سایت جامع خودرو در ایران


» برنده‌ها و بازنده‌های دنیای ماشین در سال ۲۰۱۶ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


در سال میلادی که گذشت، صنعت خودرو برنده‌ها و بازنده‌های زیادی به خود دید. در این میان، برخی به راستیً شرایط اسفناکی داشتند. در پیوسته به برخی از مهمترین آنها می‌پردازیم.

برنده

مالکان امریکایی فولکس واگن‌واگن
VW Golf TDI BlueMotion 2013
نیم میلیون مالک امریکای مدل‌های ۲٫۰ TDI از محصولات فولکس واگن‌واگن و audi که تحت‌تأثیر نرم‌افزار دغلی آلودگی کمپانی پیمان گرفته بودند، چک‌هایی میان ۵۱۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار دریافت خواهند کرد. به‌علاوه اینکه بخت خرید دوباره خودروی آنها بدست فولکس واگن‌واگن با بها پیش از انتشار آگاهی ها رسوایی دیزل‌گیت هستی دارد. این در حالی است که میلیون‌ها مالک خودروهای دیزلی آلوده فولکس واگن‌واگن در آلمان تنها یک آپدیت نرم‌افزاری در این زمینه دریافت می‌کنند. برآیند اینکه این جستار بیشتر از پیش به چشم می‌آید که آلمان به جای وکیل، اتوبان و نوربرگ‌رینگ دارد.

بازنده

برنی اکلستون
Sebastian-Vettel-Red-Bull-Bernie-Ecclestone
یکی از اتفاقاتی که در سال گذشته برای «ساختاره یک» رخداد افتاد، دزدیده‌شدن مادرزن  برنی اکلستون (Bernie Ecclestone)، کسی که ۱۸ سال جوان‌تر از «برنی» است، بدست آفریده خدا‌‌رباهای برزیلی بود. آفریده خدا‌رباها به مدت ۹ روز مادر زنِ برنی را زندانی کردند تا اینکه شهربانی توانست وی را آزاد کند. آقای «اکلستون» در این زمینه به ساندِی تایمز می‌گوید:

همه دوستانم به خوبی می‌دانند که من آماده نیستم حتی یک «پنی» هم برای مادرزنم بپردازم. البته همیشه گفته‌ام که وی مادرزنِ خوبی برایم بوده است.

برنده

جرمی کلارکسون
jeremy clarkson
مطابق گزارش‌ها، تنها قسمت نخست برنامه تلویزیونی جدید آمازون پرایم در زمینه ماشین با سرنویس The Grand Tour، نزدیک ۳ میلیون دلار هزینه داشته که مطمئناً ۲ میلیون دلار هنگام صرف ساز و برگ و آماده‌سازی شده است.

بازنده

مرسدس‌بنز
sausage-via-alamy-the-telegraph
با اینکه مرسدس‌بنز برای گردهمایی سهامداران در ماه آوریل که با حضور ۵۵۰۰ تن برگزار شد، شمار ۱۲۵۰۰ سوسیس Saitenwürschtle سفارش داده شده، امّا در این میان، برخی دندان‌گردها را می‌شد دید که سوسیس‌ها را در جیب‌شان می‌گذارند تا بعداً‌ کاربرد کنند. دلچسب اینکه با وارد شدن بدون‌هماهنگی یک مالک ب‌ام‌و در رسته، درگیری‌ بر سر خوراک در حال شدّت گرفتن بود که خوشبختانه با دخالت شهربانی برلین روبرو گردید!

برنده

ایلون ماسک
elon-musk
تسلای خودران برخورد کرد، یک موشک اسپیس-ایکس انفجاری تماشایی داشت، تردیدها در باره مدل ۳ بالا گرفت و ایلون ماسک، کسی بود که با دریافت حقوق ۳۷ هزار و ۵۸۴ دلار در سال ۲۰۱۵، کم‌درآمدترین فرد در کالیفرنیا به شمار می‌رفت. ولی در این میان، گروه موسیقی راک «رپتور کامند» مأمور آشنایی مردم با ایده‌های آینده‌نگرانه ایلون ماسک و نظریات وی برای آینده بشریت شد که حتی کارشناسان کارشناس اقتصادی نیز نمی‌توانستند تأثیرش را پیش‌بینی کنند. این گروه در نخستین و تنها آهنگی که تاکنون در این زمینه منتشر کرده، با سرنویس «ایلون: قهرمان برای انسانیت» می‌گوید:

در حالی که برای آینده پیکار می‌دهد/ پای خود را بر روی ماشین ۹۸ می‌گذارد/ یک‌صد وات قوت تحت فرمان اوست/ با موشک به سمت ستاره‌ها می‌رود/ به سمت بهرام، ما پرواز می‌کنیم، پیام وی را گوش کنیم، پیش از اینکه سیاره بمیرد!

«ماسک» در همان سان، آشکارکردن دلبستگی کرده که این گروه به اجرای زنده بپردازد.

بازنده

ساختاره یک
arrivabene-ferrari-f1
مدیر تیم ساختاره یک ferrari و مسئول پیشین کمپانی «فیلیپ موریس»، مائوریتزیو اِریوِبِنه (Maurizio Arrivabene) در سنگاپور دستگیر شد و به خاطر انداختن یک ته‌سیگار در خیابان، نزدیک ۸۰۰ دلار تاوان گردید. باید باورپذیری کرد که سنگاپور دیگر چیزی همانند به یک زیرسیگاری نیست؛ همچنان که چیزهای زیادی در هنگام منطقه از جهان تغییر پیدا کرده‌اند.

برنده

گوردن موری
GVT OX
گوردن موری (Gordon Murray)، طراح نامدار ساختاره یک مک‌لارن می‌گوید که گردآور‌ای وسایل دکوراسیون IKEA الهام‌بخش وی در ساخت OX شده‌اند؛ یک تراک حمل بار ارزان‌بها برای کشورهای در حال گسترش. OX دارای یک موتور سیکلت کوچک دیزلی است که گنجایش حمل باری برابر ۲٫۱ تُن برایش برپایی کرده و برای «سرهم کردن» هنگام، یک کارشناس به کمک شما می‌آید.

بازنده

داج دارت
2016-dodge-dart-1
داج دارت به انگیزه آنچه نرخ پایین فروش در بازار خوانده می‌شود، از خط فرآوری کنار می‌رود. دارت‌هایی که به فروش نرفته‌اند، در قالب نشان بزرگ و جدید «رام» در درب عقب بازیافت می‌شوند؛ نشان‌هایی که ارتفاعی برابر ۱٫۲ متر دارند و ضخامتشان به یک اینچ می‌رسد.

برنده

jeep
2015-jeep-wrangler-willys-wheeler-edition-front-three-quarter-
با اینکه برند jeep از سرنویس « از سال ۱۹۴۱» کاربرد کرده و اگر این سال را لحاظ کنیم، سال ۲۰۱۶ هفتاد و پنجمین سالگرد زایش jeep بوده است، امّا هفتاد و پنجمین سال به راستیً تا سال ۲۰۲۵ رخداد نخواهد افتاد. در سال ۱۹۴۱، jeep تنها یک اصطلاح برای گردآور‌ای از وسایل نقلیه به کار می‌رفت، ولی در سال ۱۹۵۰، نشان بازرگانی «jeep» به «ویلیز-اورلند» تعلق گرفت. بنابراین، جشن گرفتن امسال، بیشتر به خاطر برخی هواداران بود که دلبستگی بیشتری نشان می‌دادند.

بازنده

نمایندگی‌های خودروی استان تگزاس امریکا
Severe Weather-Texas
نمایندگی‌های خودرو در تگزاس بیشترین آسیب تاریخ‌شان را از بارش تگرگ متحمّل شدند؛ جایی که ۱۱۰ هزار وسیله نقلیه آسیب دید و خسارتی برابر ۵۶۰ میلیون دلار برپایی گردید.

برنده

datsun
datsun-redi-go-1
nissan با مدل ۳۵۸۴ دلاری datsun redi-GO این برند کاربرد شده را در هندوستان احیا کرد. redi-GO یک میکرو-هاچ‌بک است که از پیشرانه سه سیلندر ۷۹۹ سی‌سی، چرخ‌های ۱۳ اینچی و یک خط ویژه یاری رسانی مصرف‌کننده کاربرد می‌کند که تنها امکان تماس‌های محلی را دارد. مهمترین نقاط سستی این خودروی کوچک مربوط به قوت اندک پیشرانه، تریم طراحی ناتوان و ابعاد نه‌چندان پسندیده در تو یا درون کابین هستند.

بازنده

پاریس
A man drives a classic Peugeot 404 durin
تمام خودروهایی در پیش از سال ۱۹۹۷ ساخته شده‌اند، نمی‌توانند در درازا روزهای هفته به شهر پاریس وارد شوند؛ این بدان معناست که هیچ خودروی نجیب فرانسوی نمی‌تواند در پایتخت فرانسه به گشت و گذار بپردازد. این در حالی است که خیلی از مالکان به این جستار اعتراض دارند.

برنده

اشکودا!
skoda-kodiaq-2017-1600-0a
برند ارزان‌بها گروه فولکس واگن‌واگن که معمولاً از هنگام به سرنویس «گذشته‌ی امروز فولکس واگن‌واگن» یاد می‌شود، می‌خواهد به بازار ایالات متحده ورود کند. برآیند اینکه، احتمالاً فولکس واگن‌واگن برای به کارگیری خودروهای دیزلی که از مشتریان خریده، راه جدیدی پیدا کرده است.

بازنده

فیسکر
VLF Force 1 V10
تلاش برای حذف و پنهان کردن یک چیز، معمولاً به گسترش و دیده‌شدن بیشتر هنگام منجر می‌گردد. این جستار به «نشان استرایسند» موسوم است. نمونه هنگام در ترسانیدن هنریک فیسکر، طراح خودرو و کارآفرین مدل‌های هیبریدی بدست خودروساز بریتانیایی، آستون مارتین برای نمایش مدل فیسکر فورس ۱ در دیترویت است. نتیجه این شد که فیسکر ۱۰۰ میلیون دلار از آستون‌مارتین دادخواهی کرد و همین‌طور تمام جهان برای شناخت بیشتر فیسکر فورس ۱ آماده شدند.

برنده

آیل آو من
isle-of-man
«آیل آو من» که به خاطر چشم وهمچشمی کُشنده موتورسیکلت‌های گردشگر تروفی در هنگام نامدار است و میان انگلستان و ایرلند شمالی پیمان گرفته، به تازگیً خود را بهشتِ وسایل نقلیه خودران شناسایی کرده است. دولت خودگردان این آبخوست (abxast) از خودروسازان دعوت کرده تا به چهره آزادانه از جاده‌های پرپیچ و خم هنگام برای آزمایش خودروهای رباتیک خود کاربرد کنند.

منبع: caranddriverلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام