سایت جامع خودرو در ایران


» بخشی از درآمد واردات خودرو به فرآوری گزین کردن یابد / نمایندگی‌‌های خدمات پس از فروش خودروهای بیگانه ی روغنی شده‌اند ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶


رئیس انجمن کارفرمایی واردکنندگان خودرو :

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو با بیان اینکه نمایندگی‌های خدمات پس از فروش به مراکز ی روغن تبدیل شده‌اند، پیشنهاد کرد دولت بخشی از درآمد واردات خودرو را به صنعت خودرو درونی گزین کردن دهد.


بخشی از درآمد واردات خودرو به فرآوری گزین کردن یابد / نمایندگی‌‌های خدمات پس از فروش خودروهای بیگانه ی روغنی شده‌اند

به گزارش تازه ها خودرو ، میثم رضایی در گفت و گو با خبرگزاری فارس با اشاره به دشواری ها کنونی در زمینه واردات خودروهای بیگانه و سیاست گذاری وزارت صنعت بازگو کرد: بیشتر شرکت‌هایی که اقدام به واردات خودرو می کنند در زمینه خدمات پس از فروش با چالش های زیادی رو به رو هستند و تاکنون نتوانسته اند خدمات مناسبی را به مشتریان ارایه دهند.

وی تصریح کرد: این چالش‌ها که بخشی از دم به زیرساخت ارتباطی با شرکت های مادر مربوط می شود٬ به راستی نمایندگی ها را به پایگاه‌های ی روغنی تبدیل کرده و مایه شده مردم از خدمات دهی این مراکز خوشنودی نداشته باشند.

وی افزود: سرویس دهی نامناسب این نمایندگی ها مایه شده بی اعتمادی نسبت به شرکت های واردکننده در میان مردم افزایش یابد،افزون بر این، بی مسوولیتی در زمینه خدمات پس از فروش مایه شد تا در روزهای گذشته گواه تعلیق امتیاز برخی نمایندگی ها در کشور باشیم.

رضایی با تأکید بر لزوم پیگیری این جستار از سوی مراجع ذی صلاح، گفت: باید چاره ای برای تأمین خوشنودی مشتریان خودروهای وارداتی اندیشیده شود.

وی در پیوسته با تأکید بر لزوم ساماندهی درآمدهای برآمده از واردات خودرو و هزینه کرد دم در راستای فرآوری ملی، گفت: در شرایط کنونی برخی مسئولان دولتی اعتقاد دارند که واردات خودرو منجر به برونرفت بیش از اندازه ارز از کشور شده است٬ این در شرایطی است که بدون گمان واردات خودرو به کشور منجر به افزایش سطح چشم وهمچشمی میان تولیدکنندگان درونی و شرکت های وارداتی می‌شود.

وی پیوسته داد: ارتقای سطح کیفیت خودروهای درونی و جذب دانش فنی تنها با همکاری با خودروسازان بیگانه و پیوسته روند واردات پژوهنده یا پژوهشگر خواهد شد.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو افزود: البته باید اشاره کنیم که برندهای درونی که نمایانگر اقتدار ملی و پیاده سازی چشم اندازهای اقتصاد مقاومتی هستند، همواره نیازمند پشتیبانی های دولتی هستند ولی بهتر است که به جای پشتیبانی های غیر کارشناسی، بخشی از درآمد نزدیک ۱۰۰ درصدی دولت از واردات خودروهای بیگانه به توانمندسازی تولیدکنندگان خودرو در تو یا درون گزین کردن یابد تا ضمن توازن در فرمایش واردات٬ از تولیدکنندگان درونی نیز پشتیبانی شود.

وی بازگو کرد: واردات عاقلانه و کارشناسی مغایرتی با اقتصاد مقاومتی ندارد و اگر این فرمایش با راهکار چهره گیرد، تولیدات درونی نیز رشد خواهند کرد.

رضایی یادآوری کرد: دولتمردان باید به جای دغدغه این جستار که واردات خودرو مایه برونرفت بیش از اندازه ارز از کشور شده است٬ چندی از درامد برآمده از واردات خودرو را به صنعت خودرو کشور گزین کردن دهند تا فرآوری ملی نیز توان چشم وهمچشمی با خودرو وارداتی را داشته باشد.

وی با اشاره به برخی دستورکار های دولت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: با مراقبت های غیر کارشناسی و توقف کامل فرمایش واردات، آسیب زیادی به فرآوری تو یا درون وارد می‌شود، همانطور که در گذشته دستورکار های نادرست در پهنه پارچه و منسوجات مایه افزایش سرسام آور قاچاق در این بخش شد.

وی تأکید کرد: باید از تجربه های تلخ گذشته کاربرد کرد و با وضع قوانین پسندیده در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

رضایی در پایان با اشاره به بحث دریافت نمایندگی رسمی از شرکت های مادر خودروساز بیگانه، گفت: باید در نظر داشته باشیم که پیش از آنکه الزامی برای مجاب کردن خودروسازان بیگانه برای سرمایه گذاری در ایران و گسترش تولیدات درونی از سوی وزارت صنعت وضع شود، باید بستر لازم برای این مسئله فراهم شود.

به گفته وی، در حال آماده شرکت های خودروساز بیگانه حتی آماده نیستند نام نمایندگی های ایرانی خود را در سایت‌هایشان به نمایش بگذارند٬ بنابراین در این شرایط نمی توان چشمداشت داشت در مدت زمانی کوتاه ارتباطی کارساز میان شرکت های واردکننده و شرکت خودروساز مادر در اروپا برپایی شود.

انتهای پیام/م

بخشی از درآمد واردات خودرو به فرآوری گزین کردن یابد / نمایندگی‌‌های خدمات پس از فروش خودروهای بیگانه ی روغنی شده‌اندلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام