سایت جامع خودرو در ایران


» غول‌ها اسپرت می‌شوند! پکیج RST برای شورلت تاهو و سابربن ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶


مدل‌های تاهو و سابربن SUVهای غول‌پیکر و فول سایز chevrolet هستند که پکیج‌های مختلفی چون رالی، ردلاین و نیمه‌شب (Midnight) برای هنگام‌ها ارائه می‌شود و بنابراین از لحاظ پکیج‌های ظاهری هیچ کمبودی ندارند. حال chevrolet پکیج جدیدی را بنام RST برای تاهو و سابربن ارائه کرده که یک پکیج اسپرت است؛ ولی این کیت RST تنها یک تریم اسپرت ظاهری نیست و دگرگونی ها بیشتری را در این دو SUV اعمال کرده است. مطمئناً در این پکیج اسپرت موارد بایسته مانند رینگ‌های بزرگ و عناصر ظاهری مشکی‌رنگ هستی دارند ولی RST موارد دیگری را هم به همراه دارد.

chevrolet-tahoe-2018-rst-01

در این پکیج اسپرت برای هر دو مدل تاهو و سابربن یک سیستم اگزوز جدید Borla ارائه شده است که نه‌تنها وعدهٔ صدای بهتر را داده است بلکه ۲۸ درصد جریان اگزوز بهتری را هم فراهم می‌کند که درنتیجه مایه افزایش ۷ تا ۱۰ اسب بخار نیرو می‌گردد. افزون بر این، برای ترمزهای جلو هم کالیپرهای شش پیستونهٔ قرمزرنگ برمبو در نظر گرفته شده که روی دیسک‌های غول‌پیکر ۱۶ اینچی پیمان می‌گیرند.

ولی غیر از این‌ها، همان‌طور که در نخست اشاره شد، پکیج RST در نما نیز با انجام دگرگونی ها جامعی، نمای اسپرتی را نیز به تاهو و سابربن بخشیده است. این دگرگونی ها دربرگیرنده جلوپنجرهٔ مشکی شفاف با قاب همرنگ بدنه، ریل‌های سقف مشکی‌رنگ، آرم‌های سفارشی و رینگ‌های اسپرت ۲۲ اینچی با لاستیک‌های بریجستون می‌شود. تا اینجا همگی این ویژگی‌ها مشترکاً برای هر دو مدل تاهو و سابربن ارائه شده است؛ ولی تنها برای تاهو RST یک پکیج عملکردی سفارشی هم در نظر گرفته شده است که دربرگیرنده پیشرانهٔ قدرتمندتر ۶٫۲ لیتری می‌شود.

احتمالاً آگاهی دارید که خانوادهٔ SUVهای فول سایز جنرال موتورز دربرگیرنده مدل‌های chevrolet تاهو، chevrolet سابربن، جی‌ام‌سی یوکان، جی‌ام‌سی یوکان دنالی و cadillac اسکالید می‌شود. تا پیش‌ازاین، برای مدل‌های تاهو، سابربن و یوکان که اعضای ارزان‌بها‌تر این خانوادهٔ محسوب می‌شوند، یک پیشرانهٔ ۵٫۳ لیتری V8 با ۳۵۵ اسب بخار نیرو ارائه می‌شد و تنها دو عضو لوکس خانواده یعنی یوکان دنالی و اسکالید با پیشرانهٔ نیرومند‌تر ۶٫۲ لیتری V8 از آن chevrolet کوروت عرضه می‌شدند.

chevrolet-tahoe_rst-2018-1024-03

ولی حالا در این پکیج عملکردی قابل سفارش برای تاهو RST، این موتور سیکلت برای تاهو هم در دسترس است. این نیروگاه ۶٫۲ لیتری V8 تنفس طبیعی ۴۲۰ اسب بخار نیرو و ۶۲۵ نیوتن متر گشتاور فرآوری می‌کند. این نیرو صرفاً بدست یک گیربکس ۱۰ سرعتهٔ خودکار انتقال یافته و تاهو RST را به یک موشک غول‌پیکر سه ردیفهٔ بدنه روی شاسی تبدیل می‌کند که می‌تواند در تنها ۵٫۷ ثانیه از صفر با شتاب ۹۶ کیلومتر در ساعت برساند. عددی که برای خودرویی با بیش از ۲٫۶ تن وزن شگفت‌آور است.

chevrolet-tahoe_rst-2018-1024-05

ولی این پکیج عملکردی سفارشی، غیر از پیشرانه، سیستم مهار سواری مغناطیسی جنرال موتورز را هم به تاهو RST اضافه می‌کند که این یعنی رفتار جاده‌ای و کیفیت سواری این SUV فول سایز اسپرت نیز عالی خواهد بود. این در حالی است که تاهو RST می‌تواند تا نزدیک به ۴ تن بار را هم یدک بکشد؛ ولی آگاهی ها بد اینکه chevrolet این پکیج عملکردی را تنها برای تاهو در نظر گرفته و هنگام‌را برای بزرگ‌ترین فرزندش یعنی سابربن ارائه نمی‌کند. البته مطمئناً سابربن RST هم مانند تاهو به سیستم اگزوز جدید، رینگ‌های اسپرت و دگرگونی ها ظاهری مجهز خواهد بود ولی بالارفتن عملکرد نخواهد داشت.

chevrolet-tahoe-2018-rst-02

بنابراین، هرچند این پکیج اسپرت RST برای هر دو مدل تاهو و سابربن ارائه شده است ولی در سابربن تنها دربرگیرنده تریم اسپرت بیرونی و سیستم اگزوز جدید می‌شود درحالی‌که در تاهو با ارائهٔ پیشرانهٔ ۶٫۲ لیتری، بالارفتن عملکرد را هم به همراه دارد. بدین ترتیب chevrolet تاهو RST به رقیب بسیار سرسختی برای dodge دورانگو SRT تبدیل خواهد شد. تاهو و سابربن RST در اواخر امسال به بازار عرضه خواهند شد و بها هنگام‌ها نیز در زمانی نزدیک به عرضه اعلام می‌گردد.

chevrolet-tahoe-rst-4لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام