سایت جامع خودرو در ایران


» به‌روزرسانی ب‌ام‌و سری 1 برای سال 2018 ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

به‌روزرسانی ب‌ام‌و سری ۱ برای سال ۲۰۱۸

دسته بندی : 2018 ، ب ام و ، ب ام و سری 1 ، خودرو ، هاچ بک تاریخ : یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶


ب‌ام‌و واپسین به‌روزرسانی دودمان کنونی هاچ‌بک کامپکت سری ۱ خود را انجام داده و شناسایی کرده است. در این به‌روزرسانی، ویژگی‌های بیرونی، رنگ‌ها و رینگ‌های جدیدی ارائه شده است. در تو یا درون نیز سری ۱ از فضایی تازه با فناوری‌های جدید بهره‌مند شده است درحالی‌که همچنان طیف گسترده‌ای از پیشرانه‌های بنزینی و دیزل نیز برای دم قابل سفارش هستند. این هاچ‌بک کامپکت همچنان در حالت استاندارد از سیستم انتقال نیرو دیفرانسیل عقب کاربرد می‌کند ولی سامانهٔ چهارچرخ جنباننده XDrive نیز به‌سرنویس یک آپشن برای دم قابل سفارش است.

در این به‌روزرسانی همچنین سه نسخهٔ ویژه به نام‌های Edition Sport Line Shadow، Edition M Sport Shadow و M140i Edition Shadow هم ارائه شده است. این نسخه‌ها دارای جلوپنجرهٔ مشکی‌رنگ و تریم دودی چراغ‌های جلو هستند. چراغ‌های LED عقب هم به رنگ تیره درآمده و دیگر عناصر مشکی‌رنگ نیز در دم به چشم می‌خورد. افزون بر این، در مدل M Sport Shadow رینگ‌های ۱۸ اینچی و سر اگزوزهای مشکی‌رنگ هم هستی دارد. برای مدل M140i Edition Shadow می‌توان رینگ‌های ۱۸ اینچی خاکستری را سفارش داد درحالی‌که برای همگی دم‌ها پنج رینگ گوناگون و دو رنگ بیرونی جدید نیز قابل سفارش است.

ولی دگرگونی ها قابل‌پروا در تو یا درون سری ۱ روی داده است. در اینجا صفحه آمپر جدیدی با قاب مشکی‌رنگ به همراه دریچه‌های تهویهٔ بازطراحی شده و دکمه‌های کرومی شیشه‌بالابرها ارائه شده درحالی‌که کنسول میان یا میانی هم تغییر کرده است. آپشن‌های گوناگون چرم و تریم‌های گوناگون نیز برای این هاچ‌بک آلمانی قابل سفارش خواهد بود که ازجملهٔ دم‌ها می‌توان به هفت پارچهٔ گوناگون برای تودوزی اشاره کرد. راننده نیز از تازه ترین نسخهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی iDrive ب‌ام‌و به‌چهره استاندارد بهره‌مند خواهد بود.

سری ۱ به یک صفحه‌نمایش لمسی ۸٫۸ اینچی مرکزی با ناوبری هم مجهز شده است که امکان مهار دم از راه بستگی صوتی نیز هستی دارد. افزون بر این، سرویس ConnectedDrive ب‌ام‌و نیز خدماتی چون اطلاعات شدامد، اطلاعات خودروگاه و موارد دیگری را ارائه می‌نماید. اینترنت وای فای سفارشی، کارپلی opel، کروز مهار پرکار، ترمز خودکار و هشدار برونرفت از خط هم از دیگر ساز و برگ این خودرو هستند.

همان‌طور که اشاره شد، برای این هاچ‌بک کامپکت طیف گسترده‌ای از پیشرانه‌های دیزلی و بنزینی ارائه شده است که مشخصات همگی دم‌ها را در جدول زیر ملاحظه می‌کنید:

مدل‌های بنزینی
مدل پیشرانه نیرو گشتاور
۱۱۶i ۱٫۵ لیتری ۳ سیلندر توربو ۱۱۰ اسب بخار ۱۸۰ نیوتن متر
۱۱۸i ۱٫۵ لیتری ۳ سیلندر توربو ۱۳۵ اسب بخار ۲۲۰ نیوتن متر
۱۲۰i ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو ۱۸۵ اسب بخار ۲۷۰ نیوتن متر
۱۲۵i ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو ۲۲۵ اسب بخار ۳۱۰ نیوتن متر
M140i ۳ لیتری ۶ سیلندر توربو ۳۴۰ اسب بخار ۵۰۰ نیوتن متر
مدل‌های دیزلی
۱۱۶d ۱٫۵ لیتری ۳ سیلندر توربو ۱۱۵ اسب بخار ۲۷۰ نیوتن متر
۱۱۸d ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو ۱۵۰ اسب بخار ۳۲۰ نیوتن متر
۱۲۰d ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو ۱۹۰ اسب بخار ۴۰۰ نیوتن متر
۱۲۵d ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو ۲۲۵ اسب بخار ۴۵۰ نیوتن متر

برای انتقال نیرو در همگی این مدل‌ها می‌توان از میان گیربکس‌های شش سرعتهٔ دستی یا هشت سرعتهٔ ربات یکی را گزینش کرد ولی در اینجا دو استثناء هستی دارد چراکه مدل‌های ۱۱۶ تنها با گیربکس دستی و مدل M140i انحصاراً با گیربکس ربات عرضه می‌گردد. همچنین در همگی این مدل‌ها به‌چهره استاندارد نیرو به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود ولی غیر از مدل‌های ۱۱۶، برای دیگر مدل‌ها امکان سفارش سامانهٔ چهارچرخ جنباننده XDrive نیز هستی دارد.

همان‌طور که اشاره شد، این واپسین به‌روزرسانی دودمان کنونی سری ۱ محسوب می‌شود چراکه ب‌ام‌و در حال کار بر روی ساخت دودمان کاملاً جدید این خودرو است که بنا بر گزارش ها متأسفانه از ساختار دیفرانسیل جلو کاربرد می‌کند؛ بنابراین، این واپسین سری ۱ دیفرانسیل عقب محسوب می‌شود. چشمداشت می‌رود دودمان جدید سری ۱ سال آینده با مدل ۲۰۱۹ شناسایی گردد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


مطالب محبوب
اینستاگرام