سایت جامع خودرو در ایران


» saina با گیربکس خودکار به زودی می آید ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


مدیر عامل سایپا:

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به کارگیری طرح‌های نوآورانه و خلاقانه را، ابزار این سازمان برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: برای پیاده‌سازی طرح‌ها و برنامه‌ها، از توانمندی نیروهای پایبند خود بهره خواهیم برد.

به گزارش تازه ها خودرو ،مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به کارگیری طرح‌های نوآورانه و خلاقانه را، ابزار این سازمان برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: برای پیاده‌سازی طرح‌ها و برنامه‌ها، از توانمندی نیروهای پایبند خود بهره خواهیم برد.

دکتر مهدی جمالی در چهاردهمین کنفرانس میان‌المللی مدیریت که با حضور گروهی از برجسته‌ترین پژوهشگران درونی و بیگانه برگزار شد، اظهارکرد: صنعت خودروسازی همزمان با تحریم‌های میان‌المللی در آستانه تعطیلی بود و تنها با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و اجرای روش‌های نوآورانه و به کارگیری گنجایش‌ها و توانایی نخبگان درونی خود توانست از موانع و دشواری ها عبور کند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در این کنفرانس که با محورهای کیفیت، بهره‌وری، تعالی سازمانی، مدیریت مالی، مدیریت راهبردی، چشم وهمچشمی و مدیریت بازار در دو بخش علمی پژوهشی و علمی کاربردی برگزار شد، تصریح کرد: با به کارگیری روش‌هایی از آنگونه اجرای طرح اتوخدمت، سرمایه‌گذاری بر روی پروژه‌های گسترش فرآورده، اصلاح ساختار سرمایه و تجدید ارزیابی دارایی‌ها، سایپا از چالش بیرون شده و به مرحله آرامش و ثبات رسیده است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های نوین تامین نقدینگی در گروه سایپا افزود: با اتخاذ روش‌های نوین مالی و اقتصادی کامیاب شدیم نقدینگی باره نیاز را جذب کرده و خطوط فرآوری سایپا را به ثبات مدنظر برسانیم.

جمالی با بیان این مطلب که سایپا با درک درست از اقتصاد مقاومتی به دنبال مهم‌ترین هدف دم یعنی تاب‌آوری سازمانی و مقاوم‌سازی خود بوده است، خاطرنشان کرد: تلاش کردیم در این مدت، تصمیم‌های سازمانی بر پای بست اقدام عملی به اقتصاد مقاومتی در دستور کار پیمان گیرد تا بتوانیم با به کارگیری این ابزار نیرومند، از چالش عبور کنیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: اصلی‌ترین راهبرد خود در اقتصاد مقاومتی را مهار نشانه ها تحریم‌ها تعریف کردیم و توانستیم از راه راهکارهای ابتکاری همانند تامین منابع مالی ازبازارهای پول و سرمایه، کاهش هزینه‌ها و اصلاح ساختار سرمایه، بهره‌برداری از بیشینه گنجایش فرآوری و گسترش محصولات جدید برروی پلتفرم‌های موجود گروه سایپا و برپایی پایداری در فرآوری به اهداف خود در این بخش دست یابیم.

جمالی افزود: جلوگیری از سرمایه‌گذاری‌های غیر راهبردی و پرهیز از برونرفت غیرضروری نقدینگی از دیگر سیاست‌هایی بود که در دستور کار گروه خودروسازی سایپا پیمان گرفت.

وی با اشاره به اینکه گروه خودروسازی سایپا لازمه تبدیل شدن به یک گروه مقاوم در برابر تهدیدها و آسیب‌ها را گسترش محصولات با تمرکز بر توان و دانش کارآزمودگان ایرانی و اصلاح ساختار سرمایه می‌داند و در این گذرگاه به تلاش خود پیوسته خواهد داد، گفت: از راه ارتقا اعتماد همگانی و جلب خوشنودی مشتریان، فرآوری پایدار و کاهش بها پایان یافته توانستیم شعار خود را پژوهنده یا پژوهشگر کنیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در بخش دیگری از اظهارات خود خاطرنشان کرد: گسترش سرمایه‌گذاری‌های مولد همانند سرمایه‌گذاری برروی پلتفرم‌های نوین و تمرکز بر تحقیقات و نوآوری، برپایی مگا‌پلتفرم اختصاصی گروه سایپا و گسترش محصولات SP0 ,SP100 برروی دم، تشکیل جوینت ونچرهای جدید جهت افزایش ارزش دارایی‌ها، ارایه یک فرآورده جدید در هر سال، برونرفت از سرمایه‌گذاری‌های نامرتبط، کاهش سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای غیر مولد و غیر راهبردی، افزایش سرمایه شرکت‌های گروه از راه بروزآوری ارزش سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت، بروزآوری ارزش دارایی‌های شرکت‌های گروه، سود انباشته و آورده سهامداران و برپایی امکان تامین مالی از بازارهای پول و سرمایه به سرنویس راهبردهای گروه سایپا برای دستیابی به اهداف مقاوم‌سازی محسوب می‌شوند.

وی در پیوسته به افزایش سرمایه ۶هزار و ۵۵۳ میلیاردتومانی در گروه سایپا اشاره کرد و گفت: اصلاح ساختار سرمایه توانسته سایپا را در گذرگاه رشد پیمان داده و این گردآور را از چالش بیرون کند.

جمالی ضمن کالبدشناسی روش اجرای برنامه اصلاح ساختار سرمایه گروه سایپا، تصریح کرد: برخی از شرکت‌های گروه دارای زنجیره ارزش ناقص بودند که برای بهبود دم شرکت‌های پیوسته را به شرکت‌های زیر گروه آنها منتقل کردیم و برآیند اینکه از محل بدهی آنها به سایپا، ۲هزار و ۶۶۴ میلیارد تومان افزایش سرمایه برپایی شد، ضمن این که افزایش سرمایه از محل سود انباشته یا آورده نقدی سهامداران را در دستور کار پیمان دادیم که نتیجه آن۸۸۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه بوده است.

وی پافشاری کرد: هم‌اکنون در فاز سه در مرحله ادغام، فریز و یا واگذاری برخی از شرکت‌های گروه سایپا پیمان داریم که پیش‌بینی می‌شود پس از اصلاح سازماندهی، شمار شرکت‌های گروه از ۸۴ شرکت به ۷۰ شرکت کاهش یابد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان این که گروه سایپا تا پایان آذر امسال، شمار ۱۴۰هزار و ۸۶۰ دستگاه خودرو بیش از مدت همانند سال ۹۴ فرآوری کرده است، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین نتایج اصلاح ساختار سرمایه در گروه سایپا افزایش فرآوری بوده و نتیجه اقدام و کنش در راستای اقتصاد مقاومتی در ۹ ماهه سال ۹۵ افزایش فرآوری ۳۵٫۵ درصدی نسبت به ۹ ماهه سال ۹۳ و ۵۴٫۲ درصدی نسبت به مدت همانند در سال ۹۴ بوده است.

جمالی افزود: از دیگر نتایج اصلاح ساختار سرمایه، افزایش ارزش بازار شرکت سایپا به میزان ۴هزار و ۹۰۵ میلیارد تومان و سود ۶۵۵ میلیارد تومانی شرکت سایپا به جای زیان پیش‌بینی شده ۳۰۵ میلیارد تومانی بوده است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در انتها یا منتهی از عرضه خودرو saina با گیربکس خودکار در اسفندماه تازه ها داد و اظهارکرد: افزایش ۶٫۳ درصدی بهره بازار از ۳۳٫۷ درصد به ۴۰ درصد، برخورداری از بیشترین درصد افزایش بهره بازار در میان همه خودروسازان درونی و واردکنندگان، فرآوری ۹ فرآورده جدید و عرضه دم‌ها به بازار و آغاز همکاری با کمپانی citroen فرانسه و فروش ۵۰ درصد از سهام سایپاکاشان به این شرکت با چندین برابر بها نسبت به زمان پیش از اصلاح ساختار سرمایه از آنگونه مهم‌ترین دستاوردهای سایپا محسوب می‌شوند.

saina با گیربکس خودکار به زودی می آیدلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام