سایت جامع خودرو در ایران


» دودمان جدید chevrolet تراورز، حتی بزرگ‌تر از تاهو ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷


دودمان جدید تراورز بزرگ‌تر از پیش شده است ولی آیا بهتر از دیگر SUV سه ردیفهٔ chevrolet است؟

در حال آماده خرید یک SUV سه ردیفه هرگز کار آسانی نیست چراکه بازار رقابتی‌تر از همیشه شده است. volkswagen‌واگن سال گذشته مدل اطلس را رونمایی کرد و در حال آماده نیز chevrolet دودمان جدید مدل تراورز را در نمایشگاه دیترویت رونمایی کرده است که بزرگ‌تر از پیش شده است؛ ولی chevrolet غیر از تراورز دو SUV سه ردیفهٔ دیگر هم بنام‌های تاهو و سابربن در سبد محصولات خود دارد. هرچند این سه خودرو به‌طورکلی با یکدیگر متفاوت‌اند ولی اشتراکاتی هم میان هنگام‌ها هستی دارد؛ بنابراین در پیوسته سنجشٔ کوتاهی خواهیم داشت میان دودمان جدید کراس‌اوور تراورز و SUV تاهو.

ابعاد بیرونی

دودمان جدید تراورز ۵٫۱۹ متر درازا دارد که افزایش قابل‌توجهی نسبت به دودمان پیشین داشته است و هم‌اکنون پس از مدل سابربن، کشیده‌ترین SUV در سبد محصولات chevrolet محسوب می‌شود چراکه تراورز جدید حتی از SUV فول سایز تاهو هم درازا بیشتری دارد. در جدول زیر سنجشٔ ابعاد دودمان جدید chevrolet تراورز را با تاهو نگریستن می‌کنید:

  تاهو ۲۰۱۷ تراورز ۲۰۱۸
درازا ۵٫۱۸ متر ۵٫۱۹ متر
پهنا ۲٫۰ متر ۲٫۰ متر
بلندی ۱٫۸۹ متر ۱٫۸۰ متر
فاصلهٔ محوری ۲٫۹۴ متر ۳ متر

فضای درونی

chevrolet تاهو به فضای درونی بزرگش شناخته می‌شود ولی تراورز در تو یا درون حتی بزرگ‌تر هنگام است. در این کراس‌اوور فول سایز در چهره خواباندن صندلی‌های رده دوم و سوم، بیش از ۲۷۹۰ لیتر فضا برای بارگیری هستی خواهد داشت. در جدول زیر فضای پا و سر و حجم صندوق بار دو خودرو را با یکدیگر سنجش کرده‌ایم:

  تاهو ۲۰۱۷ تراورز ۲۰۱۸
فضای سر (جلو/رده دوم/رده سوم) ۱۰۸/۹۸/۹۶ سانتیمتر ۱۰۵/۱۰۱/۹۸ سانتیمتر
فضای پا (جلو/رده دوم/رده سوم) ۱۱۵/۹۹/۶۳ سانتیمتر ۱۱۹/۹۹/۸۵ سانتیمتر
گنجایش بار ۴۳۳/۱۴۶۳/۲۶۸۱ لیتر ۶۵۱/۱۶۴۵/۲۷۹۰ لیتر

عملکرد

chevrolet تصمیم گرفته است برای دودمان جدید تراورز دو پیشرانهٔ گوناگون ارائه کند که هردوی هنگام‌ها کارآمدتر از موتور سیکلت استوک ۵٫۳ لیتری V8 تاهو هستند. موتور سیکلت بزرگ‌تر تراورز یک یکتا ۳٫۵ لیتری V6 که ۳۰۵ اسب بخار نیرو دارد. این در حالی است که تاهو از یک موتور سیکلت سنتی V8 با ۳۵۵ اسب بخار نیرو کاربرد می‌کند. در جدول زیر سنجشٔ مشخصات فنی chevrolet تاهو را با نسخهٔ V6 تراورز نگریستن می‌کنید:

  تاهو ۲۰۱۷ تراورز ۲۰۱۸
پیشرانه ۵٫۳ لیتری V8 ۳٫۵ لیتری V6
نیرو ۳۵۰ اسب بخار ۳۰۵ اسب بخار
گشتاور ۵۲۰ نیوتن متر ۳۵۲ نیوتن متر
مصرف شهر ۱۴٫۷ لیتر ۱۳ لیتر
مصرف بزرگراه ۱۰٫۲ لیتر ۹٫۴ لیتر
گنجایش کشش ۲۵۴۰ کیلوگرم ۲۲۷۰ کیلوگرم

منبع: Motor1لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام