سایت جامع خودرو در ایران


» نسخهٔ استیشن دودمان جدید ب‌ام‌و سری 5 شناسایی شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


پس از شناسایی دودمان جدید سدان سری ۵ با کد G30 در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶، حالا ب‌ام‌و نسخهٔ Touring یا همان استیشن سری ۵ جدید را هم با کد G31 شناسایی کرده است. این دومین مدل از خانوادهٔ سری ۵ جدید محسوب می‌شود و به‌طور ویژه برای بازارهای اروپایی گسترش یافته است. بدیهی است که سری ۵ استیشن همگی ویژگی‌های مثبت و مزایای نسخهٔ سدان سری ۵ همچون پلت‌فرم جدید و سبک‌وزن CLAR را به مرده ریگ برده باشد. میزان کاهش وزن دودمان جدید سری ۵ استیشن هنوز اعلام نشده است ولی چشمداشت می‌رود که این خودرو چیزی در نزدیک ۱۰۰ کیلوگرم سبک‌تر از دودمان پیشین خود شده باشد چراکه میدانیم در ساختار دودمان جدید سری ۵ از آلومینیوم کاربرد شده است.

bmw-5-series_touring-2018-1024-04

همانند همگی خودروهای استیشن، در سری ۵ تورینگ هم گنجایش حمل بار از اهمیت بالایی برخوردار است. از این روی در دودمان جدید سری ۵ استیشن حجم صندوق بار در حالت باز بودن صندلی‌های عقب به ۵۷۰ لیتر افزایش پیدا کرده است ولی اگر از این هم به فضای بیشتری نیاز داشته باشید می‌توان با خواباندن صندلی‌ها عقب فضای بار را به ۱۷۰۰ لیتر افزایش داد. همچنین گنجایش حمل بار مجاز این خودرو نیز با افزایش قابل‌توجهی روبرو شده و از ۱۲۰ کیلوگرم به ۷۲۰ کیلوگرم رسیده است.

فعلاً دودمان جدید سری ۵ تورینگ با چهار پیشرانهٔ گوناگون ارائه شده است. آغاز لیست موتورهای این خودرو با یک یکتا ۲ لیتری ۴ سیلندر بنزینی توربو است که در مدل ۵۳۰i ارائه شده و ۲۵۲ اسب بخار توان و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور فرآوری می‌کند. نمونهٔ بنزینی بعدی، مدل ۵۴۰i XDrive است که مجهز به یک پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر دست نویس توربو با ۳۴۰ اسب بخار توان و ۴۵۰ نیوتن متر گشتاور شده است. برای انتقال نیروی هردوی این موتورها انحصاراً یک گیربکس هشت سرعتهٔ ربات در نظر گرفته شده است.

bmw-5-series_touring-2018-1024-09

bmw-5-series_touring-2018-1024-1a

ولی میدانیم که همچنان پیشرانه‌های دیزلی نیز خریداران زیادی دارند. از این روی در لیست مدل‌های گوناگون کنونی سری ۵ استیشن هم دو مدل دیزلی هستی دارد. مدل نخست ۵۲۰d است که با یک پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر دیزلی عرضه می‌شود. این مدل ۱۹۰ اسب بخار توان و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور داشته و برای انتقال نیروی هنگام هم دو گیربکس شش سرعتهٔ دستی یا هشت سرعتهٔ ربات ارائه شده است. موتور سیکلت دیزلی بزرگ‌تر این استیشن آلمانی هم از گونه ۳ لیتری شش سیلندر دست نویس با ۲۶۵ اسب خار توان و ۶۲۰ نیوتن متر گشتاور است که در مدل ۵۳۰d قابل خریداری است. در این مدل تنها یک گیربکس ربات ارائه می‌شود و امکان سفارش سامانهٔ چهارچرخ جنباننده XDrive هم برای هنگام هستی دارد.

bmw-5-series_touring-2018-1024-48

bmw-5-series_touring-2018-1024-10

ب‌ام‌و سری ۵ تورینگ جدید از همان ویژگی‌های تکنولوژیکی پیشرفتهٔ برادر چهاردرش برخوردار است که این یعنی در این ماشین گواه ارائهٔ یک صفحه‌نمایش لمسی ۱۰٫۲ اینچی با توانایی مهار از راه جنبش دست، دودمان جدید سیستم اطلاعاتی-سرگرمی ب‌ام‌و، نمایشگر سربالا و طیف گسترده‌ای از سیستم‌های ایمنی پرکار مانند سامانۀ هشدار برونرفت از خط، سیستم کمکی حفظ جنبش میان خطوط، هشداردهندهٔ شدامد و کروز مهار پرکار با توانایی توقف کامل و جنبش دوباره هستیم.

bmw-5-series_touring-2018-1024-26

ولی افزون بر این‌ها، ب‌ام‌و گردآور‌ای از ویژگی‌های سودمند دیگری را هم صرفاً در نسخهٔ استیشن دودمان جدید سری ۵ تورینگ ارائه کرده است که ازجملهٔ هنگام‌ها می‌توان به صندلی‌های تاشو با نسبت ۴۰:۲۰:۴۰، قابلیت باز شدن شیشهٔ عقب به‌چهره مجزا و درِ صندوق بار ربات که بدون دخالت دست با جنبش دادن پا در زیر سپر به‌چهره خودکار درِ صندوق را باز یا بسته می‌کند، اشاره کرد.

bmw-5-series_touring-2018-1024-18

همچنین صرف‌نظر از گزینش هریک چهار مدل گوناگون سری ۵ تورینگ، همگی هنگام‌ها مجهز به سیستم تعلیق بادی و تنظیم بلندی خودکار به‌چهره استاندارد هستند؛ ولی در چهره گرایش می‌توان با پرداخت مبلغی بیشتر تعلیق M Sport را سفارش داد که دربرگیرنده کاهش بلندی به میزان ۱۰ میلی‌متر، کمک‌فنرهای پویا، سیستم رانندگی تطبیقی با میلهٔ تثبیت‌کنندهٔ پرکار و سیستم فرمان Integral Active می‌شود. ب‌ام‌و دودمان جدید سری ۵ استیشن را در نمایشگاه ژنو آینده در ماه مارس رسماً به نمایش همگانی درخواهد آورد و فروش هنگام نیز از ماه ژوئن آغاز خواهد شد. همچنین پیمان است سال آینده مدل‌های بیشتری هم به چهار مدل کنونی این ماشین اضافه گردد.

bmw-5-series_touring-2018-1024-17لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام