سایت جامع خودرو در ایران


» نبرد ارزان‌بها‌ها در بازار قطعات ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

نبرد ارزان‌بها‌ها در بازار قطعات

دسته بندی : اخبار ، خودرو تاریخ : یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵


سنجش بازار برخی قطعات بدنه و فنی خودروهای Kia Pride ۱۳۱، tiba و MVM ۱۱۰s

نبرد ارزان‌بها‌ها در بازار قطعات

ایوار خودرو- در این مطلب کوشش داریم تا بازار قطعات ۳ خودروی ارزان‌بها حال آماده ایران را سنجش کنیم؛ خودروهایی که هم‌اکنون نمونه‌های صفر‌کیلومتر آنها قابل خریداری هستند و می‌توان گفت به نوعی کف بازار خرید و فروش را تشکیل می‌دهند هر چند که مهمان چینی ما قدری گران‌تر از ۲ نمونه ساخت کمپانی سایپاست و گزینه‌هایی ارزان‌تر از هنگام مانند saina، آریسان، peugeot ۴۰۵ و … هم هستی دارد.

به گزارش پایگاه خبری «ایوار خودرو»، هدف از سنجش قطعات یدکی این ۳ خودرو ضمن شناسایی بازار، تحلیل کیفیت، میزان دوام و همچنین فراوانی آنها در بازار است؛ بازاری که چشم براه مشتری‌های ناآگاه است تا بتواند هر چه بیشتر گردش مالی خود را بالا ببرد. با ما همراه باشید با شناسایی بازار قطعات یدکی این ۳ خودرو.

کیفیت، کارایی و دوام قطعات
در باره قطعات بدنه که باید گفت Kia Pride در این زمره شهره بوده و روشنگری نگفته‌ای نیست. نمی‌توان روی استحکام قطعات هنگام حساب باز کرد و با کوچک‌ترین ضربه‌ای باید چشم براه ویرانی بزرگی باشید. ولی چگونگی tiba در تصادفات کمی بهتر بوده و با پروا گونه طراحی هنگام تجربه ثابت کرده است که از تصادفات جلو آسیب کمتری می‌بیند. ولی طراحی رقیب این دو خودرو در بازار درونی با اینکه ساخت کشور چین است ولی باید گفت طراحی به‌روزتری داشته و استحکام قطعات بدنه هنگام نیز از این دو رقیب بیشتر است. در ساخت قطعات بیرونی پلاستیک کمتری به ویژه از Kia Pride کاربرد شده و به راحتی‌ها خم نمی‌شوند. ‌کیفیت قطعات درونی Kia Pride و tiba نیز کم وبیش همانند هم است. برای ساخت افزارها درونی هر دو خودرو از پلاستیک با کیفیت میانه رو به پایین کاربرد شده و بردباری شکستن آنها در چهره دوراندیشیدن نکردن در مواقع باز و بست بسیار است. چگونگی مهمان چینی این جمع ولی بهتر است و به‌خوبی می‌توان گفت حتی از رقبای ایران خودرویی نیز بهتر است و پلاستیک کاربرد شده در ساخت قطعات درونی هنگام با پروا به بها پایان یافته MVM 110 خوشنود‌کننده است. 
از لحاظ کیفیت قطعات موتوری نیز گفتنی است این خودروها از استانداردهای یورو ۴ بهره می‌برند و کیفیت قطعات یدکی هر سه خودرو در این گویه خوشنود‌کننده است. البته پیش از سنجش باید با پروا به بها خودرو در بازار چشمداشت خود را هم بیاورید. فرسایش کم قطعات و همچنین مصرف سوخت پایین این سه خودرو در میان بازاری‌ها نامی است و همگان این سه خودرو را از لحاظ کیفیت قطعات جزو بی‌آزارترین خودروهای بازار قلمداد می‌کنند.

بها و میزان فراوانی قطعات در بازار
هر دو خودروی ساخته شده بدست کمپانی سایپا جزو ارزان‌ترین خودروهای ساخت تو یا درون محسوب می‌شوند، بنابراین چشمداشت می‌رود بها قطعات آنان نیز از دیگر خودروهای دیگر ارزان‌تر باشد. ولی برخلاف چشمداشت بها برخی قطعات هنگام همانند چراغ‌های جلو Kia Pride، صندلی‌های tiba و … از خودروهایی چون peugeot 405 و samand نیز گران‌تر است. ولی بها دیگر قطعات یدکی هنگام به‌مراتب پایین‌تر از همه خودروها بوده و در این قسمت هزینه قطعات یدکی Kia Pride از همه خودروهای درونی ارزان‌تر است. میزان فراوانی قطعات هنگام در همگی شهرهای ایران بسیار بوده و در هیچ کجای این کشور پهناور شما برای خرید تکه سرگردان نخواهید بود. چگونگی برای tiba هم تاحدی همینگونه است ولی برخی قطعات یدکی تزئینات درونی و همچنین موتوری در شهرستان‌ها نایاب است و یا تکه اصلی هنگام یافت نمی‌شود. بها قطعات tiba گاهی اوقات تا ۱۰درصد گران‌تر از Kia Pride است که با پروا به داشتن پیشرانه‌ای ۱۶‌سوپاپ این فرمایش تا‌حدی قابل توجیه است. ولی چگونگی این بار برای قطعات MVM110 وارونه است، به طوری که فروانی قطعات هنگام حتی در شهرهای بزرگ هم دلچسب نیست و مشتری در بیشتر اوقات به دشوار بر‌می‌خورد. حتی در مراجعه به نمایندگی‌های مجاز هم گاهی اوقات مشتری در لیست چشمداشت پیمان می‌گیرد. ابزارها بدنه هنگام در بیشتر مغازه‌ها یافت نمی‌شود و در باره بها آنها نیز باید گفت دست کم تا ۳۰ درصد گران‌تر از قطعات Kia Pride است.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


مطالب محبوب
اینستاگرام