سایت جامع خودرو در ایران


» نگران چگونگی پیمان نامه جدید peugeot با تمدید ۱۰ساله تحریم هستیم ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶


دبیر انجمن تکه‌سازان با بیان اینکه با تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله ایران نگران چگونگی پیمان نامه جدید پژوه با خودروسازان ایرانی هستیم، گفت: متأسفانه هنوز peugeot دلبستگی‌ای به ساخت تو یا درون قطعات هایتک ندارد.


نگران چگونگی پیمان نامه جدید peugeot با تمدید ۱۰ساله تحریم هستیم

به گزارش آگاهی ها خودرو به نقل از تسنیم ،مازیار بیگلو در پاسخ به این پرسش که با تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله ایران بدست انجمن سنای آمریکا آیا تغییری در همکاری مشترک تکه سازان ایرانی با شرکای بیگانه بوجود خواهد آمد یا خیر؟ بازگو کرد: در حال آماده ما چشم براه تصویر العمل رسمی وزارت امور خارجه و شورای  عالی امنیت کشور برای این تصمیم انجمن سنای امریکا هستیم.

وی با بیان اینکه به اعتقاد بنده با پروا به سرمایه گذاری renault در ایران تمدید این تحریم‌ها خللی در همکاری این خودروساز با شرکای ایرانی بوجود نمی‌آورد، افزود: ولی در باره peugeot چگونگی فرق می‌کند. البته مقامات peugeot چندین بار اعلام کرده‌اند که خواستار گسترش همکاری با صنعت خودروی ایران هستند و تحت تأثیر سیاست پیمان نمی‌گیرند ولی تصویر العمل رسمی ایران در برابر تمدید تحریم‌ها مشخص می‌کند که این شرکت آیا همچنان خواستار همکاری با ایرانی‌ها هست یا خیر.

دبیر انجمن تکه سازان اضافه کرد: ما در این راستا نگران هستیم که آیا peugeot تحت تأثیر مسائل سیاسی پیمان خواهد گرفت یا خیر.

بیگلو با بیان اینکه در حال آماده شرکت peugeot در حال استعلام چگونگی واحدهای تکه سازی کشور برای آغاز تولیدات مشترک است، تصریح کرد: این استعلام‌ها مربوط به فاز نخست و دوم همکاری‌ها که به فرآوری قطعات بدنه، تزئینات درونی و قطعات مکانیکال است مربوط می‌شود و هنوز شرکت peugeot هیچ درخواستی برای استعلام واحدهای تکه‌سازی کشور جهت فرآوری ایربگ، ECU و ABS نداشته است.

وی اضافه کرد: عدم ورود peugeot به فرآوری مشترک قطعات هایتک این نگرانی را در ما برپایی می‌کند که این شرکت همچنان می‌خواهد این قطعات را خود فرآوری کرده و صنعت خودرو را مانند گذشته وابسته به خود کند.

دبیر انجمن تکه سازان با اعلام اینکه از وزارت صنعت، معدن و بازرگانی و ایدرو درخواست کرده‌ایم تا بازرسی جدی بر عملکرد پیمان نامه جدید peugeot داشته باشند، گفت: به وزارت خانه گفته‌ایم اگر انجمن تکه سازان فرآوری خودروهای جدید peugeot در ایران را کمتر از ۴۰ درصد ساخت ایران اعلام کند باید فرآوری آنها متوقف شود.

نگران چگونگی پیمان نامه جدید peugeot با تمدید ۱۰ساله تحریم هستیملینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام