سایت جامع خودرو در ایران


» هفته ای پرخبر برای خودرویی‌های بورس ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

هفته ای پرخبر برای خودرویی‌های بورس

دسته بندی : اخبار ، خودرو تاریخ : پنج شنبه ۹ دی ۱۳۹۵


گزارش هفتگی بورس نشان داد

هفته ای پرخبر برای خودرویی‌های بورس

فارس و یزد اینگونه می‌گویند) خودرو- در هفته جاری بازدهی گروه خودرویی نسبت به هفته پیش ۱ درصد کاهش یافت، شاخص خودرو که در هفته پیش ۱۹ هزار و ۸۰ ریال بود در این هفته به ۱۸ هزار و ۹۱۸ ریال تنزل کرد, میانگین حجم و ارزش داد و ستدها نیز افت ۲۱ درصدی را نسبت به هفته پیش نشان دادند.

به گزارش پایگاه خبری فارس و یزد اینگونه می‌گویند) خودرو، حجم داد و ستدها با ۴۹ میلیون  و ارزش داد و ستدها با ۷ میلیارد تومان در پسینیان روز کاری این هفته همانطور که در جدول نگریستن می شود کمترین سطح خود را در  دو هفته پسین داشته اند، در این روز خساپا بودجه براساس عملکرد ۶ ماهه را به چهره حسابرسی شده و بدون تعدیل به رقم ۱۰۲ ریال پیشین منتشر کرد تا در هفته آینده پس از دو ماه و چند روز چشمداشت گواه بازگشایی این نماد در تابلوی داد و ستدها باشیم.
همچنین، خساپا آمار ۹ ماهه کار و جنبش خود و گروه سایپا را انتشار داد براین پای بست خساپا پوشش ۷۴ درصدی از فرآوری و فروش داشت و مبلغ فروش در این ۹ ماه پوشش خوب ۷۸ درصدی از بودجه را نشان می داد، همینگونه نسبت به مدت همانند سال پیش به ترتیب در فرآوری، فروش و مبلغ فروش گواه رشد ۴۰ ، ۶۹ و۹۱ درصدی بودیم.
خپارس از گروه سایپا نیز آگاهی ها از پوشش بالای ۷۷ درصدی فرآوری و ۷۵ درصدی فروش داد، این خودروساز همچنین از فروش محصولاتش درآمدی  برابر  ۲۸,۷۹۷ میلیارد ریال کسب کرد که ۶۹ درصد مبلغ فروش بودجه را پوشش می دهد.
ولی خزامیا از گروه سایپا پوشش خوبی از بودجه ارائه نکرده بود، این وانت ساز ۶۷ درصد بودجه تولیدی و ۴۸ درصد بودجه فروش را طی ۹ ماه پژوهنده یا پژوهشگر کرده بود و در این مدت با مبلغ فروش ۴,۴۱۲ میلیارد ریال تنها ۴۰ درصد بودجه را پوشش داده بود.
در این هفته خودرو هم آمار ۹ ماهه اش را با پوشش خوب ۸۶ درصدی فرآوری و ۸۲ درصدی فروش اعلام کرد ولی اشاره ای به مبلغ فروش نداشت.
علاوه بر آمار خودروسازان و انتشار بودجه خساپا آگاهی ها مهم دیگری که در هفته جاری پیشامد افتاد، اظهارات مدیر عامل خپارس در باره حق پیشینگی بهره باتوجه به رسته خرید سنگینش بود وی گفته بود این شرکت تلاش خود را نسبت به برپایی رابطه بخردانه میان بها بهره و حق پیشینگی خرید از راه گفتگو و هماهنگی با سهامدار بزرگ انجام خواهد داد که پس از این سخنان رسته خپارسح عرضه شد.
در جداول زیر چکیده ای از رویدادها مهم در گروه خودرویی طی دو هفته پسین را نگریستن می کنید.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام