سایت جامع خودرو در ایران


» با همکاری گروه بهمن و مؤسسه محک چهره گرفت ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

با همکاری گروه بهمن و مؤسسه محک چهره گرفت

دسته بندی : خودرو تاریخ : پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵


با همکاری گروه بهمن و مؤسسه محک چهره گرفت
برپایی مرکز اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز در مؤسسه خیریه محک
با همکاری گروه بهمن (شرکت‌های بهمن موتور سیکلت و بهمن دیزل) و مؤسسه خیریه پشتیبانی از کودکان دچار به سرطان «محک» ثبت ۵ هزار نمونه اولیه جهت مرکز اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌‍ساز در محک انجام می‌شود.
به گزارش روابط همگانی گروه بهمن، بیمارستان «محک» به سرنویس تنها بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان اطفال در ایران که بدست مؤسسه خیریه محک ساخته و گردانیدن می‌شود، دارای یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های تخصصی مولکولی می‌باشد قصد دارد مرکز اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز را در محک با شمار اولیه ۵ هزار نمونه در یک سال (سال ۹۶) راه‌اندازی کند. با پروا به این جستار گروه بهمن در نظر دارد در راستای مسئولیت اجتماعی، هزینه آزمایش اولیه این ۵ هزار نمونه را تأمین کند.
از این رو تفاهم‌نامه‌ای میان گروه بهمن و مؤسسه خیریه «محک» به امضا رسید و مقرر شد تا گروه بهمن هزینه آزمایش HLA Typing برای ۵ هزار نمونه جهت برپایی مرکز اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز را با تمرکز بر درمان سرطان اطفال از راه وابستگی مبلغی ثابت از فروش خودروهایش تأمین کند.
این پروژه که نتیجه پیوند اهداف یک سازمان مردم‌نهاد با بخش خصوصی است با هدف تأمین سلول‌های بنیادی خون‌ساز برای بیماران نیازمند به پیوند به ویژه کودکان دچار به سرطان آغاز شد.
گفتنی است حضور داشتن محک در شبکه ملی و جهانی اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز در آینده مایه خواهد شد که بسیاری از کودکان نیازمند پیوند که توانا به تأمین نمونه از میان اقوام خود نبوده و گاهی به خریداری نمونه از بانک‌های جهانی اقدام می‌کردند، مشکلشان مرتفع شود.
براساس این تفاهم‌نامه تلاش می‌شود تا یکی از مراکز اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز ایران در محک شکل گیرد و با به کارگیری گنجایش جامعه مدنی ایران، امکان کاربرد رایگان برای نیازمندان به پیوند فراهم شود. تا علاوه بر دریافت‌کنندگان، اهداکنندگان نیز بتوانند با اهدای همکاری ارزشمند خود، گونه جدیدی از اندیشه والای کمک به همنوع را تجربه کنند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام