سایت جامع خودرو در ایران


» پلتفرم خودروی ملی رونمایی شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

پلتفرم خودروی ملی رونمایی شد

دسته بندی : اخبار عادی ، خودرو ، خودروی ملی تاریخ : یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵


در دانشگاه دانش و صنعت ایران؛

پلتفرم خودروی ملی در پژوهشکده مهندسی خودروی دانشگاه دانش و صنعت ایران رونمایی شد.

به گزارش آگاهی ها خودرو به نقل از مهر ،مراسم رونمایی از خودروی ملی با حضور دکتر محمدحسن شجاعی فرد، رئیس دانشکده و پژوهشکده مهندسی خودروی دانشگاه دانش و صنعت و گروهی از اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشکده مهندسی خودرو برگزار شد.

شجاعی فرد در این مراسم گفت: اجرایی شدن این طرح، صنعت خودروی ما دیگر به مونتاژ روی نخواهد آورد و دیگر بحث استقلالی خواهد بود که نصیب این صنعت می شود.

وی درباره ویژگی های این طرح افزود: پلتفرم خودرو، عملا بخش اصلی یک خودرو را دربرگیرنده می شود که دارای این قابلیت است که چند مدل گوناگون بدنه و تزیینات درونی پسندیده روی هنگام سوار شود و به چهره مدلهای گوناگون خودرو به بازار شناسایی شود.

رئیس دانشکده مهندسی خودروی دانشگاه دانش و صنعت بیان کرد: طراحی پلتفرم خودروی ملی از سال ۱۳۹۱ در دانشگاه دانش و صنعت ایران آغاز شد و هم اکنون همه تزئینات درونی و بیگانه و طراحی بدنه تا واپسین مرحله طراحی جزئیات، پیش رفته و انجام شده و این پلتفرم قابلیت ارائه تا ۲۵ فرآورده را داراست.

وی گفت: در این پروژه کلان که برای نخستین بار در کشور در این سطح گسترده طراحی و اجرا شده است، ایمنی خودرو و به ویژه طراحی ای که در قسمت بدنه فلزی انجام شده، در حد ستاره های جهانی است.

شجاعی فرد پافشاری کرد: هدف گذاری اولیه در این طرح، چند شرط بود از آنگونه اینکه بها خودرو نباید بیش از ۱۲ هزار دلار باشد و از سوی دیگر خودرویی فرآوری شود که از دید کیفیت، از قابلیت صادرات به اروپا برخوردار باشد.

پروژه طراحی پلتفرم ملی خودرو در راستای ارتقای بستگی دانشگاه و صنعت خودروی کشور و با هدف بومی سازی طراحی پلتفرم خودرو به کنسرسیوم دانشگاهی در برگیرنده دانشگاه های دانش و صنعت ایران، امیرکبیر، خواجه نصیر و تهران ابلاغ شده بود که تنها دانشگاه دانش و صنعت ایران کامیاب به انجام طراحی و آماده سازی نمونه آزمایشگاهی پلتفرم خودروی ملی شد.

اهداف اصلی این پروژه دستیابی به دانش ملی طراحی پلتفرم خودرو، برپایی ساختار پسندیده برای طراحی پلتفرم، ساخت نمونه های اولیه پلتفرم طراحی شده، دستیابی به فناوری روز و قابل صدور، اندک کردن هزینه های فرآورده در نزدیک تعیین شده، پرورش نیروهای کارآزموده، پسندیده سازی فرایند طراحی خودرو و سرانجام جهانی شدن صنعت خودروی کشور بوده است.

هم اکنون نمونه نیمه صنعتی و پایلوت پلتفرم خودروی ملی در چشمداشت پیشباز خودروسازان برای تبدیل به نمونه صنعتی و فرآوری انبوه است.

پلتفرم خودروی ملی رونمایی شدلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام