سایت جامع خودرو در ایران


» واپس نشینی شاخص گروه در این هفته ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

واپس نشینی شاخص گروه در این هفته

دسته بندی : اخبار ، خودرو تاریخ : پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵


به گزارش پایگاه خبری فارس و یزد اینگونه می‌گویند) خودرو، در این هفته به طور میانگین شمار ۱۴۸ میلیون سهام  و حق پیشینگی خودرویی به ارزش ۲۰ میلیارد تومان در بورس اوراق بهادار تهران معامله شد.
در نخستین روز هفته، با آگاهی ها عدم موافقت افزایش سرمایه نماد معاملاتی خاورشاهد افزایش عرضه در این نماد و همه گروه بودیم، در این روز همچنین بلوک ۱۶ درصدی خگستر از طرف Iran KHodro به بها ۷۰۰ تومان روانه میز فروش شد ولی خریداری نداشت.
با این حال، Iran KHodro روز پس دوباره آگهی عرضه بلوک خگستر را برای روز ۲۳ اسفندماه با همان شرایط پیشین منتشر کرد.
همچنین در این هفته، Iran KHodro آگاهی ها از واگذاری بلوک ۷۰ درصدی خفنر به نمایندگی از خگستر داد، سرمایه گذاری samand نیز آگهی عرضه ۲ درصدی Iran KHodro را آگاهی رسانی کرد.
روز سوم هفته، نماگر خودرویی‌ها در مدار رشد پیمان گرفت و نماد خاهن با رشد پسندیده ۲۲ درصدی باره بازگشایی پیمان گرفت ولی در همان سان ۱ میلیون رسته فروش به انگیزه پیمان داشتن در اصلاح قیمتی داشت.
نماد خوساز نیز پس از اعلام پیش بینی درامد(افزایش ۱۰۸درصد زیان نسبت به پیش بینی سال گذشته) با افت نزدیک ۱۵ درصدی باره بازگشایی پیمان گرفت.
آگاهی ها مهم دیگر این روز در نماد خپارس بود که به رغم اعتراض گروهی از سهامداران و درخواست لغو ، اقدام به عرضه ۱۶٫۵ درصد سهام حق پیشینگی خود کرد و سرانجام بلوک خپارسح در بها ۵۵ ریال بدون مشتری ماند.
روز سه شنبه، با انتشار آگاهی ها واگذاری بلوکهای خودرور،خفنر و خگستر گروه رسته خرید شد، ولی در میانه بازار تا اندازه ای از هیجان خرید نمادهای خودرویی کاسته شد، در پایان داد و ستدها این روز نماد ورنا جهت برگزاری گردهمایی همگانی عادی به طور بی اندازه برای تصویب صورتهای مالی، بازایستاد.
واپسین روز کاری هفته؛ به انگیزه شایعاتی که درباره واگذاری های پایان سال  و تعدیل مثبت سایپا در میان اهالی بازار در جریان است، خساپا  باره پیشباز پیمان گرفت، این نماد فقط۱ درصد رشد کرد ولی این رشد درحالی بود که گروه نزدیک به یکدست قرمز پوش بود.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


مطالب محبوب
اینستاگرام