سایت جامع خودرو در ایران


» واپسین خبرها از دودمان جدید شاسی‌بلند porsche کاین ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶


porsche در حال انجام واپسین ریزه‌کاری‌ها روی دودمان جدید porsche کاین ۲۰۱۸ است. این خودرو گشاینده‌ی فصلی جدید در تاریخ کوتاه‌مدت ولی مهم و پرافتخار شاسی‌بلند سازی porsche خواهد بود.


تلاش‌های porsche در زمینه ی شاسی‌بلند سازی به بحث‌وجدل‌های فراوانی در میان پیروان این برند انجامیده بود ولی این کار مایه شد سرمایه‌ی حیاتی در پسندیدن این برند ژرمنی پیمان گیرد. هم‌اکنون شاسی‌بلند کوچک‌تر ماکان پرفروش‌ترین خودروی porsche است ولی کاین هنوز هم بهره زیادی از میزان فروش را در پسندیدن دارد. بر پایه گفته‌های porsche بیش از ۷۰ هزار دستگاه از این خودرو در سال ۲۰۱۶ به فروش رسیده که نزدیک ۳۰ درصد همه فروش برند را دربرگیرنده می‌شود.


تصاویر انحصاری منتشر شده بدست اتواکسپرس پیش‌نمایشی از دودمان سوم کاین به شمار می‌روند. این خودرو با آغاز سال میلادی آینده وارد بازار خواهد شد. چشمداشت داریم نما این خودرو از برادر کوچک‌تر یعنی ماکان الهام بگیرد. به گمان کردن بسیار چراغ‌های LED در بخش عقب بدست نواری روشن به یکدیگر متصل خواهند شد. رویهمرفته طراحی خودرو بیش از آنکه کاملاً جدید باشد یک طراح تکاملی خواهد بود و نیمرخ و ماهیت این شاسی‌بلند کم وبیشً دست‌نخورده باقی خواهد ماند.

porsche_cayenne_rear
دودمان جدید کاین همانند دیگر شاسی بلندهای لوکس گروه مثل audi Q7 و بنتلی بنتایگا از پلتفرم MLB Evo گروه فولکس واگن‌واگن کاربرد خواهد کرد. این پلتفرم در دودمان بعدی فولکس واگن‌واگن توارگ و lamborghini اوروس جدید نیز بکار خواهد رفت.
این پلتفرم جدید سبک‌تر از معماری کاین کنونی بوده و اگر porsche از دیگر مواد سبک‌وزن همانند آلومینیوم کاربرد کند، وزن دودمان جدید کاین تا ۱۰۰ کیلوگرم کمتر خواهد بود که این فرمایش مایه بهبود سواری و کاهش مصرف سوخت می‌شود.


برخلاف طراحی بیرونی، کابین کاین جدید تغییری انقلابی خواهد داشت. چشمداشت داریم طراحی کنسول مرکزی و داشبورد دیجیتالی پانامرای جدید در این خودرو نیز دیده شود. صفحه نمایش‌های باکیفیت، مهار‌های بازخورد لمسی و سرویس‌های ارتباطی بهبود یافته از شاخصه‌های این کابین خواهند بود.


porsche کم وبیشً به پیشرانه‌های ارائه شده در کاین دست نخواهد زد و از همان نسخه‌های ۶ و ۸ سیلندر بنزینی و دیزلی سود خواهد برد. البته ریزه‌کاری‌هایی برای افزایش خروجی و بهبود مصرف سوخت انجام خواهد شد.


مدل پایه‌ی کاین از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر دیزلی کاربرد خواهد کرد و بهای احتمالی هنگام از نزدیک ۵۵ هزار پوند آغاز خواهد شد. مدل‌های پرچم‌دار توربو و توربو S بهای آغازین نزدیک ۱۰۰ هزار پوند خواهند داشت و پرفورمنس هنگام‌ها در حد بهترین‌های کلاس خود خواهد بود.


فناوری هیبریدی نیز در کاین جدید در نظر گرفته شده و به گمان کردن بسیار نیروهای محرکه‌ی ۶۷۱ اسب بخاری پانامرا توربو S E-Hybrid در کاین جدید دیده خواهد شد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام