سایت جامع خودرو در ایران


» مدیرعامل nissan پس از ۱۶ سال برکنار شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

مدیرعامل nissan پس از ۱۶ سال برکنار شد

دسته بندی : خودرو تاریخ : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵


مدیرعامل nissan پس از 16 سال برکنار شد
به گزارش یورونیوز، کارلوس گون مدیرعامل nissan پس از ۱۶ سال از سوی هیات مدیره این کمپانی خودروسازی ژاپنی از کار برکنار شد.
به گزارش خبرآنلاین، پس از او سایکاوا یکی از مدیران کاربرد شده nissan جانشین او می شود. سایکاوا ۶۲ ساله است و بیشتر از چهل سال است که در این کمپانی مشغول به کار است. او در سال ۲۰۱۳ مدیر بخش رقابتی این کمپانی شد.
همزمان کارلوس گون همچنان مدیر اجرایی این شرکت خودروسازی باقی خواهد ماند. کارلوس گون که سه ملیت لبنانی، برزیلی و فرانسوی دارد همچنان در راس کمپانی خودروسازی renault فرانسه باقی خواهد ماند.
چندی پیش شرکت خودروسازی nissan با تملک ۳۴ درصد سهام کمپانی mitsubishi به سهامدار بزرگ این شرکت خودروسازی تبدیل شد. ارزش این معامله کمی بیش از ۲ میلیارد یورو گزارش شده است.
پایانی شدن این سرمایه گذاری nissan در این شرکت که روند دم از ماه مه آغاز شده بود، می تواند به فعالیتهای mitsubishi جان تازه ای ببخشد. این کمپانی به تازگی با چالش دستکاری در آزمایشهای مربوط به میزان مصرف سوخت خودروهای خود روبرو بود.
کمپانی nissan از دسته شرکتهایی بود که نگرانی خود را درباره برگزیت آشکارکردن کرده است. آنهاین شرکت در نظر دارد پیش از اجرای طرحهای سرمایه گذاری بالا در کارخانه ساندرلند از دولت بریتانیا تضمین بگیرد تا در چهره تعیین احتمالی مالیاتهای گمرکی پس از برکسیت، خساراتش جبران شود.
کارلوس گوسن، مدیرعامل وقت گروه renault- nissan در این باره گفته بود«اتخاذ تصمیماتی در زمینه سرمایه گذاری سخت است. زمانی که گونه رابطه بریتانیا با مهمترین شرکای بازرگانی اش یعنی اروپا مشخص نیست برنامه ریزی برای آینده ساده نیست. اگر پیمان باشد برای محصولاتی که از بریتانیا به سمت اروپا صادر می شود مالیات وضع شود گسترش کارخانه ما در این کشور با زیان همراه خواهد بود.»
بزرگترین کارخانه nissan در اروپا با گنجایش فرآوری سالانه ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در ساندرلند واقع شده است. نیروی کار این کارخانه ۶ هزار و ۷۰۰ تن است و ۸۰ درصد تولیدات دم صادر می شود.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام