته‌ای نیز در کابین بکار رفته‌اند.

2017 KIA Cadenza
سومین دودمان سیستم اطلاعات سرگرمی UVO kia بدون هزینه‌ای اضافی در دسترس است و حتی به کارگیری opel کارپلی و اندروید اتو بر گیرایی‌های هنگام می‌افزاید. جدای از این موارد، ساز و برگ استاندارد بیشتری هستی دارد که برجسته‌ترین هنگام‌ها عبارت‌اند از صندلی‌های چرمی، سیستم تهویه ربات دو ناحیه‌ای، بلوتوث، ورود بدون کلید به همراه دکمه استارت و آینه عقب تاریک شونده خودکار.

2017 KIA Cadenza
با پروا به لیست پربار ساز و برگ و ماهیت لوکس این خودرو، جای شگفتی ندارد که گواه آپشن های لوکسی در کادنزا باشیم. شما می‌توانید به‌چهره الکتریکی صندوق‌عقب را باز کنید و ببندید. همچنین سانروف پانورامیک و آینه‌های تاشوی برقی نیز هستی دارند. برای دوستداران موسیقی نیز سیستم صوتی هارمن کاردون با ۱۲ بلندگو هستی دارد که تجربه‌ی منحصربه‌فردی را برپایی می‌کند.

برخلاف برخی رقبا، kia کادنزا ۲۰۱۷ تنها با یک پیشرانه عرضه می‌شود. خوشبختانه این نسخه از مهندسی نیرومند‌ای برخوردار است.

2017 KIA Cadenza
قلب تپنده‌ی کادنزا پیشرانه‌ای ۶ سیلندر و ۳٫۳ لیتری است که نیرو ۲۹۰ اسب بخاری و گشتاور ۳۴۳ نیوتون متری را فرآوری می‌کند. این پیشرانه اصلاحاتی را برای کاهش آلایندگی‌ها و بهبود مصرف سوخت داشته است. kia اعلام کرده که این خودرو در سیکل شهری/بزرگراهی مصرف سوخت ۱۱٫۷/۸٫۴ لیتری را در هر صد کیلومتر دارد.

برای ثابت کردن درازا زندگی خودرو و دوری از هزینه‌های تعمیر در درازا مدت گارانتی ۱۰ ساله/۱۶۰ هزار کیلومتر، نیروهای محرکه‌ی خودرو به‌طور گسترده‌ای آزمایش شده است. مهندسان kia به مدت ۴۱ روز پیشرانه را روی دینامومتر و روی بیشینه فشار و دور پیمان داده‌اند و بیش از یک ماه هنگام را تحت شدیدترین حالت‌های رانندگی آزموده‌اند.

برای ساده‌تر کردن کارها، کادنزا تنها به‌چهره دیفرانسیل جلو عرضه می‌شود. پیشرانه‌ی ۶ سیلندر این خودرو نیز به گیربکس ۸ سرعته ی اتوماتیکی متصل است که بدست kia و در کره جنوبی گسترش یافته است.

جنبش خودرو با کابین لوکس هنگام همخوانی داشته و پالایش شده و آرام به نظر می‌رسد. سواری خودرو نرم و خونسردانه بوده و کمینه در ناهمواری‌های راه که این‌گونه نشان می‌دهد. کادنزا به‌طور غیرمنتظره‌ای ساکت و آرام است. به کارگیری شیشه‌ی لایه‌لایه در جلو و درب‌های جلویی و همچنین بکار بردن فوم در ستون‌های A و زیر بدنه مایه برپایی آرامش خوشنودی‌بخش برای سرنشینان شده است.

البته برای رسیدن به سرعتی بیشتر باید دور پیشرانه را بالا ببرید. در دورهای پایین گواه کمبود گشتاور هستیم و گیربکس نیز نمی‌تواند به بهبود اوضاع کمکی بکند.

گیربکس ۸ سرعته کادنزا کاملاً بدون خطا کنش می‌کند. جایگزینی‌ها به دقت و دقیقاً در زمان پسندیده انجام می‌شوند و هیچ گله و شکایتی دراین‌باره هستی ندارد. شاید kia بخواهد درباره‌ی فروش این گیربکس به رقبا اندیشه کند چون به راستیً نمونه‌ای خوب است!

2017 KIA Cadenza
ترمزها نیز خوب کنش می‌کنند و ما چیزی درباره‌ی هنگام‌ها به یاد نداریم. سیستم فرمان نیز به همین ترتیب قابل فراموش شدن است. البته که خریداران سدان دیفرانسیل جلوی لوکسی چون کادنزا دنبال سیستم فرمان تندوتیزی همچون میاتا نیستند. چکیده اینکه سواری کادنزا خوب بوده و هر آنچه را که شما چشمداشت دارید برآورده می‌کند. این خودرو یک آلترناتیو پسندیده برای آوالون و یا مدلی از buick است.

2017 KIA Cadenza
کادنزا خودرویی خوش‌ساخت، با ساز و برگ بسیار و سواری آرام است که بهایی پسندیده نیز دارد.

2017 KIA Cadenza
از نظر قیمتی این خودرو بهای آغازی نزدیک ۳۲ هزار دلاری برای مدل ممتاز پایه دارد. چشمداشت می‌رود که مدل فول آپشن لیمیتد نیز بهایی در نزدیک ۴۴ هزار دلار داشته باشد.

2017 KIA Cadenza
تا به امروز kia تنها نزدیک ۲۸ هزار دستگاه کادنزا را از هنگام فرآوری در سال ۲۰۱۴ به فروش رسانده است. روشن است که این شرکت با عرضه‌ی این مدل به دنبال افزایش فروش قابل‌پروا است که با پروا به گیرایی‌های کادنزا ۲۰۱۷، رشد فروش امری شگفتی‌آور نخواهد بود.

2017 KIA Cadenza
نقاط قوت: صندلی عقب جادار، آسایش کلی، کابین با کیفیت
نقاط ناتوانی: درگیر کنندگی کمتر، طراحی بیرونی کمی خسته‌کننده

مشخصات kia کادنزا ۲۰۱۷

پیشرانه: ۶ سیلندر ۳٫۳ لیتری
نیرو/گشتاور: ۲۹۰ اسب بخار/۳۴۳ نیوتون متر
گیربکس: ۸ سرعته ربات
مصرف سوخت تخمینی (شهری/بزرگراهی): ۱۱٫۷/۸٫۴ لیتر در هر صد کیلومتر
بها تخمینی: ۴۴ هزار دلار

منبع: autoguideلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام