سایت جامع خودرو در ایران


» خودروهایی که در 2016 تولیدشان بازایستاد (+تصویر) ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

خودروهایی که در ۲۰۱۶ تولیدشان بازایستاد (+تصویر)

دسته بندی : اخبار ، خودرو تاریخ : چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵


به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصرایران ،در هر سال مدل‌های جدیدی در دنیای خودرو به گیتی شناسایی می‌شود، خودروهایی که معمولا در تصاویر و تبلیغات هیجان‌انگیز، قشنگ، لوکس و پرگزینه نما می‌شوند. ولی هر ساله گروهی از خودروها نیز از صحنه بازار محو شده و دیگر فرآوری نمی‌شوند. در سال ۲۰۱۶ نیز به سنت هر ساله با بسیاری از خودروها خداحافظی کردیم.

در سال ۲۰۱۶ با بسیاری از خودروها وداع کردیم که برخی از آنها یک شگفتی بزرگ برای دوستداران ماشین به شمار می‌آید. البته برخی از مدل‌های جدید جایگزین مدل‌های کاربرد شده می‌شوند. ولی در برخی موارد با برخی از خودروسازان در سال ۲۰۱۶ وداع کردیم.

audi R8 ئی-ترون از دسته خودروهایی است که در سال آینده در نمایندگی‌های خرید و فروش نخواهیم دید.

خودروهایی که در 2016 با آنها خداحافظی کردیم

هرگز به نظر نمی‌رسید که یک ابرخودروی تمام الکتریک در بازار امروز جایی داشته باشد. بسیاری بر این باورند این خودرو از زمان خود جلوتر است و عده‌ای معتقدند این خودرو به این زمان تعلق ندارد. درستی این است زمانی که به audi R8 ئی‌ترون اندیشه می‌کنید از هنگام انتظاری مانند یکی از مدل‌های گیرا برندش را دارید ولی audi R8 ئی‌ترون این انتظارات را برآروده نمی کند.

مطمئنا بها ۱٫۱ میلیون دلاری این خودرو نیز خریداران را به ترس می‌اندازد.

بی‌ام‌‌و Z4

خودروهایی که در 2016 با آنها خداحافظی کردیم

زندگی بی‌ام‌و Z4 با آماده شدن خودروسازی بی‌ام‌و برای فرآوری Z5 به پایان رسید.

جانشین آینده این خودرو روی یک پلت‌فرم گسترش یافته در همکاری toyota سوار خواهد شد. بی‌ام‌و و toyota همکاری گسترده‌ای را برای ساخت Z5و سوپرا اغاز کرده‌اند. ولی اعلام کرده‌اند این دو ماشین رقیب یکدیگر محسوب نخواهند شد. سوپرا در ساختار کوپه و Z5 در قالب یک کروک ساخته می‌شوند.

buick ورانو

خودروهایی که در 2016 با آنها خداحافظی کردیم

مانند بسیاری از خودروسازان، buick تصمیم گرفت تا تمرکز خود را روی ساخت شاسی‌بلند‌ها و کراس‌اوورها پیمان دهد. بنابراین فرآوری سدان ورانو در سال آینده متوقف خواهد شد.

ولی این مدل در اروپا کامیاب نما شد و از این روی نام هنگام را در بسیاری از کشورهای گیتی خواهیم دید. از طرفی جنرال‌موتورز بنا بر درستی‌های بازارو طرفداری مردو از شاسی‌بلندها، اعلام کرد که فرآوری ورانو را در اکتبر ۲۰۱۶ متوقف خواهد کرد.

 

toyota اف‌جی کروزر

خودروهایی که در 2016 با آنها خداحافظی کردیم

 

شرکت خودروسازی toyota پس از ۱۰ سال فرآوری و عرضه شاسی بلند toyota FJ کروزر، چندی پیش تازه ها از توقف فرآوری این hummer آسایی در ماه اوت ۲۰۱۶ میلادی داد. شرکت خودروسازی toyota انگیزه توقف فرآوری این شاسی بلند آفرودی خود را فروش ناتوان هنگام توصیف کرده است و هنگام را ترمزی برای بهره‌وری toyota دانست. از این رو شرکت سازنده برای بازنشسته کردن این شاسی بلند پیر پس از ۱۰ سال کار و جنبش پیوسته، تصمیم به توقف فرآوری هنگام گرفت. این جستار فاجعه‌ای بزرگ برای آفرودسواران محسوب می‌شود.

fiat chrysler 200

خودروهایی که در 2016 با آنها خداحافظی کردیم

chrysler از زمانی که کمک‌های مالی دریافت کرده کاملاً تغییر کرده و با آغاز شراکت با fiat نامش نیز به گروه خودروسازی fiat-chrysler تبدیل شده است؛ و حالا این کمپانی منحصراً روی فرآوری شاسی بلندهای jeep و پیکاپ تراک‌های رم تمرکز کرده و فرآوری مدل‌های chrysler 200 را متوقف خواهد کرد.

dodge وایپر

خودروهایی که در 2016 با آنها خداحافظی کردیم

پس از شایعات فراوان که نزدیک ۸ ماه درازا کشید، dodge در ماه‌های پیش اعلام کرد که قطع فرآوری وایپر صحت دارد و سوپراسپرت نام و آشنای آمریکایی از خط فرآوری بیرون شد. بر پایه اعلام dodge پس از توقف فرآوری وایپر و طی مدت کوتاهی، چندین نمونه‌‌ سفارشی از این خودرو و در شمار اندک به فروش رسیده است. درپی کندی رشد فروش، کاهش بها و برنامه fiat‌chrysler مبنی بر فرآوری نکردن خودروهای سواری در آمریکای شمالی، بقای این خودرو زیر سوال رفت.

chrysler تاون اند کانتری

خودروهایی که در 2016 با آنها خداحافظی کردیم

ولی van‌ها هم داستان جالبی دارند. van‌های شخصی پیروان خاصی دارند. در این میان مدل‌های جدید و چشم وهمچشمی خودروسازان مدل‌هایی مانند تاون اند کانتری را از رده بیرون می‌کنند. chrysler در نظر دارد در سال ۲۰۱۷ مدل‌های جدیدی را آمارده بازار کند و از این روی از فرآوری این مدل جدید صزف نظر کرده است.

 

dodge دارت

خودروهایی که در 2016 با آنها خداحافظی کردیم

با هستی فروش نه چندان بد و نه چندان خوب dodge دارت، گروه سازنده اعلام کرد قصد دارد از منابع و گنجایش‌های کارخانه‌ای خود بهتر کاربرد کند و از این روی از فرآوری این خودرو سواریی نیز منصرف شد.

لندروور دیفندر

خودروهایی که در 2016 با آنها خداحافظی کردیم

لندروور به سمت لوکس‌سازی جنبش کرد. دیسکاوری تمرکز بزرگ این خودروسازی را به خود وابستگی دادند. خودروهایی که به انگیزه قابلیت‌های آفرودی بالا می‌توانند پروا همگان را به خود جلب کرده و نگاه‌ها را از دیگر خودروها بربایند.

و ولی استون مارتین DB9

خودروهایی که در 2016 با آنها خداحافظی کردیم

استون مارتین نیز باید به دنبال جدید کردن خودروهایش می‌گشت. ولی از طرفی مدیریت منابع مایه شد تا نسلی از خودروهای خوب این خودروسازی از رده بیرون شوند.از این روی DB11 جای خودروهای از رده بیرون را گرفت.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام