سایت جامع خودرو در ایران


» دولت برنامه‌ای برای گرانی سوخت ندارد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

دولت برنامه‌ای برای گرانی سوخت ندارد

دسته بندی : اخبار عادی ، بنزین ، خودرو ، سوخت تاریخ : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵


نوبخت با کالبدشناسی جزئیات لایحه بودجه ۹۶ تازه ها داد

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که دولت هیچ‌گونه برنامه‌ای برای افزایش بها حاملهای انرژی ندارد و سال آینده بها بنزین افزایش نخواهد یافت از پیش بینی رشد ۷.۷ درصدی اقتصاد در سال آینده تازه ها داد.


دولت برنامه‌ای برای گرانی سوخت ندارد

به گزارش تازه ها خودرو به نقل از تسنیم ،محمدباقر نوبخت در نشست خبری امروز با کالبدشناسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۶ همه کشور گفت: رقم بودجه همه کشور برای سال آینده ۱۰۸۵ هزار میلیارد تومان تعیین شده که این رقم با رشد ۱۰٫۹ درصدی نسبت به بودجه امسال در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه پیش‌بینی تورم برای سال آینده را میان ۷ تا ۸ درصد اعلام کرد و گفت: این بودجه نه انقباضی و نه انبساطی  است.

وی گفت: از همه رقم بودجه ۳۷۱ هزار میلیارد تومان به بخش همگانی و ۷۵۷ هزار میلیارد تومان به شرکت ها، گزین کردن یافت.

نوبخت افزود: رشد همه بودجه ۱۰٫۹ درصد، رشد بودجه همگانی ۱۰٫۶ درصد و رشد بودجه شرکتها و موسسات ۱۰٫۸ درصد لحاظ شده است که با پروا به نرخ تورم بودجه سال ۹۶ نه انقباضی است و نه انبساطی.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بودجه همگانی از دو بخش منابع و مصارف تشکیل شده است که منابع همگانی رقم ۳۲۰ هزار میلیارد تومان و منابع اختصاصی ۵۱ هزار میلیارد تومان می‌باشد که رشد ۲۴٫۴ درصدی را داشته است.

نوبخت پیوسته داد: منابع همگانی از ۳ محل تامین می‌شود که بر این پایه اند ۱۵۹ هزار میلیارد در سرفصل درآمد، ۱۱۶ هزار میلیارد تومان واگذاری داراییهای سرمایه‌ای مثل نفت و ۴۴ هزار میلیارد تومان از راه واگذاریهای داراییهای مالی به دست می‌آید.

وی تصریح کرد: در سال ۹۶، ۱۱۱ هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت تامین می‌شود که قسمت بزرگ‌ای از رقم واگذاریهای داراییهای سرمایه‌ای را دربرگیرنده می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سال ۹۶، ۲۶۲ هزار میلیارد تومان به تملک داراییهای سرمایه‌ای و ۲۱ هزار میلیارد تومان به خرید اوراق مالی گزین کردن یافته است.

نوبخت درباره اعتبارات هزینه‌ای در سال ۹۶، گفت: ۷۲ هزار میلیارد تومان برای رفاه اجتماعی، ۴۷ هزار میلیارد تومان در بخش آموزش و تحقیقات، ۱۷ هزار میلیارد تومان به پهنه پدافند و امنیت و ۱۱ هزار میلیارد تومان به بخش سلامت گزین کردن یافته است.

وی افزود: بودجه رفاه اجتماعی نسبت به سال ۹۲، ۹۳ درصد، بودجه بخش آموزش و تحقیقات ۱۱۶ درصد و بخش پدافند و امنیت رشد ۱۲۸ درصدی را تجربه می‌کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه، درباره ویژگیهای کلی لایحه بودجه سال ۹۶، گفت: این لایحه بودجه در چارچوب برنامه ششم و سیاستهای اقتصاد مقاومتی، سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری درباره برنامه ششم آماده شده است.

دستیار رئیس جمهور به جستار گزین کردن ۱۰ هزار میلیارد تومان به پهنه‌های آب، پیرامون زیست، فاضلاب و ترابری اشاره کرد و گفت: در بودجه ۹۶،‌ هزار میلیارد تومان به کارگماری جوانان از راه ارائه تسهیلات ارزان‌بها برای عموم جوانان جویای کار گزین کردن می‌یابد.

وی افزود: در سال ۹۶، ۱۴ هزار میلیارد تومان برای تامین بار مالی افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان لحاظ شده است. همچنین برای رفع آلودگی هوای شهرها و رویارویی با ریزگردها ۱۵۰ میلیارد تومان گزین کردن می‌یابد.

نوبخت پیوسته داد: تاکنون ۳۴ هزار تاکسی فرسوده از ناوگان ترابری بیرون شده و از این فرآیند برای ۱۰ هزار وانت فرسوده در امسال پیوسته می‌یابد.

سخنگوی دولت با اشاره به ویژگیهای کلان بودجه سا ل۹۶، گفت: در سال ۹۶ رشد اقتصادی ۷٫۷ درصدی، رشد سرمایه‌گذاری ۱۲٫۳ درصدی، نرخ تورم ۷٫۶ درصدی، و رشد نقدینگی ۱۹ درصدی پیش‌بینی می‌شود.

وی درباره بودجه بخش کشاورزی در لایحه دولت نیز گفت: در سال ۹۲، ۴۲ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری می‌شد در حالیکه امسال این رقم به ۱۲ میلیون تن و به ارزش ریالی ۱۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است و بودجه بخش کشاورزی در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵، ۶۳ درصد افزایش یافته است.

نوبخت درباره هزینه‌های مربوط به یارانه‌ها در بودجه ۹۶ گفت: ماهیانه ۳ هزار و ۴۰۰ میلیون تومان به ۷۶ میلیون تن تحت سرنویس یارانه نقدی پرداخت می‌شود. درآمد دولت از هدفمندی یارانه‌ها از ۳ محل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بهره ۲۱ هزار میلیارد تومان، شرکت ملی گاز با بهره ۸ هزار میلیارد تومان و همچنین توانیر با بهره ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تامین می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره درآمدهای نفتی در بودجه سال ۹۶، گفت: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی حاصل فروش میانه ۲٫۵ میلیون بشکه نفت در روز با نرخ ۵۰ تا ۵۵ دلار با بها ارز ۳۳۰۰ تومان می‌باشد که بهره دریافتی دولت دو سوم درآمد کلی است و یک سوم مابقی به صندوق گسترش ملی گزین کردن پیدا می‌کند.

وی افزود: در تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۴۸ هزار میلیارد تومان به سرنویس منابع طرح هدفمندی یارانه‌ها در نظر گرفته شده و دولت هیچ‌گونه برنامه‌ای برای افزایش بها حاملهای انرژی ندارد و بدین سان سال آینده بها بنزین افزایش نخواهد یافت.

نوبخت درباره مبارزه با تباهی اداری گفت: با برپایی شفافیت فرصت بای تخلف بوجود نمی‌آورد. در لایحه بودجه ۹۶  به روشنی آمده است که هیچ دستگاهی نمی‌تواند حسابی غیر از حسابی که در گنجینه‌داری همه هستی دارد برای خود داشته باشد. همچنین یک سامانه تعریف شده که همه دریافیتهای یک فرد به سرنویس کارمند دولت در هنگام ثبت می‌شود. بر این پای بست همه دریافتی مقامات باید زیر ۱۰ میلیون تومان باشد و از راه همین سامانه دریافتیهای کسان با حقوق بالا اعلام می‌شود.

دستیار رئیس جمهور پیوسته داد: ۹۳ هزار و ۴۷۰ پرونده درباره حقوقهای نجومی بررسی شده و تنها ۳۹۷ پرونده مربوط به دریافت حقوق بیش از ۲۰ میلیون تومان بوده که بالاترین نرخ نیز ۶۰ میلیون تومان بوده است.

وی افزود: حقوقهای بالای ۲۰ میلیون تومان نجومی محسوب شده و مجموع حقوقهای نجومی پرداخت شده ۲۳ میلیارد تومان بوده و بر پای بست اعلام دیوان محاسبات این مبالغ باید به گنجینه‌داری کشور بازگردد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به دگرگونی ها پسین بازار ارز گفت: ارز مبادله‌ای امروز در بانک مرکزی به بها ۳۲۰۰ تومان و در سال آینده ۳۳۰۰ تومان عرضه می‌شود. دولت به هیچ روی از افزایش نرخ ارز پیشباز نمی‌کند و باید نرخ یکسان پدران در همین نزدیک بها برای دلار تنظیم شود.

نوبخت افزود: سال گذشته نیز نرخ دلار به ۳۷۰۰ تومان رسیده بود به همین جهت نرخی که امروز در بازار هستی دارد بی‌ثبات بوده و بی گمان کاهش می‌یابد.

دولت برنامه‌ای برای گرانی سوخت نداردلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام