سایت جامع خودرو در ایران


» قابل‌اعتمادترین خودروسازان سال 2017 ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

قابل‌اعتمادترین خودروسازان سال ۲۰۱۷

دسته بندی : 2017 ، j.d.power ، چشم انداز ، خودرو ، هفته نامه تاریخ : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵


برای بیست و هشتمین سال پیاپی مطالعه‌ی قابلیت اطمینان جی دی پاور نشان دهنده‌ی قابل‌اعتمادترین خودروسازان در آمریکاست.

مطالعه‌ی قابلیت اطمینان جی دی پاور در آمریکا دشواری ها تجربه شده بدست مالکان اولیه‌ی خودروهای مدل ۲۰۱۴ را در ۱۲ ماه گذشته برآورد زده است. قابلیت اطمینان کلی بدست شماری از دشواری ها تجربه شده به ازای هر ۱۰۰ خودرو تعیین شده و امتیاز پایین‌تر نشان دهنده‌ی کیفیت بالاتر است. امسال امتیاز میانه کلی ۱۵۶ PP100 بوده که اندکی بالاتر از میانه ۱۵۲ PP100 سال گذشته است.

ولی کدام خودروساز در سال ۲۰۱۷ بیش از دیگران قابل‌اعتماد بوده است؟

 1. جگوار

Jaguar F-Pace
در سال ۲۰۱۶ جگوار در این مطالعه شرکت داشت ولی به علت شمار اندک در رتبه‌بندی حضور نیافت. هرچند امسال این خودروساز انگلیسی با امتیاز ۱۴۴ در رتبه‌ی دهم قرارگرفته است. در چند سال گذشته جگوار با ارائه‌ی چندین مدل سبد محصولات خود را گسترش داده که از دسته‌ی هنگام‌ها می‌توان به سدان XE و شاسی‌بلند اف پیس اشاره کرد.

 1. honda

2017-Honda-Civic-Sport-Touring-Hatchback-front-three-quarter-in-motion-01-1
بر پایه معمول honda در میان ۱۰ خودروساز قابل‌اعتماد پیمان دارد و امسال نیز این قاعده تغییری نکرده است. با امتیاز ۱۴۳ PP100 honda با چند پله افت به رده‌ی نهم رسیده است. در سال گذشته honda با امتیاز ۱۲۶ رتبه‌ی هفتم را کسب کرده بود. کمک کننده‌ی honda در این بخش مدل سیویک است که به‌چهره مشترک در سگمنت خودروهای کامپکت رده‌ی دوم را به دست آورده است. honda ریجلاین بیشترین امتیاز را در کلاس پیکاپ های میدسایز به دست آورده و پایلوت نیز به‌چهره مشترک در بخش شاسی بلندهای میدسایز به رتبه‌ی دوم دست یافته است.

 1. chevrolet

2017-Chevrolet-Sonic-hatchback-3
همانند honda، chevrolet نیز عموماً در میان ۱۰ برند برتر این لیست پیمان می‌گیرد و امسال نیز با امتیاز ۱۴۲ در رتبه‌ی هشتم پیمان گرفته است. سال پیش شورلت رده‌ی ششم را در دست داشت که درست همانند امسال یک رتبه بالاتر از honda بود؛ ولی یکی از مدل‌های chevrolet که مایه بهبود رتبه‌ی هنگام شده سونیک است که در بخش خودروهای کوچک رتبه‌ی نخست را به دست آورده است. شورلت مالیبو در بخش خودروهای میدسایز به‌چهره مشترک دوم شده و کامارو نیز در بخش خودروهای اسپورت میدسایز نخست شده است. با اینکه chevrolet سیلورادو HD در بخش پیکاپ های بزرگ هوی دیوتی رتبه نخست را به دست آورده ولی سیلورادوی استاندارد در کلاس پیکاپ های بزرگ لایت دیوتی رتبه‌ی سوم را کسب کرده است.

 1. ب‌ام‌و

2018-bmw-4-series-46
اگرچه ب‌ام‌و خیلی بهتر از audi کنش می‌کند ولی هنوز هم پشت سر رقیب اصلی خود یعنی مرسدس پیمان دارد. audi امتیاز ۱۵۳ PP100 را به دست آورده درحالی‌که ب‌ام‌و با امتیاز ۱۳۹ PP100 در رتبه‌ای بالاتر پیمان دارد. عملکرد ب‌ام‌و در سال ۲۰۱۷ بهبود یافته است. سال گذشته ب‌ام‌و با امتیاز ۱۴۲ رتبه‌ی چهاردهم را به دست آورده بود. هیچ‌کدام از محصولات ب‌ام‌و در کلاس‌های گوناگون کامیاب به کسب یکی از رتبه‌های نخست تا سوم نشده‌اند.

 1. hyundai

SONATA TURBO
خودروساز کره‌ای hyundai بیشترین بهبود را در این لیست داشته که بخش اعظم هنگام به انگیزه نوسازی محصولات خود در سالیان پسین است. hyundai که با امتیاز ۱۳۳ به رتبه‌ی ششم مطالعه‌ی امسال رسیده نسبت به رتبه‌ی نوزدهم سال گذشته بهبود چشمگیری را نشان می‌دهد. سوناتای دوست داشتنی در بخش خودروهای میدسایز رتبه‌ی دوم را به دست آورده و توسان نیز در کلاس شاسی بلندهای کوچک کامیاب به کسب مقام سوم شده است.

 1. مرسدس

2018 Mercedes-بنز E-Class Coupe
یک‌بار دیگر مرسدس با امتیاز ۱۳۱ بالاتر از ب‌ام‌و پیمان گرفته است. این خودروساز آلمانی سال ۲۰۱۶ با امتیاز ۱۳۵ در رتبه‌ی دوازدهم پیمان گرفته بود. مرسدس GLK کلاس در بخش شاسی بلندهای لوکس کامپکت بیشترین امتیاز را به دست آورده است. مدل‌های C و E کلاس نیز در کلاس‌های مربوطه‌ی خود رتبه‌ی دوم را به دست آورده‌اند.

 1. buick

buick-verano
buick همچنان به سرنویس خودروساز آمریکایی قابل‌اعتماد انجام‌وظیفه می‌کند. امسال buick با یک رتبه افت نسبت به سال پیش رده‌ی چهارم را به دست آورده و امتیاز ۱۲۶ را به دست آورده است. این امتیاز نسبت به امتیاز ۱۰۶ سال پیش افزایش قابل‌توجهی را نشان می‌دهد.

buick ورانو به‌طور مشترک در رتبه‌ی دوم سگمنت خودروهای کامپکت پیمان گرفته و مدل لاکراس نیز پس از toyota آوالون در رده‌ی دوم خودروهای بزرگ جای گرفته است. buick انکور نیز در بخش شاسی بلندهای کوچک کامیاب به کسب رده‌ی دوم شده است.

 1. toyota

toyota-prius-01
toyota با امتیاز ۱۲۳ سومین خودروساز قابل‌اعتماد سال ۲۰۱۷ است. همانند buick، toyota نیز با افزایش دشواری ها در خودروهای خود روبرو بوده زیرا در سال پیش امتیاز ۱۱۳ را به دست آورده بود. toyota چندین فرآورده خوش‌نام دارد که در کلاس‌های گوناگون رتبه‌های بالایی را به دست آورده‌اند. این خودروها دربرگیرنده پریوس، کمری، آوالون، پریوس v، FJ کروزر، ونزا و سی نا هستند.

 1. porsche (مشترک)

2016-Porsche-Cayenne-Turbo-S-front-three-quarter
سال پیش porsche با امتیاز ۹۷ در رده‌ی دوم پیمان گرفت و از دست‌یابی به رتبه‌ی نخست بازماند زیرا قابل‌اعتمادترین خودروساز سال پیش امتیاز ۹۵ را کسب کرده بود. هرچند امسال این ژرمنی خوش‌نام به‌طور مشترک در رتبه‌ی نخست پیمان گرفت و به ازای هر ۱۰۰ خودرو دارای ۱۱۰ دشوار بود. هیچ محصولی از porsche در کلاس‌های گوناگون در میان سه مدل نخست پیمان ندارد ولی کاین در کلاس شاسی بلندهای لوکس میدسایز رتبه‌ی سوم را به دست آورد.

 1. لکسس (مشترک)

2016-Lexus-ES-350-rear-three-quarter-03
برای ششمین سال پیاپی لکسس در رتبه‌ی نخست مطالعه‌ی میزان اطمینان جی دی پاور پیمان گرفت. البته امسال لکسس به‌طور مشترک با porsche این سرنویس را کسب کرده است. خودروهای انبوه لکسس در رتبه‌های نخست پیمان گرفته‌اند که دربرگیرنده ES، GS و RX هستند. مدل GX نیز کامیاب به کسب رتبه‌ی دوم شده است.

منبع: autoguideلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها


آخرین دیدگاه‌ها

  مطالب محبوب
  اینستاگرام