سایت جامع خودرو در ایران


» خودروهای خودران می‌توانند در سال ۲۰۱۸ وارد خیابان‌های نیویورک شوند ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


خودروهای خودران می‌توانند از سال آینده وارد خیابان‌های نیویورک شوند. این بخشی از قانون جدید این استان محسوب می‌شود.

اگرچه این شایستن هستی دارد که نیویورک به‌مانند کالیفرنیا یا آریزونا، در آینده‌ی نزدیک امکان ورود خودروهای خودران را به خیابان‌ها آماده نکند؛ ولی قانون‌گذاران به تازگیً قانونی را به‌سرنویس بخشی از بودجه‌ی سالانه به تصویب رسانده‌اند که به‌مایه دم، شرکت‌ها می‌توانند از سال ۲۰۱۸ خودروهای خودران خود را برای آزمایش به خیابان‌های این استان بیاورند.

انگیزه اینکه شرکت‌های سازنده‌ی خودروهای خودران توانا به ورود خودروهای خود به نیویورک نبودند، هستی یک قانون ۴۵ ساله بود که رانندگان وسایل نقلیه را ملزم می‌کرد در حین رانندگی دست کم یک دست خود را روی فرمان پیمان دهند. با این حال، مصوبه جدید این قانون را به‌طور گذرا ملغی کرده است.

انجمن نمایندگان مجاز خریدوفروش ماشین در نیویورک که مسئول برگزاری نمایشگاه خودروی نیویورک است، می‌گوید در حال همکاری تنگاتنگ با اندرو کومو، فرماندار نیویورک، برای کسب دستور‌ی ورود خودروی‌های خودران آزمایشی به این استان است.

مارک شاینبرگ، رئیس این انجمن، می‌گوید:

حضور ما در این پرونده از زمان برگزاری کنفرانس حمل‌ونقل در ساختمان امپایر استیت، درباره نمایشگاه خودروی امسال نیویورک آغاز شد و ما فهمیدیم که نمی‌توانیم هیچ نمایش زنده‌ای از خودروهای خودران در سال آینده برای مقامات دولتی و رسانه‌ها داشته باشیم. این جستار اصلاً بخردانه نیست. تمام گیتی به شهر نیویورک برای برگزاری نمایشگاه مهم سال چشم می‌دوزد و هیچ تبصره‌ای برای تغییر قوانین ورود این خودروها به پرجمعیت‌ترین شهر آمریکا هستی ندارد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام