سایت جامع خودرو در ایران


» امسال ۳ فرآورده هیوندایی در ایران فرآوری و عرضه می‌شود ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

امسال ۳ فرآورده هیوندایی در ایران فرآوری و عرضه می‌شود

دسته بندی : خودرو تاریخ : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵


امسال 3 فرآورده هیوندایی در ایران فرآوری و عرضه می‌شود
مدیرعامل گروه صنایع خودروسازی کرمان پیشینه همکاری با خودروسازی hyundai کره جنوبی را استوک خواند و گفت: چنانچه کشور دچار تلاطم های سیاسی نشود، تا سال ۲۰۲۰ به سرنویس یک خودروساز صاحب برند در سطح کشور و منطقه مطرح خواهیم شد.

محمدرضا شه بخش در نشست ای که با حضور کیم سفیر کره جنوبی در تهران، سامان فیروزی مدیرعامل کرمان موتور سیکلت و دیگر مدیران گروه صنایع خودروسازی کرمان درباره عقد پیمان نامه کرمان موتور سیکلت با هیوندایی برگزار شد، افزود: تا سال ۲۰۲۰ نه تنها در ایران حضور قدرتمندی خواهیم داشت بلکه همزمان در بازارهای همجوار به میزان توانایی خود، محصولات گروه را عرضه خواهیم نمود.

وی سپس درباره کیفیت و بها محصولات تولیدی شرکت کرمان موتور سیکلت نیز گفت: راهبرد گروه این است که با پروا به رویدادها مهم و خوبی که در دولت یازدهم رخ داده، بتوانیم از فناوری و دانش فنی هیوندایی برای فرآوری خودروهای نو کاربرد کنیم و پیمان نامه کرمان موتور سیکلت با hyundai نخستین اقدام در گروه، پس از برجام است.

شه بخش تصریح کرد: صنایع خودروسازی کرمان به گونه دلخواه کوشش دارد با حفظ کیفیت محصولات تولیدی در سطح استانداردهای جهانی، آنها را با قیمتی رقابتی به بازار عرضه نماید.
شه بخش در پیوستگی ارگ جدید بم را قطب فرآوری خودروی بخش غیردولتی توصیف کرد و گفت: با آغاز دولت یازدهم و پس از برجام، گروه صنایع خودروسازی کرمان توانست میزان تولیدات خود را افزایش دهد و این افزایش فرآوری نزدیک ۱۰ هزار تن کارگماری سر راست برپایی کرد به گونه ای که در دولت پیش، میزان کارگماری در منطقه کمتر از سه هزار تن بود.
فرآوری و عرضه ۳ مدل از hyundai در سال ۲۰۱۷
مدیرعامل کرمان موتور سیکلت نیز در این نشست، پیمان نامه با هیوندایی را دربرگیرنده سه پیمان نامه مجزا دانست و گفت: نخستین بخش این پیمان نامه دربرگیرنده انتقال دانش فنی فرآوری خودرو و دیگری انتقال دانش فنی تکه سازی است. سامان فیروزی افزود: با به کارگیری دانش فنی هیوندایی اقدام به ساخت قطعات باره نیاز خودروهایی که در ایران از این خودروساز فرآوری و عرضه می شود، خواهیم کرد.
وی سپس به پیمان نامه دوم اشاره کرد و گفت: در این بخش پیمان است برای تامین قطعات خطوط فرآوری و برخی قطعات در تیراژ بالا، سرمایه گذاری سنگین چهره گیرد که طبیعتا تا دم زمان باید از شرکت هیوندایی قطعات باره نیاز را وارد کنیم. وی افزود: برای انتقال دانش فنی در پهنه تکه سازی و برپایی زنجیره تامین، با شرکت موبیس که شرکت تامین کننده قطعات شرکت هیوندایی است توافق کرده ایم که با تکه سازان ایرانی در ارگ جدید بم همکاری داشته و تکه بسازند.

فیروزی پیوستگی داد: بخش سوم پیمان نامه، تضمین ارایه خدمات پس از فروش و انتقال دانش نو بازاریابی خودرو است که در این پهنه نیز ما به کاربرد و انتقال تجربیات جهانی برند hyundai نیاز بالایی پرماسیدن می کنیم.

وی تصریح کرد: در این پیمان نامه توافق شده که اگر بخش تکه سازی و فرآوری به سطوح کیفی باره تایید هیوندایی برسد، امکان صادرات از ایران نیز فراهم خواهد شد لذا پیش نیاز صادرات رسیدن به سطح کیفی مطابق استانداردهای جهانی است.

فیروزی در بخش دیگری سخنان خود گفت: براساس پیمان نامه کرمان موتور سیکلت و هیوندایی، برنامه ریزی شده برای سال ۲۰۱۷ سه خودرو i10 و i20 و اکسنت در کارخانه کرمان موتور سیکلت در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید فرآوری و به بازار عرضه شود. مدیرعامل کرمان موتور سیکلت با بیان اینکه براساس پیمان نامه، پیش بینی شده از این سه مدل نزدیک ۱۷ هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو فرآوری شود، گفت: درصد ساخت تو یا درون این سه مدل در پیش درآمد نزدیک ۲۰ درصد است که براساس دستک راهبرد صنعت خودروی کشور ما موظف هستیم تا پایان سال ۱۳۹۷ به ۴۰ درصد ساخت تو یا درون برسیم.
وی با اشاره به برنامه ۱۴۰۴ کشور بازگو کرد: کرمان موتور سیکلت هدف گذاری کرده ۱۵۰ هزار دستگاه از محصولات هیوندایی را تا سال ۲۰۲۱ فرآوری و به بازار عرضه کند و بی گمان در این سال خودرویی که کمتر از ۴۰ درصد ساخت داشته باشد، در سبد محصولات شرکت کرمان موتور سیکلت نخواهیم داشت.

ایران دروازه رسیدن به بازارهای منطقه ای است
در پیوستگی این نشست سفیر کره جنوبی در تهران نیز، ایران را کشوری امن و مطمئن برای سرمایه گذاری و همکاری صنعتی دانست و گفت: سئول و شرکت های کره ای به طور کامل رویدادها ایران و موقعیت راهبرد کشور را دنبال می کنند و آگاه هستند که ایران نقطه خوبی برای رسیدن به بازارهای منطقه است.

کیم سئونگ هو افزود: کره جنوبی این آمادگی را دارد تا در آینده نزدیک در ایران هم سرمایه گذاری انجام دهد و بدنبال دم فناوری و دانش فنی را وارد ایران سازد.

وی اضافه کرد: نقطه تمایز ایران با دیگر کشورها این است که ضمن داشتن منابع غنی طبیعی، از ساختار صنعتی پیشرفته ای برخوردار است، لذا از این رو می توان روی ساختارهای صنعتی و امکانات ایران حساب ویژه ای برای فرآوری و سرمایه گذاری کرد که این جستار تنها به بخش خودرو وابستگی ندارد و دیگر پهنه را نیز دربرگیرنده خواهد شد.

سفیر کره سپس به اهداف سئول در همکاری با ایران اشاره کرد و گفت: ما اهدافی در این راه پس از برجام دنبال می کنیم که یکی بازگشت به سطح همکاری های دوکشور به زمان پیش از تحریم ها است.
وی خاطرنشان کرد: گسترش همکاری های دو کشور نباید تنها در سطح روابط بازرگانی باقی بماند بلکه باید این همکاریهای به گونه ای با هم گره بخورند که ارتباطات تهران و سئول در زمینه های گوناگون فرهنگی، اقتصادی، فناوری غیرقابل جداسازی شود.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام