سایت جامع خودرو در ایران


» renault متهم شد؛ دودلی در صحت آمار آلایندگی خودروها ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


پس از آنکه volkswagen واگن، سال گذشته درباره‌ی میزان گازهای خروجی از خودروهایش متهم شناخته شد و میلیاردها دلار زیان دید، حالا رنوی فرانسه با بدنامی مشابهی روبه‌رو شده است.

در سپتامبر ۲۰۱۵ مصادف با شهریور ۱۳۹۴، بزرگ‌ترین خودروساز آلمان که معمولا در رتبه‌ی نخست تا سوم بیشترین آمار فرآوری خودروی گیتی می‌ایستد، به بزه دغلی و دست‌کاری آمار میزان آلایندگی محصولات خود میان سال‌‍‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵، بزهکار شناخته شد. این رسوایی نشان داد که نزدیک به تمام خودروهای دیزلی volkswagen نزدیک به ۴۰ برابر بیش از استاندارد ملی آمریکا، اکسید نیتروژن فرآوری می‌کنند؛

در حالی که در ارقام رسمی منتشرشده بدست فرآوری‌کننده، چنین اطلاعاتی هستی نداشت و اعدادی غیر حقیق دیده می‌شد. درنهایت این پرونده با تاوان‌ی ۱۵ میلیارد دلاری volkswagen واگن انتها یا منتهی یافت و شمار زیادی از مدیران دم نیز برکنار شدند.

تازه ها داغی که امروز رسانه‌های جهان را تحت تأثیر پیمان داد، شکیبیدن دغلی renault در آمار و اطلاعات رسمی مربوط به آلایندگی محصولات دم را بیان می‌کند که بدست نهاد‌ی ضد دغلی فرانسه موسوم به DGCCRF گزارش شده است.

لیبراسون، روزنامه‌ی معتبر و پرتیراژ فرانسوی در مطلبی جنجالی، به این جستار پرداخته و با اشاره به بخش‌هایی از گزارش DGCCRF، خودروهای ۲۵ سال تازه renault را با گازهای آلاینده‌ای بیش از آنچه بدست این شرکت اعلام شده بود‌، نشان می‌دهد. همانند آنچه برای volkswagen پیشامد افتاد، به نظر می‌رسد که renault هم، دانسته و به عمد نرم‌افزار نشان‌دهنده‌ی میزان گازهای مربوط به اکسید نیتروژن محصولات دیزلی خود را، دست‌کاری کرده است.

به گفته‌ی خبرگزاری دویچه وله در آلمان؛ چنانچه رسوایی renault ثابت شود، ابعاد بزرگی خواهد داشت و به مراتب فراتر از volkswagen‌واگن به این شرکت فرانسوی زیان خواهد زد؛ چرا که به نظر می‌رسد حتی مدیرعامل renault-nissan؛ کارلوس گوسن نیز کاملا در جریان این ماجرا بوده است.

از سویی دیگر، مدیران renault هر گونه دغلی سازمان‌یافته و آلایندگی بیشتر از حد مجاز در خودروهای خود را که با تیراژ بالا فرآوری می‌شوند؛ قویا رد می‌کنند و تازه ها رسانه‌ها را متناقض می‌دانند؛ هرچند فعلا به بازرسان مستقل رخست‌ی دسترسی به سیستم‌های درونی کارخانه‌های خود نمی‌دهند. پسینیان بیانیه‌ی renault در پاسخ این بدنامی بدین شرح است:

گروه خودروسازی renault تازه ها گوناگونی در باره میزان آلایندگی خودروهایش دریافت کرده است. این ادعاها صرفا نقل قول‌هایی از یک پیش‌نویس هستند که بدست کارشناسان DGCCRF مطرح شده است.

ما هم‌اکنون توضیحی در این باره نداریم، چراکه متن کامل بازرسی‌های انجام‌شده در دسترس کارشناسان renault پیمان نگرفته است؛ پس نمی‌توان درباره صحت یا نادرستی دم‌ها بازگویی دیدگاه کرد. renault بی گمان درستی اطلاعاتی را که تاکنون از محصولات خود منتشر کرده است، با گواهمندی به قوانین و آئین‌نامه‌های رسمی، در دادگاه پابرجا کردن خواهد کرد.



لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.



آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام