سایت جامع خودرو در ایران


» کاهش ۴ درصدی فوتی‌ها بر نشانه حوادث جاده‌ای در نوروز ۹۶ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

کاهش ۴ درصدی فوتی‌ها بر نشانه حوادث جاده‌ای در نوروز ۹۶

دسته بندی : خودرو تاریخ : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶


کاهش ۴ درصدی فوتی‌ها بر نشانه حوادث جاده‌ای در نوروز ۹۶
علی‌رغم افزایش حجم سفرهای نوروزی و شرایط ناپایدار جوی؛ امسال گواه کاهش چهار درصدی فوتی‌ها و پنج درصدی مجروحان حوادث رانندگی در مرحله نخست طرح نوروزی در کشور بوده‌ایم.
به گزارش سایت شهربانی، جانشین فرمانده ناجا نوروز امسال را یکی از امن ترین نوروزهای چند سال تازه دانست و از کاهش ۶ درصدی جرایم خشن در کشور طی روزها تعطیلات تازه ها داد.
سردار “اسکندر مؤمنی” در قرارگاه نوروزی شهربانی فارس، ضمن شادباش سال نو و با آرزوی سالی همراه با عزت، امنیت و آرامش برای همه مردم ایران اسلامی گفت: در روزها تعطیلات نوروزی ۵۰۰ هزار تن از دستگاه های گوناگون از دسته شهربانی وظیفه برپایی امنیت و آرامش و همچنین خدمت رسانی به مسافران نوروزی را بر دوش دارند.
جانشین فرمانده ناجا با اشاره به کاهش نزدیک ۶ درصدی جرایم خشن در کشور طی روزها نوروز تصریح کرد: علی رغم افزایش حجم سفرهای نوروزی و شرایط ناپایدار جوی گواه کاهش چهار درصدی فوتی ها و پنج درصدی مجروحان حوادث رانندگی در مرحله نخست طرح نوروزی در کشور بوده ایم.
این مقام انتظامی نوروز امسال را یکی از امن ترین نوروزهای چند سال تازه سرنویس کرد و افزود: از همه دستگاه های امنیت ساز و خدمت رسان که در این روزها همه تلاش خود را به کار بسته اند، تقدیر و سپاسگزاری می کنم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه میزان کاهش سوانح و حوادث رانندگی در استان فارس بیشتر از میانگین همه کشور است، گفت: جان باختگان حوادث ترافیکی در استان فارس طی روزها نوروز نسبت به مدت همانند سال گذشته بیش از ۳۰ درصد کاهش داشته است.
سردار مؤمنی با بیان اینکه شاخص های امنیتی در استان بهبود یافته است، کاهش ۲۰ درصدی دزدی خانه، کاهش ۱۰ درصدی دزدی خودرو و ابزارها دم را از دیگر توفیقات شهربانی فارس در نوروز امسال سرنویس کرد.
جانشین فرمانده ناجا میانگین واژگونی خودرو در حوادث رانندگی در کشور را ۴۰ درصد اعلام کرد و افزود: این آمار در استان فارس ۵۴ درصد را به خود برگزیدن داده است که این جستار می تواند دلایلی همچون سرعت بسیار در شرایط نامساعد جوی و همچنین خستگی و خواب آلودگی رانندگان داشته باشد.
وی تصریح کرد: در سال های ۸۴ و ۸۵ با هستی نزدیک هفت میلیون خودرو در کشور ۲۸ هزار تن بر نشانه سوانح رانندگی جان خود را از دست می دادند این در حالی است که در سال ۹۵ و با هستی بیش از ۱۹ میلیون خودرو میزان کشته ها ۱۶ هزار تن بوده است.
سردار مومنی گفت: البته این شمار کشته ها به هیچگونه در شأن مردم کشور ما نیست و همه دستگاه های مربوطه باید در راستای کاهش این آمار اقدامات خود را انجام دهند.
جانشین فرمانده ناجا در پایان با مهم شمردن موج دوم سفرهای نوروزی و زمان بازگشت مسافران، افزود: در این راستا تمهیدات لازم اندیشیده شده است و بیش از ۲۷ هزار گشت شهربانی و ۳۰ فروند بالگرد برای مهار محورهای مواصلاتی پیش بینی شده است.
سردار “ستوده تر علی گودرزی” فرمانده انتظامی استان نیز در این مراسم طی سخنانی با اشاره به راه اندازی ۴۳۱ ایستگاه نوروزی شهربانی در استان برای خدمات رسانی به مسافران، افزود: با برگزاری نشست ها انبوه در قرارگاه پیشوا علی (ع) هماهنگی های لازم در راستای خدمات رسانی به مسافران نوروزی چهره گرفته است.
وی گفت: در این روزها بیش از ۱۲ هزار نیروی شهربانی و دو هزار گشت خودرویی، موتوری و پیاده در استان به کارگیری شده اند.
فرمانده انتظامی استان فارس تصریح کرد: در روزها تعطیلات نوروز کشفیات همه دزدی ها در استان ۴۵ درصد افزایش داشته است.
در ابتدای این مراسم ” محمد علی افشانی” استاندار فارس طی سخنانی ضمن تقدیر و سپاسگزاری از اقدامات فرمانده انتظامی استان و کارکنان زیر گردآور در راستای تأمین سامان و امنیت تعطیلات نوروزی، افزود: نیروی انتظامی استان با کاردانی و راهکار، اقدامات خود را انجام می دهد و در این راستا هماهنگی بسیار مطلوبی میان همه دستگاه های و نهادها در سطح استان هستی دارد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام