سایت جامع خودرو در ایران


» یک میلیارد تاوان برای سازنده ایربگ‌های آدمکش ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

یک میلیارد تاوان برای سازنده ایربگ‌های آدمکش

دسته بندی : خودرو تاریخ : یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵


یک میلیارد تاوان برای سازنده ایربگ‌های آدمکش
چشمداشت می رود شرکت ژاپنی تاکاتا به ارتکاب تخلف در ساخت قطعات معیوب ایربگ که ۱۶ کشته در جهان بر جای گذاشته است، اعتراف کرده و یک میلیارد دلار تاوان در آمریکا پرداخت کند.
توافق تاکاتا با رگولاتورهای آمریکایی دربرگیرنده ۲۵ میلیون دلار تاوان، ۱۲۵ میلیون دلار زیان قربانیان و ۸۵۰ میلیون دلار جبران زیان خودروسازانی است که از فراخوانهای گسترده زیان زیادی متحمل شده اند.
به گزارش ایسنا، تحت این توافق، تکه ساز ژاپنی تاکاتا باید باره وارسی مستقل پیمان گیرد. شدنی است توافق یادشده کمک کند این شرکت از سوی سرمایه گذاران برای بازسازی فعالیتش پشتیبانی مالی جلب کند و دیون هنگفت مربوط به بزرگترین فراخوان ایمنی خودرو را پرداخت کند.
تاکاتا در سال ۲۰۱۵ در یک توافق جداگانه به ارزش ۷۰ میلیون دلار با رگولاتورهای ایمنی خودروی آمریکا قبول کرد اقرار کند از هستی ایراد در بادکننده‌های ایربگ آگاه بوده ولی فراخوان به هنگام صادر نکرده است.
این شرکت اعتراف کرد دست کم در شش سال گذشته اطلاعات نادرست، ناقص و گزینشی در برگزیدن سازمان ایمنی شدامد آزادراه آمریکا پیمان داده و برای خودروسازان هم اطلاعات ناکافی، نادرست و گزینشی فراهم کرده است.
چشمداشت می رود بدنامی کلاهبرداری در دادگاه منطقه ای آمریکا در دیترویت باره رسیدگی پیمان گیرد. وزارت دادگستری آمریکا قصد دارد کنت فاینبرگ، رایزن حقوقی سرشناس را برای وارسی بر روند جبران زیان تاکاتا گزینش کند.
این توافق دربرگیرنده جبران زیان قربانیان و خودروسازانی است که ناچار شده اند برای جا بادکننده‌های معیوب فراخوان دهند. honda موتور سیکلت و تاکاتا نزدیک به همه شکایتهایی را که به خسارتهای مرگبار مربوط بوده اند، حل و فصل کرده اند.
فراخوان ایربگهای تاکاتا دربرگیرنده ۱۹ خودروساز دربرگیرنده ford موتور سیکلت، جنرال موتورز، toyota موتور سیکلت، فولکس واگن واگن و fiat chrysler اتوموبیل بوده است.
از میان ۱۶ باره مرگ مربوط به پکش ایربگهای تاکاتا، ۱۱ باره در آمریکا و همگی در خودروهای honda بوده اند. رگولاتورها اعلام کرده اند این فراخوانها دربرگیرنده نزدیک ۴۲ میلیون خودروی آمریکایی با نزدیک ۷۰ میلیون بادکننده ایربگ تاکاتا می شود که آنها را به بزرگترین فراخوان ایمنی تاریخ آمریکا تبدیل می کند.
یک منبع آگاه به رویترز گفت: تاکاتا احتمالا موافقت می کند ظرف یک سال یک میلیارد دلار را پرداخت کند.
تاکاتا از نیترات آمونیوم برای برپایی پکش کوچکی که ایربگها را در برخورد باد می‌کند، کاربرد می‌کند ولی این ماده کیمیایی در چهره پیمان گرفتن در معرض گرمای شدید و نم بالای هوا به مدت طولانی، شدنی است با سرعت زیادی منفجر شده و قوطی فلزی که محل نگهداری این ماده است را تکه تکه کند و این قطعات همانند ترکش در تو یا درون خودرو پرتاب می‌شوند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام